Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Ja właśnie tego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Żeby uściślić - dobry lub bardzo dobry od szerokiego końca do mniej więcej 150mm, w okolicy 200 trochę traci na ostrości, ale per saldo ten obiektyw wygląda bardzo dobrze w swoim ostrym zakresie 18-150. Lekką upierdliwością jest to, że zwisając pionowo potrafi się samodzielnie wysunąć albo pod wpływem drgań, albo pod własnym ciężarem, jak mu się po pewnym czasie uszczelka wyrobi - ale to mała ujma jak za dobry obrazek którym się odwdzięcza. Zrobiłem tym szkłem masę zdjęć z których jakości jestem zadowolony.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja właśnie tego.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Żeby uściślić - dobry lub bardzo dobry od szerokiego końca do mniej więcej 150mm, w okolicy 200 trochę traci na ostrości, ale per saldo ten obiektyw wygląda bardzo dobrze w swoim ostrym zakresie 18-150. Lekką upierdliwością jest to, że zwisając pionowo potrafi się samodzielnie wysunąć albo pod wpływem drgań, albo pod własnym ciężarem, jak mu się po pewnym czasie uszczelka wyrobi - ale to mała ujma jak za dobry obrazek którym się odwdzięcza. Zrobiłem tym szkłem masę zdjęć z których jakości jestem zadowolony.
    To nie lepiej kupić po prostu 18-140?

    Ok, taki 70-300 w krajobrazie pewnie nie jest dla każdego, trzeba mieć odpowiednie warunki, sytuację i pomysł. W miarę napisałem już kiedy i do czego go używam, wkleiłem linka do przykładowych zdjęć z tego szkła, każdy sam wyciągnie wnioski.

    Natomiast bardziej przekonuje mnie 18-105 czy 18-140 niż te super zoomy, choć odzwyczaiłem się od takiego zakresu w podstawowym szkle i wcale mi tego nie brakuje. Kwestia jakiej jakości oczekujemy i ile obiektywów chcemy w związku z tym nosić, przepinać , a wcześniej też kupić .

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To nie lepiej kupić po prostu 18-140?
    Według mnie nie, bo mam teorię, że zoomy o dużej krotności nie działają w całym swoim zakresie dobrze, więć lepiej kupić 18-200 z dobrym zakresem 18-150 niż 18-140 z dobrym zakresem 18-100.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Według mnie nie, bo mam teorię, że zoomy o dużej krotności nie działają w całym swoim zakresie dobrze, więć lepiej kupić 18-200 z dobrym zakresem 18-150 niż 18-140 z dobrym zakresem 18-100.
    przy czym zakres 18-100 w tym drugim bedzie lepszy niz ten sam zakres w tym pierszym .

    i w kazdym przypadku bedzie gorszy niz ten sam zakres w obietywie 18 - 100 ( ktory bedzie przy tzej samej jasnosci mniejszy i lzejszy , albo przy tmy smamy wagomiarze bedzie jasniejszy ).

    to nie dziala tak, ze jakosc mniejszego zakresu zawiera sie w obiektywie o szerszym zakresie.

    im szerszy zakres tym wieksze kompromisy projektowe i wykonawcze , co odbija sie niekorzysztnie na jakosci obrauowania w ogole.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Według mnie nie, bo mam teorię, że zoomy o dużej krotności nie działają w całym swoim zakresie dobrze, więć lepiej kupić 18-200 z dobrym zakresem 18-150 niż 18-140 z dobrym zakresem 18-100.
    Tylko po co teoretyzować skoro to sprawdzono i w necie można sobie przejrzeć wyniki? Akurat 18-140 w całym zakresie ogniskowych radzi sobie dobrze bądź bardzo dobrze.

  7. #17

    Domyślnie

    Nie zawsze chyba to tak działa. Nie miałem 18-140, ale długo używałem 18-135, co prawda z d80*, ale bliżej końca zakresu był całkiem ok. Według testów DXO 18-140 mm wypada całkiem dobrze, także na 140 mm. Nawet czasem zastanawiam się nad tym szkiełkiem jako tanim "spacerowym" zoomem, 18-200 po doświadczeniach z Sigmą na pewno nie kupię (mydło, potężna a zmienna dystorsja, gięcie linii prostych, fatalna pod światło), bo część tych "zalet" super zooma obawiam się jest wspólna dla tego typu obiektywu, niezależnie od marki.

    *Wiem, że d80 to nie była wymagająca matryca, ale Sigma 18-200 którą krótko miałem, to była tragedia pow.150 mm (o ile pamiętam, w każdym razie 200 mm praktycznie nieużywalne)

  8. #18

    Domyślnie

    Miałem kiedyś 70-200, który na pełnej dziurze 200mm miał na tyle słabe, że takie same lub lepsze efekty uzyskiwałem odpowiednio kropując ze 140mm.

  9. #19

    Domyślnie

    Uwielbiam, jak ludzie opowiadają co wyczytali w internecie, w dodatku na serio twierdząc, że tam to sprawdzono, więc to musi być prawda. Mam N18-200, porównywałem z Sigmami o podobnych zakresach (gorsze, choć do Sigmy na ogól nie mam pretensji i lubię tą firmę), a ponieważ mój egzemplarz trochę już przeszedł - zastanawiałem się nad przesiadką i porównywałem m.in. z N18-140 czy N16-80 czy T16-300. I w przeciwieństwie do mądrości, testów i internetu ja swoje zdanie mam na podstawie własnego porównania.

    Ponieważ nie sprzedaję tych obiektywów, jest mi obojętne na co pytający się zdecyduje, ale jak pytał - szczerze wyraziłem opinię.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20

    Domyślnie

    Aha. A Ty drogi 2pompony to niby gdzie wypisujesz swoje hipotezy. Nie w internecie? Czyli jak Ty napiszesz w necie, że masz taką lub owaką hipotezę to cza Ci wierzyć, ale gdy swoją opinię wygłosi portal który sprzęt przetestował to są to jakieś brednie? Ciekawa logika. Jeszcze ciekawsze, że na zadane przez poste pytanie opowiedziałeś o swojej hipotezie zamiast od razu powołać się na swoje doświadczenia z pierwszej ręki

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. jaki obiektyw 50-150 2.8 czy 70-200 2.8
    By wino132 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 13:29
  3. Obiektyw na podróż do Tajlandii
    By drmariusz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 06-03-2014, 10:46
  4. Jaki obiektyw do D90
    By rcam in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 16:21
  5. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •