Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sigma 85 mm f/1.4 DG HSM ART, a współpraca z Nikonem D750

    Witam.

    Stoję przed zakupem sigmy 85 1.4 art i zastanawiam się czy ten obiektyw dobrze pracuje z Nikonem D750. Do tej pory posiadałam nikkory 30 i 24-70. Niestety nie posiadam takich funduszy na kolejnego nikkora.

    Macie jakieś doświadczenia z tą sigmą?

    Wspomnę, że chcę tą sigmą robić głównie portrety.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ulubiony obiektyw kocham 1.4 i 85 nawet w samyangu ale to co robi ta sigma to poprostu kosmos, szybka mega ostra, jedyna wada....waga
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  3. #3

    Domyślnie

    od razu po podłączeniu obiektywu z body działało bez zarzutu?
    czasami napotykam się z opiniami, że sigma nie współgra i muszą wysyłać do serwisów (ta sigma ale z innymi body, nie znalazłam wątku z body d750). Nie wiem co może być przyczyną i czy dany problem mogę mieć z tym zestawem. Używałam nikkorów i one zawsze działały z tym body.
    Będzie to niemały wydatek i chciałabym zapoznać się z każdą stroną tego połączenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Testowałem niedawno Sigmę 85mm 1.4 w sklepie i po podpięciu do body musiałem ustawić -19 na "fine tune" i była żyletka.
    Jeśli dana Sigma odbiegała by poza skalę kalibracji w body to jest USB Dock do tego i można ją za pomocą komputera samodzielnie kalibrować.
    Niektórzy wysyłają do serwisu Sigmy bo na przykład nie chce im się bawić w kalibracje i chcą mieć pewność jej poprawności.

    Byłem zagorzałem przeciwnikiem Sigmy ... ale przekonałem się aby wziąć do ręki ten obiektyw, sam sprawdzić i Ci powiem, że zmieniam zdanie i np. mam na liście zakupów już Sigmę 135mm 1.8
    Warto mieć jakiś jeden obiektyw z AF i ostry jak żyleta.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #5

    Domyślnie

    Tak to jakoś jest, że największymi przeciwnikami Sigm Atr są ci, którzy ich nigdy nie używali. Oni też najwięcej piszą jaki to skopany AF mają Sigmy...
    W sklepach testowałem więcej niż 10 różnych egzemplarzy, miałem okazję poużywać kilku Artów dzięki uprzejmości kolegów, a swoją kupiłem na All...
    Tylko raz trafiłem na taką, która miała totalnie rozjechany AF.
    Jeśli kupujesz w sklepie stacjonarnym i nie będzie rozjazdu z Twoją puszką, to kupuj i ciesz się z pięknych zdjęć.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Tak to jakoś jest, że największymi przeciwnikami Sigm Atr są ci, którzy ich nigdy nie używali..
    Sigma ma wszelkie predyspozycje do tego by jej AF okazal sie jednym z najbardziej sprawnych na rynku.

    wszelkie opowiastki o zawodnym AF sigmy z zasady to sa wymysly .
    Z zasady Sigma winna najlepiej ostrzyc.
    Dlaczego ?
    dlatego ze ma na otwartej przyslonie bodaj najnizsze wsrod obiektywow aberacjie i bledy optyczne ( glownie otwarcia)
    Oznacza to ,ze obiektywy sigmy ( dokladniej mowiac ich skrajna czesc ) dostarcza dla matryc ukladu AF w puszce obraz najlepszej jakosci.

    Te gorzej skorygowane aberacje powoduja , ze Dany obiektyw w okreslonych warunkach ostrzy lepiej w innych gorzej ( np w innym kolorze swiatla).

    Nie pomoze najlepszy mechanizm wykonawczy , np w drogich obiektywach systemowych , jesli optyka na otawartej przyslonie jest " miekka".

    powodem narzekan na AF sigmy ( jesli rzeczywiscie narzekaja jej uzytkownicy , gdyz rzeczywiscie najwiecej narzekaja Ci , ktorzy je nie uzywali ) moze byc ewentualnie niezbyt dokladna kalibracja - co jest czyms naturalnym , nowy obiektyw nie musi idealnie wspolpracowac z eksploatowana juz puszka ( mowa o detekcji fazy ).

    Nie da sie na oko , ani w sklepie idealnie skalibrowac obiektyw do puszki.
    to jest dosyc czasochlonne , ale jesli to zrobic starannie , to AF tafia bezblednie.
    Roznica do kalibracji " na wyczucie " potrafi byc ogromna .

    Oczywiscie nie moge mowic w imieniu innych uzytkownikow sigmy , aktualnie mam tylko jedna , mialem wiecej i nie moge nic , ale to nic zlego powiedziec o jej AF - a opinie wyrobilem sobie nie tylko na podstawie wynikow praktyczynch ale i dokladnych pomiarow sprawnosci dzialania AF.


    Ja mysle , ze jednak rynek jest sprawiedliwy . O Ile wczesniej sigmy mogly byc krytykowane , to z chwila pojawienia sie art , natychmiast opinie zmienily sie na bardzo pochlebne , czesto niemal euforyczne.

    ja tez moge powiedziec brawo Sigma - potrafi zrobic przyzwoita jakosc w nizszej cenie od innych.
    to jest wlasnie sztuka jakiej dokonala sigma - najwyzsza jakosc w umiarkowanej cenie.

  7. #7

    Domyślnie

    a co ja mam powiedziec jak w przeciagu 2-3 mc kupilem 4 sigmy i 3 z nich usb dockiem konieczne bylo dopracowanie af tylko 50 wystarczala korekta w body, 35 pare razy mialem do niej podejscia z usb dockiem, 85 od razu pieknie skalibrowalem i 24

    co ja moge powiedziec ? ze juz zbieram na 135
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie przywiozłem z Japonii S135. Lekko używana za ciut mniej niż 3kpln
    Test wykonany po wyjściu ze sklepu, cudownie separuje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5700.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	225,8 KB
ID:	7886
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    a co ja mam powiedziec jak w przeciagu 2-3 mc kupilem 4 sigmy i 3 z nich usb dockiem konieczne bylo dopracowanie af tylko 50 wystarczala korekta w body, 35 pare razy mialem do niej podejscia z usb dockiem, 85 od razu pieknie skalibrowalem i 24

    co ja moge powiedziec ? ze juz zbieram na 135

    nie postrzegam kalibracji dockiem jako nieszczescia czy tez przyslowiowego " dopustu bozego" dla fotografa a raczej jako wspaniala mozliwsc.

    to wynika z zasady elektronicznego pomiaru detekcji fazy.

    kalibracja pozwala na dostosowanie obiektywu o indywidualnych wlasnosciach optycznych , a tym samym roznym obrazie rzutowanym na matryce AF do okreslonego aparatu.
    to jest kapitalna mozliwosc a Sigma wprowadzila istotne innowacje - mozliwosc kalibracji niezaleznie od aparatu - czyli dla kazdej puszki.
    #
    kapelusze z glow.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    a Sigma wprowadzila istotne innowacje - mozliwosc kalibracji niezaleznie od aparatu - czyli dla kazdej puszki.
    #
    kapelusze z glow.
    A jak to możliwe ? :P
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 17-50mm f/2.8 z Nikonem D750
    By astaz3l in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-07-2020, 20:35
  2. Nikkor AF 300mm f/4, a współpraca z Nikonem D3200?
    By kowals12 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:43
  3. Współpraca obiektywu Samyang FISHEYE CS II 3,5/8mm z Nikonem D7100
    By Kedar70 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-12-2015, 22:21
  4. TC Sigma współpraca z N 300/4 AF-S
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 12:41
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2012, 09:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •