Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: zmiana systemu

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dodek200 Zobacz posta
    Jako fachowcy , pomożcie
    Upadek canona , ale i jego wiek zmusza mnie do zmiany systemu.
    Chce pozostać przy lustrzance, bezlusterkowce nie do końca mi odpowiadają.
    Tylko dx, pelna klatka za droga i za duża do noszenia w podróży.
    Fotografuję wszystko , ale często bardziej od krajobrazu/zabytkow kręci mnie czlowiek-znajomy i jego reakcje na żywo /40% ujęć/
    robię glownie jpg, raw tylko wtedy, gdy wiem ,że będę coś kombinować z detalem lub calym zdjęciem. Nie lubię tego robić.
    Teoretycznie odpowiednikiem tego co mam w funkcjach jest nikon D5300 z 18-105 lub 18-140, bo uniwersalność jest koniecznością.Ale w nowym sprzecie kusi mnie coś dluższego i nie stalka.
    Wymyśliłem sobie
    D7200 /lub 7100/ +18-105 i za parę miesięcy tamron /sigma 100-400
    lub to samo body z sigmą 17-50, ale wtedy coś 70-300
    lub 5300 j.w. + 70-300 ---zestaw najtańszy i najlżeszy od biedy ok, ale chciałbym mieć filmy pokladkowe, pewniejszy autofokus i mikroregulacje
    a ostatnio zaciekawil mnie pentax K70 /cena i funcje/
    i wtedy sigma 17-50 z tamronem 70-200
    lub mniej przekladek i uniwersalniejszy zestaw z pentaxami 18-135 /lub 16-85/ +55-300 pentaxa
    finansowo niektore zestawy biorę za gotowkę ,a inne z jednym szklem używanym.
    poratujcie co wybrać i ktorą konfigurację
    priorytetem jest szczegolowość i ostrość i wygląd jpg
    A może pentax ?

    straszne pomieszanie z poplataniem...

    priorytet szczegolowosc i ostrosc, ale koniecznie zoomy 18-1xx. ewentualnie jakas antyczna Sigma 17-50 o szemranej jakosci optycznej w ogole.

    szukanie zoomow ze swiatlem f/5.6 w porywach do f/4.0 ale jednoczesnie parcie na mikroregulacje (po psi zwis przy takiej ciemnicy, to ja nie wiem???)

    pewny autofokus i pomysly typu Tamron 70-200 (f/2.8 jak mniemam, czyli szklo z koszmarnie wolnym AF) czy Sigma.

    albo porzadny AF i Pentax... lub tez dobry wyglad jpg i Pentax (uomatkobosko!)



    cos gdzies ktos ci naopowiadal, dolozyles do tego jakies wlasne pomysly, i wyszedl tort czekoladowy z bekonem, melonem, sosem curry, kurczakiem kong-bao, ziolami prowansalskimi, tiramisu i owocami morza...



    wspolny mianownik tego opisu jest taki, ze potrzebujesz uczciwy zestaw amatorski z przyzwoitym standardowym zoomem.

    ja bym bral jeden z tych zestawow
    1. Nikon D5300 + 18-55 + 35/1.8 + 55-250
    2. Nikon D5300 + 18-135 + 35/1.8
    3. Canon 750D + 18-55 + 55-250
    3. Canon 750D + 18-135 + 24/2.8

    przewaga systemu Nikona jest ta stalka 35/1.8. przewaga Canona jest duzo szybszy i pewniejszy AF w trybie LV. IMHO ten AF jest wart grzechu i robi duzo roznice w realu.

  2. #12

    Domyślnie

    @akustyk
    Masz rację z tym poplątaniem kolegi
    Ale, jak rozumiem, wybrał już sprzęt. Zdecydowanie lepszy niż proponowany przez Ciebie u Nikona. Pomijam fakt, że Nikon nie ma szkła 55-250, a 18-135 to antyk bez VR, choć całkiem przyzwoity. Pewnie chodziło o 18-140 i 55-200. Porównanie N18-55 z Sigmą 17-50 to już pominę, raczej nie używałeś tej "antycznej" Sigmy .Posiadając S17-50 sens kupowania N35DX jest taki sobie, sam mam go, ale naprawdę rzadko używam.
    Natomiast Nikkor 70-300 AF-P VR jest lepszy optycznie od 55-200 (najnowsza i najlepsza wersja to VRII), mam obydwa więc porównanie, jak to mówią, "z własnej autopsji" @dodek200 Napiszę bardziej wprost, kup na początek N70-300 AF-P VR, zobaczysz czy w ogóle pasują Ci takie ogniskowe i czego ewentualnie będzie brakowało (zasięgu, jasności, itp.).

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @akustyk
    Masz rację z tym poplątaniem kolegi
    Ale, jak rozumiem, wybrał już sprzęt. Zdecydowanie lepszy niż proponowany przez Ciebie u Nikona.
    czy lepszy to kwestia dyskusyjna. ja nie widze w zadnym momencie potrzeby D7200 zamiast D5300. a roznice w cenie mozna wydac na lepszy zestaw obiektywow i koniec koncow miec wieksze mozliwosci.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Pomijam fakt, że Nikon nie ma szkła 55-250, a 18-135 to antyk bez VR, choć całkiem przyzwoity.
    canonowski tez ma 250mm dla skeczu (no bo nie dla jakosci optycznej) i moglby rownie dobrze konczyc sie na 200mm dzieki za sprostowanie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Pewnie chodziło o 18-140 i 55-200.
    dokladnie. dzieki za poprawke

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Porównanie N18-55 z Sigmą 17-50 to już pominę, raczej nie używałeś tej "antycznej" Sigmy .
    no nie. mam 18-55 (w tym wypadku tej drugiej firmy), ktory optycznie jest zwyczajnie lepszy niz Sigma 17-50 - przynajmniej w zakresie przyslon od f/4 lub of f/5.6 jako standardowa stalke mam 35/2 IS. i to jest zaj* dobre szklo. wielkie i ciut ciezsze, ale sakramencko ostre. i miedzy tymi dwoma akurat nie ma dyskusji, ze po 35/2 siegam czesto zamiast 18-55. pomiedzy f/2.8 a f/1.8 to moze i faktycznie bym sie juz nie modlil nad wyciaganiem stalki...

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Posiadając S17-50 sens kupowania N35DX jest taki sobie, sam mam go, ale naprawdę rzadko używam.
    mysle, ze to tez kwestia potrzeb i upodoban.

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Natomiast Nikkor 70-300 AF-P VR jest lepszy optycznie od 55-200 (najnowsza i najlepsza wersja to VRII), mam obydwa więc porównanie, jak to mówią, "z własnej autopsji"
    wracam do punktu wyjscia: dla mnie opis brzmi jak "szukam sensownego zestawu amatorskiego". pewnie, ze sa lepsze badz duzo lepsze alternatywy do 18-55 czy 55-200. tylko ze sa drozsze, wieksze i ciezsze. i na poziomie amatorskim nie ma takiej potrzeby. jasne, ze mozna sobie kupic D500 + 17-55 + 70-200 na start, bo to jest lepsze... ale to jest jak kupowanie Merola zeby dojezdzac do pracy 5km od domu: wiecej "chcenia" niz realnego "potrzebowania"...

    pisze to z perspektywy uzytkownika dwoch zestawow, fantastycznego optycznie FF (z taka perelka jak 16-35/4 IS, ktora optycznie/funkcjonalnie zamiata podloge kazdym innym zoomem UWA za wyjatkiem nowego soniacza) ale tez podstawowego trabanta APS-C (ze szkielkiem klasy 10-18, ktore optycznie i mechanicznie ma sie do ww. 16-35 co najwyzej nijak). ale w docelowych zastosowaniach ten zestaw APS-C jest dla mnie dostatecznie dobry i nie przewiduje jego zmiany, nawet jesli mam na to luz finansowy a ilosc zdjec ktora tym robie zracjonalizowalaby wydatek. bo po prostu ten zestaw ma praktycznie wszystko co od niego potrzebuje, nawet jesli nie ma wszystkiego czego "chcialbym" albo co "moglbym"

  4. #14

    Domyślnie

    Co do Canona, którego jak rozumiem używasz i do niego się odnosisz, nie mam raczej zdania, bo nie używałem i nie używam (moje próby zaprzyjaźnienia się z bezlustrem M5 jakoś mi nie wychodzą ) S17-50 jak każdy zoom jest jakimś kompromisem, ja nie narzekam na jakość przy krajobrazach, a w miarę potrzeby mogę otworzyć do f2.8 (i mieć dalej przyzwoitą jakość), co daje jak dla mnie większą uniwersalność.
    Póki co też wystarcza mi w zupełności aps-c, zwłaszcza pod kątem podróży. Natomiast obsługa Nikona d7200 w porównaniu do d5300 to inna bajka, to że Ty nie widzisz potrzeby dopłacenia do d7200, nie znaczy, że nie ma to sensu. Np. ja uważam, że dopłata między tymi modelami to najsensowniejszy wydatek w fotografii, i trudno znaleźć mi inny upgrade dający więcej pod kątem cena/zysk. Tak, że mamy dwie skrajne opinie

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    to że Ty nie widzisz potrzeby dopłacenia do d7200, nie znaczy, że nie ma to sensu. Np. ja uważam, że dopłata między tymi modelami to najsensowniejszy wydatek w fotografii, i trudno znaleźć mi inny upgrade dający więcej pod kątem cena/zysk. Tak, że mamy dwie skrajne opinie
    jakbym dla siebie wybieral to tez bym zdecydowanie widzial taki sens.

    natomiast jakbym mial polecac komus pierwszy korpus - to juz nie jestem pewny. bo mowimy o zamknietym budzecie na korpus i optyke. stad wlasnie watpliwosc.

  6. #16

    Domyślnie

    To może D3300 starczy? jest tańszy i też wali ładne foty.. Dla mnie D7200 to minimum, choć po przesiadce z D300s brakuje mi trochę "guzików", drażni przełączanie trybu AF i kilka innych pierdoł.
    Ostatnio edytowane przez cycus14 ; 23-05-2018 o 11:21

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    To może D3300 starczy? jest tańszy i też wali ładne foty.. Dla mnie D7200 to minimum, choć po przesiadce z D300s brakuje mi trochę "guzików", drażni przełączanie trybu AF i kilka innych pierdoł.
    Bo naturalnym aparatem po D300s jest D500...
    Co do tematu, ja się lata bawiłem zestawem D5000 z N18-105 i T70-300, a do tego miałem manualną lampę. Dopiero jak wiedziałem co mnie ogranicza, to rozpocząłem zmiany. D7100 po D5000 był jak ergonomiczny raj z cudownym AFem i kosmicznym iso Choć u mnie w międzyczasie przewlókł sie D90, D300s, to dopóki nie kupiłem FXa, D7100 był bardziej niż wystarczający i najczęściej używany i wspominam go miło. A D7200 ma poprawionych kilka niedoróbek D7100, więc jest jeszcze lepszy.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cycus14 Zobacz posta
    To może D3300 starczy? jest tańszy i też wali ładne foty.. Dla mnie (...)
    podkreslilem ta czesc, od ktorej powinienes zaczac. i skonczyc.

    bo ekstrapolacja z "co dla mnie jest lepsze to i dla wszystkich powinno byc" juz jest twoja wlasna. i niekoniecznie prawidlowa...


    czy D3300 starczy poczatkujacemu fotografowi? zasadniczo tak, jak najbardziej. to jest wystarczajacy sprzet, zeby robic lepszej jakosci zdjecia niz amator tego potrzebuje.

    natomiast osobnym pytaniem jest czy to jest najlepszy korpus dla tegoz poczatkujacego fotografa. tutaj tradycyjnie od wielu lat warte polecenia sa korpusy oczko wyzej. nie dlatego ze nie wystarcza, ale dlatego ze najczesciej za niewiele wyzsza cene daja wyzszy komfort pracy i troche mozliwosci na wyrost. prawda, mozna pojsc jeszcze dalej i jeszcze bardziej na wyrost, ale to akurat czesto okazuje sie zbyteczne. zanim ten poczatkujacy dojdzie do wykorzystania tego "na wyrost" (2-3 lata z reguly) bedzie mogl za te same pieniadze kupic cos wyraznie lepszego. a do tego czasu lepiej miec wieksze mozliwosci jakie daja dodatkowe obiektywy...

  9. #19

    Domyślnie

    zgadzam się z poplątaniem moich postow, tak już mam..
    na dziś , wiem że nie ogarniam jeszcze d7200, ustawiłem tylko kilka podstawowych spraw i kilkadziesiąt fotek. Ale doczytam instrukcje / czas/ i pewne funkcje przydadzą mi się, ulatwiają zrobienie tego co chce. Jestem już stary i nie chce mi się kombinować jak koń pod gorę , by zrobić zdjęcie. I na pewno poza tylko przycięciem ,nie chcę siedzieć przy komputerze a to dal mi D7200.
    Serie 5xx bralem pod uwagę ze względu na wagę, i pewnie bym zrezygnował /kompromis/ z kilku funkcji, ale dla mnie ergonomia to porażka.
    Podobnie kombinowalem z uniwersalnymi zomami, ale żaden nie spelniał moich oczekiwań, chcialem mieć co co jest do wszystkiego, ale nie dało się.
    Sigma i coś dluższego wydaje mi się optymalnym kompromisem i mieści się w pewnej relacji cenowej. Wiadomo jakiej po pierwszym poście, bo znacie ceny.
    Poszukując sprzetu znalazłem też "sprzet Idealny dla mnie". Zdecydowanie D8xx i kilka szkiel w tym stalki, tylko nie te wymiary, nie ten budżet i potrzebowal bym jeszcze niewolnika do noszenia....ale bylbym happy
    D7200 daje mi dobry kompromis i wrócił "radochę" z fotografowania, pamiętacie jeszcze jak to jest gdy szuka się pretekstu..

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu
    By danielchrzaszcz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 18:20
  2. Zmiana systemu
    By Kopytkov in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 23:50
  3. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20
  4. Zmiana systemu
    By d_zbik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:11
  5. zmiana systemu- czy to ma sens?
    By Sylwester in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 21:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •