Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    W jakich godzinach robiłeś te zdjęcia. Czy to było zaraz po wschodzie słońca?
    5 i 6 genialne
    Zaraz nie, na Morawach świeci fajnie dopiero jakieś 30 min po wschodzie Wszystkie zdjęcia wykonałem albo w okolicach zachodu bądź wschodu.

  2. #12

    Domyślnie

    Udało mi się jeszcze coś przygotować do publikacji z wspomnianego wypadu.
    Zapraszam do komentowania

    7

    8

    9

  3. #13

    Domyślnie

    Proponuję zmianę tytułu na "Dewastacja zdjęć obróbką 2018"

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Proponuję zmianę tytułu na "Dewastacja zdjęć obróbką 2018"
    Niestety zmienić już nie dam rady.

  5. #15

    Domyślnie

    Niestety zmienić już nie dam rady.
    To przynajmniej odwołaj następną dostawę tych marsjańskich pigmentów.

  6. #16

    Domyślnie

    Jedziemy dalej z "Marsjańskimi pigmentami" jak to kolega wyżej wspomniał

    10

    11
    Ostatnio edytowane przez piotrekcoleman ; 27-04-2018 o 17:56

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekcoleman Zobacz posta
    Jedziemy dalej z "Marsjańskimi pigmentami" jak to kolega wyżej wspomniał
    W mojej opinii to nie są fotografie tylko grafiki. Poza naprawdę dobrym kadrowaniem te obrazki z fotografią mają bardzo mało wspólnego. Prędzej już doszukałbym się elementów marketingu i autoreklamy.
    Wiem, że to jest Twój styl i wiem, że efekt jest zamierzony a nie trafiony przypadkiem ale dla własnej świadomości pooglądaj czasem fotografie zrobione na velvii100 czy ektarze i postaraj się odpowiedzieć na pytanie - po co lać na dobry kadr tyle marsjańskiego pigmentu?

  8. #18

    Domyślnie

    Nr 10 mi się podoba,
    Pomimo, że kadr otrzaskany jak fizjonomia celebryty
    Na upartego, ciachnąlbym połowę dołu do panoramy, mz za dużo monotonnej zieleni.
    Do wcześniejszych zdjęć, zwłaszcza pierwsze mocno odjechanej z zielenią.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    W mojej opinii to nie są fotografie tylko grafiki. Poza naprawdę dobrym kadrowaniem te obrazki z fotografią mają bardzo mało wspólnego. Prędzej już doszukałbym się elementów marketingu i autoreklamy.
    Wiem, że to jest Twój styl i wiem, że efekt jest zamierzony a nie trafiony przypadkiem ale dla własnej świadomości pooglądaj czasem fotografie zrobione na velvii100 czy ektarze i postaraj się odpowiedzieć na pytanie - po co lać na dobry kadr tyle marsjańskiego pigmentu?
    Teraz rozumiem o co ci chodziło... Jeśli chodzi o obróbkę, to lubię taką. Jak spojrzysz na najlepszych fotogramów krajobrazowych to u nich zdjęcia nie mają również dużo wspólnego z fotografią. Nie sądzisz że fotografia krajobrazowa to głównie umiejętności obróbki?

  10. #20

    Domyślnie

    Nie sądzisz że fotografia krajobrazowa to głównie umiejętności obróbki?
    Piotrze pisałem wczoraj o tym w wątku Kultena - uważam, że obróbka b/w jest o wiele trudniejsza. Nawet na przykładzie Twoich kadrów, które uważam za bardzo dobre ale okaleczone saturacją. Docierasz do publiki poprzez kolor, który na co dzień dla większości osób jest niespotykany. Myślę, że niektórzy oślepieni barwami nie oceniają tego co jest wewnątrz kadru czyli rozmieszczenia poszczególnych elementów i warsztatu autora tylko koncentrują się na kolorach. Jako warsztat autora rozumiem tu wkład pracy w znalezienie miejsca i estetyczne umieszczenie go w kadrze. W Twoich pracach to wszystko jest na bardzo dobrym poziomie. Ja jednak będąc zapatrzony w dorobek artystyczny np Ansela Adamsa, którego uważam za guru w dziedzinie krajobrazu jestem na nie ponieważ razi mnie zbyt przesadzona saturacja.
    Doceniam to że masz swój kierunek, że jest coś w fotografii co daje Ci radość i nie traktuj mojej opinii jednoznacznie - jestem zdania, że opinia innego fotografa jest niczym znak informacyjny. Ja też odczytuję dużo takich znaków a idę w swoim kierunku bo mi się tak podoba.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Morawy
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 22:31
  2. [ Krajobraz ] Morawy
    By krop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 20:09
  3. [ Krajobraz ] Morawy południowe (wiosna)
    By piotrekcoleman in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 23:32
  4. [ Krajobraz ] Morawy by me ...
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 16:43
  5. [ Krajobraz ] Morawy .....
    By harb in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 19:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •