Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pytanko o D5100

  1. #1

    Domyślnie Pytanko o D5100

    Dzień dobry.
    Posiadam Nikona D5100 i mam taki problem. Gdy robię zdjęcia w nocy to co drugie - trzecie zdjęcie wychodzi zamazane. Aparat stoi na statywie, a zdjęcie jest jest robione za pomocą pilota Pixel TW - 282TX. To samo dzieje się przy kręceniu filmów aparat ciągle szuka ostrości. Zmieniałem ustawienia z auto np. na portret nocny i jest to samo. Już kiedyś oddawałem obiektyw do naprawy (niestety nie do serwisu) bo w ogóle nie łapał ostrości. Jestem totalnym amatorem jeśli chodzi o fotografie i nie wiem może coś przestawiłem na obiektywie. Może ktoś coś poradzi, a jak nie to trzeba będzie go wysłać do naprawy, ale tym razem do serwisu Nikona.

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia nocne robi się bez AF, polecam przejrzeć dział http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=20

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie co to za statyw, miałem jakąś pożyczoną imitację statywu (Hama), to tańczył od samego klapnięcia lustrem

  4. #4

    Domyślnie

    Jaki obiektyw? VR wyłączone?

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektyw Nikon DX Nikkor 18-55mm. VR wyłączone.

  6. #6

    Domyślnie

    No ale nie szukaj VR tylko skup się na tym co napisał Ci kolega wyżej. W ciemności aparat nie znajdzie osrości, jak już znajdzie jakiś punkt "zaczepienia" to tam ją ustawi. Musisz ustawić ostrość ręcznie.

  7. #7

    Domyślnie

    Pozostawienie włączonego VR to jeden z podstawowych błędów przy zdjęciach ze statywu. VR potrafi nieźle zniszczyć ostrość. Ale faktycznie w tym przypadku prawdopodobnie trzeba po prostu wyłączyć AF. AF nie działa w ciemności. I tak dobrze, że ponad połowa nocnych zdjęć wychodzi autorowi ostra

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    VR potrafi nieźle zniszczyć ostrość.
    To wg mnie jedna z powtarzanych legend. Miałeś taki przypadek? Wieloktrotnie zostawiałem włączony VR w 17-50 - przez zwykłe roztargnienie. Nie zdarzyło mi się zobaczyć jego negatywnych skutków.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Wieloktrotnie zostawiałem włączony VR w 17-50 - przez zwykłe roztargnienie. Nie zdarzyło mi się zobaczyć jego negatywnych skutków.
    Może 17-50 ma "mądrzejszy" VR?

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    To wg mnie jedna z powtarzanych legend. Miałeś taki przypadek?
    Zdarzyło mi się kiedyś nie wyłączyć VR w 18-105, właśnie przez roztargnienie. Nie wszystkie fotki były poruszone, ale wiele było, chyba większość (nie pamiętam dokładnie, to było parę lat temu). Aparat nie stał na statywie, tylko na kamiennym parapecie, dzięki temu mam pewność, że to nie jest wina wiotkiego statywu. Aparat stał pewnie na tym parapecie, sprawdzałem. Zdjęcia robione z samowyzwalaczem. Po wyłączeniu VR zdjęcia zaczęły wychodzić ostre. "Dowodów" już nie mam, bo poruszone zdjęcia skasowałem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Zdarzyło mi się kiedyś nie wyłączyć VR w 18-105, właśnie przez roztargnienie. ....
    z tym obiektywem miałem tak samo szalał jak krowa po po polu.

Podobne wątki

  1. PytaNKO
    By KSIĘŻAK in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 22:33
  2. pytanko
    By pyziol in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 08:50
  3. pytanko o tła
    By nadgob in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 07:55
  4. Pytanko d40 czy.....
    By moulder in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 17:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •