Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Chmura na trzymanie plików

    Cześć! Na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy to odpowiedni dział... W razie co proszę dać znać - to przeniosę.

    Ostatnio mój staruszek przeżył wstęp do zawału... i myślałam, że mój dysk z całymi zasobami umarł. Udało mi się go jednak wskrzesić i już mam wszystko pozgrywane...
    Chciałam się przenieść na jakąś chmurę, bo dyskom jednak przestaję ufać... jednak jestem totalną laiczką w tym temacie.
    Tutaj jednak pojawia się inne pytanie - gdzie trzymacie swoje kolekcje?

  2. #2

    Domyślnie

    1. Ile GB?
    2. Ile miesięcznie przybywa?
    3. Jakie zastosowanie Backup, czy też dostęp online?

    Tak czy inaczej, chmuran nie zwalnia z backupów na dyskach (zewnętrznych).

  3. #3

    Domyślnie

    Proste pytanie - a ja CI te "chmury" pojda w kosmos????? Bedziesz w tzw. czarnej dupie
    Ja uzywam dyskow zewnetrzycn - nie mam zaufania do virtualnych zasobow...
    Od kilku lat uzaywam LACIe 4TB i jestem zadowolony.
    Kazdy jak lubi....
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amalinda Zobacz posta
    Cześć! Na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy to odpowiedni dział... W razie co proszę dać znać - to przeniosę.

    Ostatnio mój staruszek przeżył wstęp do zawału... i myślałam, że mój dysk z całymi zasobami umarł. Udało mi się go jednak wskrzesić i już mam wszystko pozgrywane...
    Chciałam się przenieść na jakąś chmurę, bo dyskom jednak przestaję ufać... jednak jestem totalną laiczką w tym temacie.
    Tutaj jednak pojawia się inne pytanie - gdzie trzymacie swoje kolekcje?
    Jeśli to ma być tylko kopia zapasowa, w miarę regularnie tworzona to zwykły dysk zewnętrzny wystarczy albo na usb albo na wifi
    jak masz więcej pieniędzy albo dużo pracujesz, częste zmiany w plikach to NAS czyli np. QNAP oraz kopia zapasowa z NASa do zewnętrznego dysku np. przez usb
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amalinda Zobacz posta
    Cześć! Na wstępie zaznaczę, że nie wiem czy to odpowiedni dział... W razie co proszę dać znać - to przeniosę.

    Ostatnio mój staruszek przeżył wstęp do zawału... i myślałam, że mój dysk z całymi zasobami umarł. Udało mi się go jednak wskrzesić i już mam wszystko pozgrywane...
    Chciałam się przenieść na jakąś chmurę, bo dyskom jednak przestaję ufać... jednak jestem totalną laiczką w tym temacie.
    Tutaj jednak pojawia się inne pytanie - gdzie trzymacie swoje kolekcje?


    A jak Ci padnie dysk, zaleje mieszkanie czy coś - Bedziesz w tzw. czarnej dupie.
    Moim zdaniem jeden backup poza domem się przydaje - ale nie jako JEDEN JEDYNY tylko jako dodatkowy.
    Ja trzymam materiał na dysku w PC, drugim dysku zew. i jako trzecia kopia - gdzieś w chmurze.
    Do niedawna korzystałem z Amazon Drive gdyż mieli świetną ofertę na nielimitowaną ilość zdjęć, ale po ok. roku się obudzili i już tak pięknie nie jest.

    Kilka dni temu założyłem na jednej z grup identyczny wątek - kilka propozycji ciekawych padło.
    Jeśli np.: backup całego dysk byłby ok to Backblaze wydaje się ciekawą alternatywą - tylko to nie jest taka typowa chmura, a jedynie backup.

  6. #6

    Domyślnie

    Opłacam Microsoft Office 365 Personal, tam jest 1TB na One Drive. Wygodne, bo zdjęcia są fizycznie na dysku, no i w chmurze, no i oprócz tego jest Office w wersji komercyjnej

  7. #7

    Domyślnie

    Jak komuś office potrzebny to fajna opcja, ale za 30 zł miesięcznie to dość drogo.

  8. #8

    Domyślnie

    Można brać sam one drive.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Można brać sam one drive.
    Hmm... widziałem tylko pakiety z office.
    Muszę poszukać.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Jak komuś office potrzebny to fajna opcja, ale za 30 zł miesięcznie to dość drogo.
    Ja płacę 60 zł rocznie za konto Office 365 home (300 zł za 5 kont). Wbrew pozorom, nie musi to być rodzina.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Trzymanie mocy błysku
    By fescrew in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 15:46
  2. Eye Fi a chmura
    By mkromski in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 11:26
  3. [ Krajobraz ] Idzie chmura...
    By creep in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 13:06
  4. [ Krajobraz ] UFO chmura:D
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 13:57
  5. Chmura (WIP)
    By krpolak in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-03-2006, 01:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •