Close

Strona 111 z 112 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1119

Domyślnie

Jeszcze gorzej niż Wuppertal i Aachen? Jak tu przyjechałem, to się zadziwiłem tym zjawiskiem przyrodniczym. podobno znad Atlantyku chmury aż tu dolatują i tu wszystko spada, bo to pierwsze „góry” są. Znaki drogowe mchem zarastają.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

Domyślnie

Co my tam wiemy o przyczynach emigracji. Pietrzak Jan 1968 r: https://www.youtube.com/watch?v=fE97Dq5Tb5g
    Niestety - jestem optymistą.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Jeszcze gorzej niż Wuppertal i Aachen? Jak tu przyjechałem, to się zadziwiłem tym zjawiskiem przyrodniczym. podobno znad Atlantyku chmury aż tu dolatują i tu wszystko spada, bo to pierwsze „góry” są. Znaki drogowe mchem zarastają.
    pozostawiam do samodzielnego przetlumaczenia

szpieg z krainy czerwonego byka
    akustyk.fc.pl

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    W rzeczywistosci Polska jest krajem ludzi dobrze sytuowanych, zamoznych , pracowitych , majacych cele w zyciu i pracy - ambitnych.
    Jest krajem bezpiecznym .
    Tutaj sie pracuje , kraj sie rozwija.
    Zgadzam się z Tobą że na całym świecie krzykliwe nagłówki zdominowały prase//media itp. Tak jest wszędzieei w PL i USA i każdym innym kraju na świecie
    Polska nie jest krajem bezpiecznym - zwłaszcza dla małego biznesu. Co to za bezpieczeństwo kiedy jakicś ch... ze skarbówki który naciskany przez swoich szefów niszczy Twoją firmę "dla wyniku"? US zaprzecza własnym interpretacjonm podatkowym - super... szkoda mi pisać...
    Prawdziwych bandytów/gangsterów i tak nie ruszą - bo są za ciency do nich/zblatowani z nimi/poprostu się boją.
    Łatwiej udupić firmę kowalskiego który ma siedzibę w tym samym miejscu od lat i płaci podatki, ma majątek itp. niż firmę -słupa z prezesem z Punjabu/Azerbejdzanu któremu realnie polskie służby mogą ch... zrobić.
    Przykre ale prawdzwie. Mniej propagandy.... więcej faktów...
    Uwierz mi z dziesiątkiami takich spraw się spotkałem... Książkę można by napisać...
    Pozdrawiam.Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 24-06-2018 o 15:59
    Nikon D3X, D5, F90x, 17-35/2.8 + 24-70/2,8
    Leica M9, Monochrom, M7, MP, M240P, M10 + 21/1,4 + Noctilux 50/0,95 + 35/1,4 + 50/1,4 +75/1,25 + 90/2

Domyślnie

Ja tam nikogo nie zachęcam do wyjazdu. Nawet lepiej jak jest mniej rodaków. W sumie to nawet odradzam przyjazd jak ma być na krótko. To się nie opłaca.
    Takiego luzu to ja nie pamiętam od lat. Praca spokojna. Żadnych nadgodzin, pracy w sobotę czy niedzielę. 15 minut później jestem w domu. Obiad. Wyjazd na basen. Żadnej presji. Żadnego mobbingu. Żadnych pretensji. Wypłata starcza na cały miesiąc. Niemcy sympatyczni i koleżeńscy. Nie widzę powodu do narzekań. Tak . Zgadza się. Wielkie miasta typu Berlin czy Monachium trzeba omijać szerokim łukiem. Ale małe miasteczka oferują spokojnie życie. Po 9 miesiącach mieszkania w Niemczech nie mam zamiaru przeprowadzać się nigdzie poza Tajlandię
    SUMMARIT-H 1:2 2/27

Domyślnie

Mieszkasz w Tajlandii? I w 15 minut robisz trasę do roboty u Niemców?

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Ja tam nikogo nie zachęcam do wyjazdu... Ale małe miasteczka oferują spokojnie życie...
    Najmądrzejsza wypowiedź, która tu padła. Ludzie bez choćby podstawowej znajomości języka (choćby z dużym doświadczeniem) bujają się po "sezonówkach", albo jako "skoczkowie" (w 'dziadowskich' agencjach/firmach) i narzekają (jesteśmy najlepsi w tej "dyscyplinie"). Rycerz - gratuluję podejścia. Sprawdzić się w pracy, wynająć mieszkanie (w małych miastach jest b.duży niż demograficzny - dają mieszkania od ręki) i odpoczywać po pracy, fotografować (jak na Nikoniarza przystało). Ale niektórzy wolą "monopolowy w niedzielę" (zamiast nauki języka*), a potem marudzą... jacy to Niemcy źli są. Znam osoby, które od kilku lat, z urodzonymi tu dziećmi nie potrafią w szkole usprawiedliwić nieobecności własnego potomka (kurcze, nie potrafią jednego zdania wypowiedzieć), ale za to 'skoki w TV' ze skrzynką browaru, czy 'spotkanie pod budką' - obowiązkowe! Jak to mawiał Baca: "Przeca to nielogicne". A uwierzcie mi - Polacy - potrafią naprawdę flaki wypruć w pracy, podnoszą tutaj jej poziom i każdy pracodawca woli Polaka od (leniwego, niedoświadczonego) uchodźcy. Jaki z tego wniosek - uczyć się języka (tj. ma to miejsce w Anglii, czy Holandii) i 'wzrastać', a nie narzekać. Pozdrawiam, As.
    Nikony - D200 i D300, do IR D50, do filmu F65. Zakres ogniskowych 12-210mm. Fotografuję dla przyjemności.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Osoby fizyczne (praca i działalność wykonywana osobiście) nie zapłacą więcej. W tekście jest ustęp - ulga abolicyjna. Czyli większości to nie dotyczy jakkolwiek będzie papier do złożenia.

pozdro
    Wiesiek

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Alienus Zobacz posta
    Znam osoby, które od kilku lat, z urodzonymi tu dziećmi nie potrafią w szkole usprawiedliwić nieobecności własnego potomka (kurcze, nie potrafią jednego zdania wypowiedzieć), ...
    Znam takie co siedzą już 30 lat i ich zanjomość języka niemieckiego jest na poziomie 3 lub 4 klasy szkoły podstawowej. Niestety.

Strona 111 z 112 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112 OstatniOstatni