Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49
  1. #41
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Warto pełną klatkę ale dlaczego akurat sony jeśli masz dziadować na cropowych obiektywach ?
    Porównanie D7200 z A7II ma się nijak jeśli nie bierzesz pod uwagę obiektywów, wystarczy że zrobisz zestaw D7200+S17-50 i zamiatasz soniaka cenowo/jakościowo, mam A7II i nie zostawiam na tym sprzęcie suchej nitki ponieważ znam sporo sprzętu nikona.

    W cenie A7ii masz używany zestaw D600/610 + Tamron 2.8/24-70 i spróbuj z tym sprzętem konkurować soniakiem
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 18-04-2018 o 19:15

  2. #42

    Domyślnie

    @koesh, w takim razie w jakim celu wszedłeś w Sony? Lubisz mieć coraz gorszy sprzęt? Najpierw wymiana D750 na D600, później przejście na Sony...

  3. #43

    Domyślnie

    Nie chcę ponownie wchodzić w dyskusje z kolegą Nican, technicznie zapewne dokładni Ci wytłumaczy przewagę FX. Ale weź pod uwagę, że na tej samej zasadzie "lepszy" będzie średni format albo duży
    Natomiast bez obiektywów wiele nie zdziałasz, tak niestety działa aparat fotograficzny Kupowanie cropowych szkieł do ff to nonsens.
    Za bardzo wchodzisz w kwestie techniczne, które tak naprawdę nie mają znaczenia na etapie, na którym jak sądzę jesteś. Wpadniesz w pułapkę jedynego właściwego formatu i nic z tego nie wyniknie. Ale widzę, że sam musisz się o tym przekonać, jedyna recepta na chorobę FX to szybki zakup.

  4. #44

    Domyślnie

    Dobra. D7200. Czy warto dać 250 funtów więcej za zestaw z 18-105 f3.5-5.6 VR?
    Na pełną klatkę poczekam...

    Pozdrawiam
    Piotr

  5. #45

    Domyślnie

    Zainwestuj chłopie w optykę. Body praktycznie niewiele Ci zmieni...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Dobra. D7200. Czy warto dać 250 funtów więcej za zestaw z 18-105 f3.5-5.6 VR?
    Na pełną klatkę poczekam...

    Pozdrawiam
    Piotr
    widze , ze ciaza Ci pieniadze w kieszeni i chesz sie koniecznie pozbyc.,

    NIE WARTO.

    Warto zawsze wydac na nieruchomosci.

    w tracacy w blyskawicznym tempie wartosc sprzet fotograficzny nigdy nie warto.

    Nie w tych kategoriach sie to rozpatruje.

    najpierw staraj sie uzmyslowic sobie , czego Ci brakuje , Co chcialbys robic , jakie zdjecia , ktorych teraz nie mozesz z powodu brakow sprzetowych..
    Jesi zdefiniujesz Problem , to wowczas mozesz swiadomie kupic to co rzeczywiscie potrzebujesz.

    Jesli chcesz koniecznie wydac pieniadze , to wszystko jedno co kupisz.
    Im drozsze tym lepsze , bedziesz mial dluzszy czas spokoj i nie bedziesz musial sie bic z myslami na co znowu wydac pieniadze.

  7. #47
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Napisze ponownie, kup D7100 + S17-50, wyjdzie tyle co D7200 + 18-105.


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    @koesh, w takim razie w jakim celu wszedłeś w Sony? Lubisz mieć coraz gorszy sprzęt? Najpierw wymiana D750 na D600, później przejście na Sony...
    Ale to są moje wybory i sam znam swoje potrzeby/wymagania od sprzętu, D750 to był przerost formy nad treścią, D600 świetna maszyna nadal zwłaszcza jak podpinałem do niego zestaw T70-200 T24-70 N18-35, brakowało mi ruchomego ekranu, af działającego w LV, af w video, z drobiazgów brakowało mi wifi normalnie zrzucającego zdjęcia na kompa i normalnie działającego sterowania z fona, to przemówiło żeby do D600 dołożyć tysiaka i kupić nowe A7II, mam nadzieję że sprzęt będzie na długo i doczekam się sensownych obiektywów od tamrona/sigmy.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Dobra. D7200. Czy warto dać 250 funtów więcej za zestaw z 18-105 f3.5-5.6 VR?
    Na pełną klatkę poczekam...

    Pozdrawiam
    Piotr
    250 funtów za 18-105 w zestawie? Rozbój, tyle albo niewiele więcej kosztuje S17-50 .

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale to są moje wybory
    Tyle to ja wiem... Po prostu zapytałem o fetysz i nic więcej

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Podobne wątki

  1. Jakie stare obiektywy do Nikona D7200
    By nikofoto in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2017, 19:00
  2. Nikon d3200 obiektywy do wyboru do koloru :)
    By rafal7 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 09:53
  3. Trzy obiektywy - który lepszy ?
    By RapG in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 13:26
  4. Trzy obiektywy kit 18-70/sigma 24-70/ tamron 28-75
    By irekka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 03-07-2005, 09:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •