Close

Strona 2 z 114 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1132

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Załatw mi tam robotę i jadę.
    Ale robote w Niemczech zalatwiasz szybciej niz w kraju.
    Musisz byc juz spakowany. I chetny do wyjazdu od razu. Agencje szukają osób z autem chcacych wyjechac natychmiast. Czemu? Bo wlasnie ktos zapił. I przestal pracowac. Albo nagle jest mnostwo roboty w zakladzie.
    SUMMARIT-H 1:2 2/27

Domyślnie

Chyba ciężko jednoznacznie "oceniać". Wszystko zależy od priorytetów- jedni wyjadą dla kasy, drudzy zostaną dla patriotyzmu/rodziny/znajomych/, inni wyjadą z ciekawości... Nigdy nie jest tak dobrze by nie mogło być lepiej, i odwrotnie- zawsze może być gorzej niż jest. Zdania będą podzielone ze względu na podejście/priorytety/oczekiwania... Równie dobrze można założyć wątek "luźno o patriotyzmie" czy też "luźno o tym czemu nie wyjeżdżam", tylko właśnie PO CO? Jeśli ktoś uważa, że dobrze zrobił wyjeżdżając/zostając to po co "potwierdzenie/zaprzeczenie" innych...

Cytat Zamieszczone przez Piotr Rycerz Zobacz posta
    Ale robote w Niemczech zalatwiasz szybciej niz w kraju.
    Chyba Ty
    D3 & D700 | 50/1.8 | 16-35/4 l 24-70/2.8 | 70-200/2.8 | 200-500/5.6 | SB-910 | YN-468 II | YN-568 EX | Fotopro MGA-684 + 62Q
    Lowepro Whistler BP 350 AW, Flipside Sport 15AW, Photo Sport 200AW II | Camrock X60 Tank |Peak Design Capture | zawsze przy sobie Lumia 1520

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale pozwole sobie zadac pytanie.
    Ekonomicznie lepiej, ale jednak jestes na obczyznie, nie tam sie wychowales.
    Nie brak ci Polski?(nie pytam o aspekt ekonomiczny)
    Rozwazales takie rzeczy przy wyjezdzie?
    No jak sie ogolnie odnajdujesz kulturowo?
    Wiesz u mnie o tyle łatwiej, że to nie jest moj pierwszy długi wyjazd za granice. Poza tym najważniejsza osoba w moim życiu jest ze mna, a to ma znaczenie.
    Czuje sie nomadem. Czuje sie czlowiekiem, obywatelem Europy. Jak bardzo to brzmi pompatycznie to nie chodzi o aspekt polityczny. Rozumiem ze ludzie są różni. I to mi nie przeszkadza.
    Ostatnio edytowane przez rycerz ; 09-07-2018 o 16:32

Domyślnie

Kolego 6868 to nie niekreatywnosc cie wkurza, lecz czasem slepe przywiazanie do absurdalnych przepisow- ma to jednak wiele dobrych stron- moim zdaniem wiecej dobrych niz zlych. A sami niekreatywni Niemcy wymyslili wiele calkiem przydatnych rzeczy: kamere maloobrazkowa, tabletke antykoncepcyjna, pismo drukowane (po taz drugi- niezaleznie od Chinczykow), gre w chinczyka czyli w nieirytujacego sie czlowieka, piwo pils, proszek do prania, paste do zebow, aspiryne, swiece zaplonowa, silnik, ktory tej swiecy nie potrzebuje czyli diesel, telewizje, helikopter, dynamo, tramwaj, kase chorych, zdjecie pluc, fajne czolgi do zdobywania Europy a takze nic- proznia to takze niemiecki wynalazek. Dostali ponad 80 nagrod Nobla. P.S. Niemiec jako kraju do wyjazdu nie polecam z innych powodow.
    810 i wlasciwie wszystko poza umiejetnoscia robienia ladnych zdjec... I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Domyślnie

@nikoniarz zakladaj. To dzial cafe. Gadamy o *******otach.

- - - - kolejny post - - - - - -

Pierdo....
    Ale nie czuję potrzeby. Żebym nie został źle zrozumiany- ja nie twierdzę, że zrobiłeś coś źle. Wręcz przeciwnie- jeśli masz "lepiej" (finansowo/emocjonalnie/jakkolwiek) to świetnie, że czujesz się spełniony. Mnie daleko do patriotyzmu- nigdy nie byłem na żadnych wyborach (samorządowych/parlamentarnych/prezydenckich), odslużyłem swoje w armi z mieszanymi odczuciami (pomimo, że nie miałem powodów do narzekania) i nie sądzę bym był w stanie poświecić życie dla ojczyzny itd... Ale uogólnianie, że w DE (NL/GB/gdziekolwiek) znajdzie się pracę szybciej niż w PL jest, że tak powiem, nietrafne... Osobiście nie musiałem dwukrotnie (a więcej razy nie byłem zatrudniany) nawet szukać pracy- za każdym razem to pracodawca proponował mi pracę. Wg. tego co piszesz (
    robote w Niemczech zalatwiasz szybciej niz w kraju
    powinienem z góry założyć: w PL
    w PL nawet nie trzeba szukać pracy bo pracodawca sam Cię znajdzie
    , gdyż takie jest moje doświadczenie. Ale nie napiszę, bo nie ma reguły. Podobnie jak nie ma reguły w Twoim "przykładzie".
    D3 & D700 | 50/1.8 | 16-35/4 l 24-70/2.8 | 70-200/2.8 | 200-500/5.6 | SB-910 | YN-468 II | YN-568 EX | Fotopro MGA-684 + 62Q
    Lowepro Whistler BP 350 AW, Flipside Sport 15AW, Photo Sport 200AW II | Camrock X60 Tank |Peak Design Capture | zawsze przy sobie Lumia 1520

Domyślnie

Wiesz u mnie o tyle łatwiej, że to nie jest moj pierwszy długi wyjazd za granice. Poza tym najważniejsza osoba w moim życiu jest ze mna, a to ma znaczenie.
    Czuje sie nomadem. Czuje sie czlowiekiem, obywatelem Europy. Jak bardzo to brzmi pompatycznie to nie chodzi o aspekt polityczny. Rozumiem ze ludzie są różni. I to mi nie przeszkadza.
    Nomadem Fajnie to brzmi, pisze to bez zadnych podtekstow.

Nie chce jakos zmuszac do uzewnetrzniania, ale zapytam jezli mozna o takie rzeczy typowo polskie. (Choc juz w sumie odpowiedzilales)
    A co z karpiem na wigilie i oplatkiem, kazdy narod obchodzi troche inne swieta, co z Misiem uszatkiem?
    Pamietasz ze szkoly Pana Tadeusza zapewne, albo jak sie meczylo z Krzyzakami, bo W Pustyni i w Puszczy to mnie wciagnelo.
    No a twoje (chyba) przyszle dzieci to raczej beda jechac na Basniach Braci Grimm, to troche co innego.
    Takie rzeczy tworza wlasnie kraj i jakas tam tozsamosc i kulture.
    Mazurska wioska to mazurska wioska i nie ma takich innych na swiecie.

A bedziesz przyjezdal do Polski w odwiedziny do rodziny czy znajomych czy zeby odwiedzic stare katy?

Oczywiscie wolalbym zarabiac na poziomie niemieckim czy po prostu europejskim, ale tak w pewien sposob zostawic to wszystko...to raczej nie.
    Nie mam absolutnie nic do wyjazdow zarobkowych na stale, jak ktos chce niech sobie robi, Jak mowilem, kazdy sam sobie wybiera droge zycia. Czy bedzie ksiedzem, zolnierzem czy stolarzem i gdzie bedzie zyl.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Domyślnie

To zależy co potrafisz robić

Domyślnie

Pomimo, że nie do mnie, to chętnie odpiszę...
    A co z karpiem na wigilie i oplatkiem
    Nic nie stoi na przeszkodzie by spożyć to w Niemczech czy Zimbabwe...

co z Misiem uszatkiem?
    Nie przepadam, wolałem Smerfy (Smurfy?) czy Gumisie...

W Pustyni i w Puszczy to mnie wciagnelo.
    Jedyna lektura którą przeczytałem "w całości"... Nawet mnie wciągnęła...

No a twoje (chyba) przyszle dzieci to raczej beda jechac na Basniach Braci Grimm, to troche co innego.
    Uwielbiałem w zimowe ferie Opowieści z Narni... Lepsze od Grimm czy Stasia i Nel...

Takie rzeczy tworza wlasnie kraj i jakas tam tozsamosc i kulture.
    A co jeśli komuś bardziej odpowiada inny kraj, inna kultura?

Mazurska wioska to mazurska wioska i nie ma takich innych na swiecie
    Niemieckie landy to niemieckie landy- nie ma takich innych na świecie...

Domyślnie

Z tym Karpiem w Zimbabwe to troche moze jednak byc problem. A oplatek to chyba by trzebna miesiac wczesniej na alliexpress zamowic
    Po za tym bylbys jedyny ze swoja rodzina, ktora tak robi w obcym kraju...

Jesli komus odpowiada inny kraj i inna kultura to niech jedzie i bedzie szczesliwy. Ale raczej jak to w zyciu to nie jest tak prosto, ze lubie Szwecje i jade do Szwecji.
    Czesto jest chyba tak ze jedzie sie za przyslowiowym chlebem i finansowo wszystko gra...ale te rzeczy o ktorych pisalem, tam ich po prostu nie ma...
    Jednym tego brakuje, innym troche a moze niektorym wcale.

I dlatego jeste ciekaw opini emigrantow na takie rzeczy, choc twoja odpowiedz tez z zainteresowaniem przeczytalem

P.s (Tak dla smiechu )
    Na koniec dodam, ze ja akurat w Niemczech bym nie chcial mieszkac, nie to ze cos mam szczegolnego do tego narodu, ale przez ich jezyk. Przytocze tutaj Wojciecha Cejrowskiego (i odcinam sie tu od polityki jaka lansuje i wogole od polityki, cytuje tylko luzno jego ksiazke podroznicza, ktora mi sie bardzo podobala)

Otoz jezyk rzutuje na charakter narodu, a niemiecki to twardy jezyk komend wojskowych. No jak to brzmi; links, richt, bitte, schnella.
    A jak to was nie przekonuje to napiszmy w roznych jezykach pewne slowo.

Motyl - jak to miekko brzmi po polsku
    Mariposa - to po francusku, wrecz fantazyjnie
    Butterfly - po angielsku, tak troche bajkowo.
    Baboćka (pisownia fonetyczna) - po rosyjsku, tak swojsko i przasnie

Przeczytajcie sobie te slowa, poczujcie troche ich brzmienie i charakter.

A teraz bedzie po niemiecku; SCHMETTERLING - no ja cie pierdziu. Czy tylko ja widze podobienstwo do slowa MESSERSCHMITT. Przeciez te niemieckie motyle chyba nie lataj normalnie, tylko naparzaja jak te samolotyw czasie II wojny swiatowej
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-04-2018 o 23:14
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Domyślnie

Z tym Karpiem w Zimbabwe to troche moze jednak byc problem. A oplatek to chyba by trzebna miesiac wczesniej na alliexpress zamowic
    Ale się da. Można.
    Po za tym bylbys jedyny ze swoja rodzina, ktora tak robi w obcym kraju...
    I co z tego? Chyba liczą się moje "potrzeby"...
    Jesli komus odpowiada inny kraj i inna kultura to niech jedzie i bedzie szczesliwy. Ale raczej jak to w zyciu to nie jest tak prosto, ze lubie Szwecje i jade do Szwecji.
    Czasem właśnie bywa prosto. I dlatego nie ma reguły
    Czesto jest chyba tak ze jedzie sie za przyslowiowym chlebem i finansowo wszystko gra...ale te rzeczy o ktorych pisalem, tam ich po prostu nie ma...
    Tylko właśnie nie dla każdego "te rzeczy" są istotne
    Jednym tego brakuje, innym troche a moze niektorym wcale.
    Jak wyżej

dlatego jeste ciekaw opini emigrantow na takie rzeczy, choc twoja odpowiedz tez z zainteresowaniem przeczytalem
    Ja również jestem ciekaw, bo szersza opinia poszerza horyzonty...

Strona 2 z 114 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni