Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Czarnogóra

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie Czarnogóra

    Witam,planuję wakacyjny pobyt tygodniowy w Czarnogórze z biurem podróży. Jaką polecacie miejscowość, Jużbyłem zdecydowany na zatokę kotorską miejscowość Bijela obiekt Jadranska Straza ale wyczytałem,że ta mieścinka to prawie umieralnia. Proszę o pilną poradę. Czy Budva , Igalo lub Herceg Novi to dobry pomysł ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daro69 Zobacz posta
    Witam,planuję wakacyjny pobyt tygodniowy w Czarnogórze z biurem podróży. Jaką polecacie miejscowość, Jużbyłem zdecydowany na zatokę kotorską miejscowość Bijela obiekt Jadranska Straza ale wyczytałem,że ta mieścinka to prawie umieralnia. Proszę o pilną poradę. Czy Budva , Igalo lub Herceg Novi to dobry pomysł ?
    nie bylem w Bijelej, bylem w Budvie. sliczne stare miasteczko ale dookola szpetne nowoczesne hotelowisko

    poza tym to Boka Kotorska oczywiscie bezwzglednie do zrobienia. z dalszych celow zwiedzalem tez Manastyr Ostrog i tez bardzo polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daro69 Zobacz posta
    Witam,planuję wakacyjny pobyt tygodniowy w Czarnogórze z biurem podróży. Jaką polecacie miejscowość, Jużbyłem zdecydowany na zatokę kotorską miejscowość Bijela obiekt Jadranska Straza ale wyczytałem,że ta mieścinka to prawie umieralnia. Proszę o pilną poradę. Czy Budva , Igalo lub Herceg Novi to dobry pomysł ?
    Ze swojej strony polecam jednak wybrać się samochodem. Każdy dzień - inne miasto i ew. inna plaża na jego zakończenie

    Byłem trzy lata temu w miejscowości Čeluga, niedaleko Baru. Przez 10 dni udało się nam przejechać wzdłuż wybrzeże (Ulcinj, Stari Bar, Sveti Stefan, Budva, Kotor, Perast + na koniec Jezioro Szkoderskie (Virpazar).
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #4

    Domyślnie

    Objeżdżałem zatokę Kotorską (do promu) i nie mam pojęcia co tam jest atrakcyjnego. Ludzie siedzą na skrawku żwirku pomiędzy drogą a stromym brzegiem jeziora. W porywach było tam do 3m od drogi do lustra wody.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Dzięki za uwagę, myślałem,że ktoś coś więcej..... Chyba jednak zdecyduję się na ofertę z biura ,miejscowość Canj pomiędzy Sutomore, a Petrovac. Powinno być to dobre miejsce wypadowe abym się nie zanudził na miejscu bo Canj to mała mieścinka o ile lokalna komunikacja na to pozwoli. Pozdrawiam.

  6. #6

    Domyślnie

    Byłem w Czarnogórze dwa razy. Stacjonowałem w Prcanju, w zatoce. Rzeczywiście, nie jest to miejscówka do plażowania, ale fotograficznie super. Mieliśmy z okien widok na Kotor (do starego miatsa 4 km - można było spokojnie przejść pieszo). Jak ktoś lubi popływać w morzu to nie jest źle - schodziliśmy na te kamienne pomosty pomiędzy drogą i morzem. Jedyna wada - brak plaży i raczej dla pływających, bo szybko robi się głęboko. Sama miejscowość rewelacja. Kilka świetnych knajpek, sporo zabudowan pamiętających Republikę Wenecką. Ogólnie, widoki świetne. Polecam przejechac się starą drogą z Kotoru do Cetinje - z góry fantastyczne widoki na całą zatokę. W Kotorze koniecznie trzeba odwiedzic Twierdzę Św. Jana - trochę trzeba się nadeptać, ale widoki to wynagradzają. W zatoce jest jeszcze jedna perełka - Perast. Faktem jest, że w zatoce kotorskiej nie spędzi się wakacji zbyt rozrywkowych. Za to rejon Budvy, czy Ulcinij są mocno zatłoczone i tam skoncentrowane jest życie turystyczne. Dla fotografa, zatoka kotorska jak najbardziej ok. Dobre miejsce na bazę wypadową - Park Lovcen, jezioro Szkoderskie (można się przejechać drogą wzdłuż jeziora z Virpazaru na południe - dla lubiących mocne wrażenia). Warto odwiedzić Stari Bar i starówkę w Ulciniju. Budva jest bardzo ładna, ale najbardziej zatłoczona turystami i głośną młodzieżą. Dodam tylko, że ja jechałem autem i wydaje mi się, że bez auta ciężko się poruszać po Czarnogórze. Po zatoce kotorskiej można śmiało śmigać taksówką. Mieli tam jednolita stawkę, bodajże 0,5 euro za kilometr, bez względu na odległość.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Objeżdżałem zatokę Kotorską (do promu) i nie mam pojęcia co tam jest atrakcyjnego. Ludzie siedzą na skrawku żwirku pomiędzy drogą a stromym brzegiem jeziora. W porywach było tam do 3m od drogi do lustra wody.
    IMHO: Perast (wlacznie z wycieczka lodka na wyspe i zwiedzaniem kosciolka), Prcanj (to na dluzszy spacer nabrzezem z widokami na Kotor) i sam Kotor (na caly dzien, w tym wlezc na mury) to zdecydowanie warte odwiedzin atrakcje.

    z Prcanja piekne widoki na gory wieczorkiem

    z Muo, pod Kotorem, swietny widok na fjord o wschodzie slonca (bardzo dlugo cienie zalegaja)

    z murow Kotoru piekne zachody slonca

    a Perast i wyspa to w ogle taki bajer, ze grzech nie wstapic

  8. #8

    Domyślnie

    A najlepszy widok na całość ze starej drogi do Cetinje.

  9. #9

    Domyślnie

    I jeszcze przejście graniczne Hum + cała trasa wzdłuż Driny...
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    I jeszcze przejście graniczne Hum + cała trasa wzdłuż Driny...
    O to, o to! Dla kierowcy ciezka droga ale widokowo odlot.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czarnogóra / Montenegro
    By Martine in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 11:54
  2. Czarnogóra 2010
    By haddamus in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 02:28
  3. [ Sport ] [Piłka Ręczna] Polska - Czarnogóra 21-31
    By nuke in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 13:14
  4. [ Krajobraz ] Czarnogóra - DEBIUT
    By StachersDTR in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 09:41
  5. [ Krajobraz ] Czarnogóra - dziś wróciłem (niestety)
    By bodzio in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 21:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •