Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Przeczytaj swoje wypowiedzi. jesli tak samo jak do forumowiczow odnosisz sie do klientow to dziwie sie ze w ogole ktos z Toba wspolpracuje. Jesli bedziesz traktowal fotografie jak stawanie po ktorejs stronie barykady to marne szanse by ci sie udalo cokolwiek w fotografii zdzialac.
    Słuchajcie, historia skończyła się tak, że jednak zmielili zdanie i zgodzili się na wykorzystanie wizerunku i podpisali umowę, mimo, że odpisałem im, że bez zgody będę musiał podnieść cenę +200 zł.

    Więc wasze teorie trochę są o dupę... Trzeba się szanować i warto trwać przy swoich zasadach (co nie oznacza arogancji, tylko chodzi o to aby się tanio nie sprzedawać
    Pozdrawiam

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Słuchajcie, historia skończyła się tak, że jednak zmielili zdanie i zgodzili się na wykorzystanie wizerunku i podpisali umowę, mimo, że odpisałem im, że bez zgody będę musiał podnieść cenę +200 zł.

    Więc wasze teorie trochę są o dupę... Trzeba się szanować i warto trwać przy swoich zasadach (co nie oznacza arogancji, tylko chodzi o to aby się tanio nie sprzedawać
    Pozdrawiam


    Jeśli naprawdę wierzysz w to, co piszesz to mi cię szkoda.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Jeśli naprawdę wierzysz w to, co piszesz to mi cię szkoda.
    Jeśli lubisz pozycję klęczącą to twoja sprawa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Przeczytaj swoje wypowiedzi. jesli tak samo jak do forumowiczow odnosisz sie do klientow to dziwie sie ze w ogole ktos z Toba wspolpracuje. Jesli bedziesz traktowal fotografie jak stawanie po ktorejs stronie barykady to marne szanse by ci sie udalo cokolwiek w fotografii zdzialac.
    Ale wiesz, że masz strasznie nadętą minę w swoim avatarze ?
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 19-04-2018 o 16:32

  4. #34

    Domyślnie

    żałosne. za 200 zł zmienili zdanie. żałosne cwaniackie kręcenie interesiku.
    lepiej by wyglądala forma będąca zachęta (będzie taniej jeśli się zgodzą) a nie groźbą (no to będę musiał podnieść cenę).
    żałosne.

  5. #35

    Domyślnie

    Przeczytałem wątek na wdechu cały. No powiem, że mnie zatkało. Też pracuje z ludźmi, nie w foto ale też komercyjnie jak i "państwowo". Sposób rozumowania rodem z PRL. Nie wiem co skłoniło tę parę do rzekomej zgody ale gratuluję fotografowi wyczucia, taktu, kultury no i marketingu (buahahaha).
    Teraz czekam na wiadro pomyj (każdy dostał je już od autora wątku).

  6. #36

    Domyślnie

    Mam pytanie do autora.
    Bierzesz/brales zlecenia korporacyjne za 20tys a robisz sluby, ktorych nie lubisz?
    Cos mi tu nie gra...
    I jeszcze podnoszenie ceny za brak zgody o 200zl, stanowczo za malo jak na twoj talent. Bo chyba wspominales cos o swoim talencie.

    A moze ty te sluby robisz za przyslowiowe 500 zl i oddajesz same JPG prosto z puchy?
    W koncu frustracja od robienia takiego chlamu siega zenitu, musi gdzies ujsc.
    To zakladasz taki watek niby proszac o pomoc i opinie ale obrazajac kazdego, ktory napisze cos nie po twojej mysli. Zeby na koniec napisac wszystkim, ze "macie teorie z d..py"

    Nie dziekuj, psychologiczna analiza buractwa jest prosta.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #37

    Domyślnie

    Ryzykować utratę klienta i wizerunku za marne 200 zł? No chyba że ktoś bierze za ślub max. 800, to wtedy te 200 zł może się kalkulować. Tak czy inaczej, moim zdaniem nie warto się w coś takiego bawić. A już na pewno nie na zasadzie, że mówisz wprost - podnoszę cenę o 200 jak się nie zgodzicie. Są bardziej "dyplomatyczne" sposoby na wyjście z takiej sytuacji.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Witam

    Mam pytanie:

    Co robicie kiedy Para Młoda NIE chce wyrazić zgody na wykorzystanie zdjęć w celach marketingowych i do promocji fotografa?

    Czy podnosicie wtedy cenę, czy też rezygnujecie ze lecenia?

    Zrozumiałe jest, że tylko głównie dzięki portfolio zdobywa się zlecenia w tej branży [pomijam przypadki z polecenia itp.]
    I prawie każdy klient chce zobaczyć przykłady realizacji, choć sam najchętniej chciałby zachować prywatność.

    [Rady typu, chcesz portfolio to rób za darmo, lub zatrudnij parę modeli - darujcie]

    Pozdrawiam

    prosta sprawa .
    oczywiscie nonsensem byloby zrezygnowanie ze zlecenie.

    po fakcie , o ile zdjecia beda nadawac sie do Portfolio , zaproponowalbym parze Jakis tam upust cenowy ( np 5-10% wartosci zlecenia) w zamian na zgode prezentacji zdjec publicznie.
    Ewnentualnie poparl pisemna zgoda pary.

    jesli nie wyraza zgody , to oczywiscie pod zadnym pozorem bym nie publikowal . jesli wyraza zgode , to obie strony beda miec z tego dodatkowa korzysc.

  9. #39

    Domyślnie

    Kolego Brassai, niestety swoimi postami kreujeszz się na zadufanego w sobie, złośliwego, drobnego cwaniaczka.
    I to nie jest jakaś "wycieczka osobista" - tylko fakt.
    Kreujesz się na "miszcza" fotografii któremu nie opłaca się wstawać z łóżka jak stawka będzie za niska, piszesz o "szanowaniu się" i "trzymaniu się zasad" za 200 PLN...
    O Twoich chamskich tekstach do Jurka Ż (o kolanach) i chamskiej wypowiedzi do wyglądu Piotra (Sailor-a) - nie będę się nawet rozpisywał...
    Żałosny jesteś i śmieszny w tym co piszesz...
    P.S.
    Jeszcze niedawno pytałeś o podstawy w fotografii ślubnej i martwiłeś się o brak zleceń - w tej chwili uważasz się za "twórcę" i maestro fotografii...
    Więcej pokory Ci życzę i mniej złośliwości do Kolegów którzy dzielą się swoim doświadczeniem z Tobą a w zamian dostają od Ciebie złośliwe teksty...
    Możesz na mnie naskoczyć i poujadać ale może coś z tego co napisałem weźmiesz sobie do głowy...
    Mimo wszystko... Pozdrawiam
    Piotr
    Ostatnio edytowane przez pioterkow ; 21-04-2018 o 16:20
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  10. #40
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Najpierw chciałem zamknąć wątek. Ale po chwili przemyslałem, że forumowicze mają rację. Szanujesz siebie. Ok. Ale wyraźnie nie Szanujesz nikogo kto ma odnienne zdanie od ciebie. Szkoda. Moze wypowiedzi innych osób sklonią cie do refleksji.
    Ale ostrzegam. Wycieczki osobiste, wyzwiska będą "nagradzane".
    Jakis poziom wypowiedzi musimy zachować.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgoda na publikację zdjęć
    By Teekno in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 21:42
  2. Zgoda na wykorzystanie zdjęć
    By gryson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:34
  3. Zgoda na publikację zdjęć
    By rafal1980 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 00:30
  4. Zgoda na wykorzystanie wizerunku
    By Empire in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:58
  5. Kamerun wymusił zdjęcia do swego filmu ślubnego
    By bialogardzianin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •