Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie





    1. Jak w trybie manualnym ustawić automatyczne sterowanie przesłoną?

    przestawiasz pokretlo manualnie na automatyczne sterowanie przyslona


    1. Jak w trybie manualnym ustawić automatyczne sterowanie czasem naświetlania?

    przestwiasz pokretlo manualnie na automatyczne sterowanie czasem naswietlania.


    czyli w trybie manualnym - gdyz dokonalas tego manualnie - wybralas odpowiedni tryb polautomatyczny.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 18-04-2018 o 13:52

  2. #12

    Domyślnie

    @2pompony - funkcja auto iso ustawiona do 2000 bardzo mi się podoba Chciałam np. stworzyć tryb w którym mogę przyciskiem włączyć automatyczne sterowanie czasem naświetlania z minimalną wartością np. 1/1000
    Ostatnio edytowane przez Marylka88 ; 18-04-2018 o 14:06

  3. #13

    Domyślnie

    Tryb A + Auto ISO z czasem minimum 1/1000. Możesz to zapamiętać w U1/U2 lub po prostu mieć takie ustawienia w trybie A. Wtedy oczywiście nie przycisk tylko pokrętło.
    Ja mam coś takiego na U1, dodatkowo z AF na tylnym guziku. A jak daję komuś aparat do zrobienia zdjęcia to przestawiam na A z AF na spuście migawki.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 18-04-2018 o 14:10
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marylka88 Zobacz posta
    @2pompony - funkcja auto iso ustawiona do 2000 bardzo mi się podoba Chciałam np. stworzyć tryb w którym mogę przyciskiem włączyć automatyczne sterowanie czasem naświetlania z minimalną wartością np. 1/1000
    I cały czas możesz to zrobić. To najbardziej rudymentarna cecha, tryb S (sterujesz czasem) lub A (sterujesz przysłoną).

    Nie rozumiem za to, czemu to miałoby działać z trybu M - który w zasadzie jest tylko dla ludzi świetnie rozumiejących wzajemną zależność ISO/f/czasu migawki i doskonale świadomych tego, jak poszczególne parametry wpływają na zdjęcie. Jeśli to rozumiesz i czujesz się occurrent to dasz sobie radę bez żadnych jakichś dodatkowych manipulacji. Jeśli nie do końca to czujesz, po prostu zamiast używać trybu M zacznij używać odpowiednich dla siebie: S i A, lub P (ja akurat nie lubię, ale może Ty polubisz).

    Cały świat tak robi, a niegdysiejsze mówienie że jest się bardziej pro, bo używa się trybu M to już czyste wieśniactwo. Nie podejrzewam Cię, ze robisz to dla pustego szpanu, tylko po prostu nie mogę się nadziwić - że chcesz mieć ustawiony tryb M (czyli manualny, ręczny) i koniecznie do trybu manualnego chcesz zastosować półautomatykę. Jedno przeczy drugiemu.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    2pompony - po prostu teraz w trybie M ustawiam auto iso do 2k + czas min 1/1000 koryguję go w razie potrzeby + ustawiam ręcznie przesłonę i w ten sposób jakieś 98% zdjęć wychodzi ostrych i nie ruszonych. Kręcenie gałką w celu korekcji czasu zajmuje czas a i tak sugeruję się drabinką ekspozycji więc w zasadzie jest to tryb A z minimalnym czasem.
    Ostatnio edytowane przez Marylka88 ; 18-04-2018 o 14:41

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale co ma ostrość do ekspozycji czy manualna czy auto ?
    Naucz się wykorzystywać to co w Nikonie działa świetnie, tryb A + łatwe iso pod drugim kółkiem, nie ma nic prostszego i można za tym szybko zatęsknić mając inny system.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marylka88 Zobacz posta
    2pompony - po prostu teraz w trybie M ustawiam auto iso do 2k + czas min 1/1000 koryguję go w razie potrzeby + ustawiam ręcznie przesłonę i w ten sposób jakieś 98% zdjęć wychodzi ostrych i nie ruszonych. Kręcenie gałką w celu korekcji czasu zajmuje czas a i tak sugeruję się drabinką ekspozycji więc w zasadzie jest to tryb A z minimalnym czasem.
    wybierasz na pokretle czy tez przycisku trybow S ( co oznacza automatyczny dobor przyslony do recznie wybranego czasu )

    recznie wybierasz krecac pokretlem czas 1/1000 sek.

    wiecej nie musisz dotykac zadnych nastaw.

    po zalaczeniu aparatu , czy tez biorac aparat do oka bedzie zawsze czas 1/1000 juz nastawiony i Automat dobierze do tego odpowiednio przyslone.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 18-04-2018 o 15:13

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba namieszałeś.
    Tryb A - Preselekcja przysłony i automat ustawia czas, trzeba myśleć żeby czas nie był za długi co zaowocuje poruszeniem, dlatego do tego pod drugie kółko dajemy "łatwe iso" i mamy ustawienie ISO - banalnie proste.

  9. #19

    Domyślnie

    @koesh - dzięki, ciekawe rozwiązanie

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Chyba namieszałeś.
    Tryb A - Preselekcja przysłony i automat ustawia czas, trzeba myśleć żeby czas nie był za długi co zaowocuje poruszeniem, dlatego do tego pod drugie kółko dajemy "łatwe iso" i mamy ustawienie ISO - banalnie proste.
    tak pomylka wybiera sie S - priorytet czasu.

    poprawilem
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 18-04-2018 o 15:07

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jakie preferujecie ustawienia Nikon D7100
    By Seawolf_ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 22:15
  2. Nikon D5100 - tryb manualny
    By Asiolex93 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-03-2014, 09:39
  3. TRYB POLA AF i tryb ustawienia ostrości
    By martaa88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 17:46
  4. tryb manualny w D70s
    By mskowronski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-01-2007, 16:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •