Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Makro/Portret- Tokina 100/2.8 czy Sigma 105/2.8

    Cześć wszystkim!
    Przychodzę do Was z prośba o radę w wybraniu obiektywu do Nikona D7100.
    Chciałabym zakupić obiektyw makro, ale jednocześnie planuje dla niego także zastosowanie 'portretowe'
    Zrobiłam research i wstępnie wybrałam dwie wersje "budżetowe"
    Tokina 100/2.8
    Sigma 105/2.8

    I teraz nie mogę się zdecydować, który wybrać. Oba wydaje mi się mają dość dobre recenzje. Mam jeden obiektyw Sigmy i jestem z niego całkiem zadowolona, Tokiny nie miałam jeszcze przyjemności używać.
    Podzielcie się proszę swoim zdaniem na ten temat- ewentualnie jestem bardzo otwarta na inne prozpoycje - może przedobrzylam z tym ponad 100mm?
    Z góry bardzo Wam dziękuje i pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Na DX do portretów i makro spokojnie starczy Ci Tamron 60 2.0. Jest jaśniejszy i tańszy, a obrazek ma ładny. Ja miałem podobny dylemat i kupiłem Sigmę 105 2.8 OS, dlatego że chciałem mieć cichy af i stabilizację. Bardzo dobre szkło, ale do Tokiny się przymierzałem i była równie doskonała... W szkłach makro nie ma jakiś przepaści, wszystkie w okolicach 100 są tak samo dobre. Musisz pomyśleć co chcesz mieć... Stabilizację, cichy af, niewysuwany tubys, czy af na śrubokręt bez stabilizacji. Ale pomyśl nad Tamronem 60.

  3. #3

    Domyślnie

    Do tego można dodać:
    -Tokina wróciła do starej ceny,
    -Sigma ma problemy z dostępnością. (nadchodzi Art?)
    No i 100 na DX faktycznie może być za wąska na portrety.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Obczailam Tamrona- wyglada obiecująco, cenowo wychodzi bardziej niż przystępnie, jedyny minus- ile dobrze widzę przeznaczony jest na DX, a mam cichą nadzieje przesiąść się na FX docelowo i w sumie chciałbym żeby obiektyw pasował i tu i tu żebym nie musiała potem wszystkiego wymieniać...
    Zastanawiam się też nad tymi 60mm - aktualnie dysponuje max. 50mm i bardzo chciałabym mieć coś dłuższego, a mam wrażenie (pewnie błędne), że przy 60 nie będzie w sumie wielkiej różnicy. Z drugiej strony znając życie okaże się ze 100 będzie za wąskie. Chciałbym mieć stabilizację, af nie musi być mega cichy- więc biorąc pod uwagę dwa pierwsze typy chyba lepsza byłaby Sigma, nie przewidziałam tylko że je tak wymiotło ze sklepów...
    Ostatnio edytowane przez Wredny_Rudzielec ; 13-04-2018 o 19:58

  5. #5

    Domyślnie

    W cyfrowych chyba jest ta Sigma.
    Mój głos jednak na Tamrona 60, gdybym to ja miał wybierać. Ewentualnie Niikora 60 macro. ~100 mm to naprawdę wąsko na DX, więc obiektyw mało uniwersalny do portretu, ale znowu do makro typu owady ogniskowa na plus jak dla mnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Ps. Nic nie mam do Tokiny, po prostu jak dla mnie decydują inne parametry, które w ww szkłach są subiektywnie lepsze. Oczywiście brak stabilizacji, napędu af, wysuwający się tubus to minusy Tokiny. Plus to ostrość, cena i mniej wymierny lekko "bąbelkowy" bokeh, który zauważyłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Oczywiście brak stabilizacji, napędu af, wysuwający się tubus to minusy Tokiny.
    Z drugiej strony tam się nie ma co popsuć.
    Ale i tak do DX-a wolałbym 60-tkę Tamrona.

  8. #8

    Domyślnie

    Wychodziłoby, że tak naprawdę najlepiej byłoby kupić dwa różne obiektywy - jeden do portretów a drugi do makro
    Początkowo chodziło mi właśnie o makro typu robaczki, no i w sumie na plus jest też to, że przy DX z 100 wyjdzie całkiem całkiem Tele.
    Ciężka to będzie decyzja

  9. #9

    Domyślnie

    Tokina ma wady i zalety. Z zalet wg mnie jest ostrość, delikatny bokeh i odwzorowanie kolorów. Szczególnie kocha wszelakie fiolety. Z wad - wolny AF. Swojej sztuki używam w 90% na manualu, bo mnie AF w niej po prostu wkurza. Jak coś, służę fotkami z Tokiny z D300s.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 12:26
  2. Tokina 100/2.8 czy Tamron 90/2.8? Portret, Makro na DX
    By daromax in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 20:36
  3. Tokina 100mm makro
    By Blasius.G in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 11:05
  4. Makro-dylemat Sigma czy Tokina?
    By Stilnox in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 12:19
  5. Tokina ,Tamron,Sigma który do makro?
    By krzys123 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-11-2005, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •