Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Prośba o ocenę poziomu ISO

    Witam,

    piszę po prośbie z wyjaśnieniem i zagadnieniem tematu ISO, a raczej jego pewnej "ciasnej" charakterystyki.

    Poniżej podaję link do zdjęcia, które zrobiłem dzisiaj po godzinie 19. Mój sprzęt to Nikon 7200 + Sigma 17-50 f2.8 OS.
    Zdjęcie jest zrobione w formacie .jpg, jakość FINE, największy rozmiar. Wszystkie ustawienia predefiniowane typu ostrość, kontrast itp są wyzerowane. Zdjęcie zrobiłem tylko z założonym filtrem Cokin, niebieską szarą połówką. Zdjęcie jest zgrane prosto z aparatu i nie poddane żadnej obróbce.

    https://www.sendspace.com/file/rl3lcy

    Czułość ISO na zdjęciu to 200. Proszę powiedzcie mi, czy tylko ja odnoszę wrażenie patrząc na niebo i cienie panujące w lesie, że szum jak na ISO 200 jest nieco wysoki? Czy może tylko przesadzam? W jaki sposób niektórzy uzyskują zdjęcia robione nawet na 1600 i z poziomem szumu, który jest niemal niedostrzegalny? Zastanawiam się bowiem, czy przy zdjęciach już lekko popołudniu cykać z pomocą statywu i trzymać ISO na poziomie 100-200?

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za tendencyjność pytania, ale jestem po 10 latach przerwy od focenia i dopiero co się przesiadłem z Canon EOS400D na obecnego Nikona.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie widzę tutaj żeby jakoś bardzo szumiało. Rzuciłem okiem pobieżnie w tablecie. Co do ISO - nie ma powodu żeby przy takich warunkach w ogóle się nim zajmować. Ma być 100. Jak mam statyw i brak jakiejś dynamiki to na 100 robię nawet o zmierzchu czy wczesnym świtem.
    Co do zdjeć innych, wg Ciebie lepszych jakościowo mimo dużego ISO - możesz zrobić w RAW i pózniej masz większy wpływ na obróbkę. No i pozostaje jeszcze jakość sprzętu. Ale przy ilości światła jak na przykładowym zdjęciu d7200 niempowinien mieć najmniejszych problemów :-;

  3. #3

    Domyślnie

    Ja tam szumu specjalnego nie widzę. Jedyne co jest to JPEG i jego wszystkie mankamenty.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Podobne wątki

  1. Prośba o ocenę
    By Asia87 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 17:52
  2. [ Architektura ] Prosba o ocene HDR
    By robert.zydziak in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 11:38
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-03-2011, 22:27
  4. [ Portret ] Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2009, 20:01
  5. Prośba o ocenę
    By PD71 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •