Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie rozumiem idei całego problemu... Mój kamerzysta z mojego wesela był strasznie zadowolony z teledysku, który mi zrobił. Spytał czy może go wrzucić na youtuba, powiedziałem, że nie i bez zbędnego gadania i w miłej atmosferze rozmawialiśmy dalej. Nawet nie wiem czy miał to w umowie wpisane, czy nie... Przez charakter mojej pracy nie chciałem, żeby moje prywatne chwile były w przestrzeni publicznej i zostało to uszanowane bez podbijania ceny, gadania, z reszta pytanie padło już po rozliczeniu i może nawet taki zapis w umowie był - nieważne. Nagrania nie obejrzał nikt, i mam co do tego pewność, bo miałem do czynienia z profesjonalistą.
    Z pewnością, gdybym usłyszał od Ciebie, że mam w związku z tym coś dopłacić czy jakoś tak, to nie podpisałbym z Tobą umowy, nie poleciłbym Cię nikomu, a do tego powiedziałbym co myślę na Twój temat tym, którzy mi Ciebie polecili. I możesz mieć najwspanialsze folio w całej Polsce. Po prostu tak się nie postępuje i tyle... Jeżeli dla jednego, być może fajnego - a być może nie, filmu jesteś gotowy na rysę w dobrej opinii na swój temat...
    No nie - katecheta się znalazł, który wie jak się postępuje a jak nie. Zastanów się nad sobą i nie mów innym co mają robić. Nie wiem skąd się w tym narodzie bierze taka niewolnicza mentalność. Po której stronie barykady stoicie, bo na pewno nie po stronie twórców.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Tak nieskromnie myślę , że o wiele większe od Ciebie.
    Napisałem, że za takie pomysły, bym Ci pięknie "podziękował", Ty mi piszesz, że się nie znam, po czym dodajesz, że po takiej praktyce klienci się przestali odzywać i chyba zlecenie do piachu.
    Na warsztaty z prowadzenia biznesu, to bym się do Ciebie nie zapisał
    I widzę, że nie jestem odosobniony w tym swoim podejściu do sprawy.
    Ale ja w ogóle pytałem o coś innego, i twoje nieskromne ględzenie i tłumaczenie się mnie nie interesuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    No nie - katecheta się znalazł, który wie jak się postępuje a jak nie. Zastanów się nad sobą i nie mów innym co mają robić. Nie wiem skąd się w tym narodzie bierze taka niewolnicza mentalność. Po której stronie barykady stoicie, bo na pewno nie po stronie twórców.
    To może Ty się jednak zastanów nad sobą...? Ja stałem po tej stronie "barykady", po której stali Twoi dawni klienci, których za pewne straciłeś. A i tej drugiej stronie "barykady" bywam i nie mam takich problemów... No ale każdy ma swoją wizję, Ty masz swoją i życzę Ci powodzenia...

  3. #23

    Domyślnie

    Brassai, ty to raczej tfórca bo do twórcy trochę jednak daleko. Jak czytam te bzdury o tzw. roszczeniowych klientach to się zastanawiam czy to na poważnie. Trochę słoma z butów wychodzi.

  4. #24

    Domyślnie

    Aeon88 napisał chyba najbardziej racjonalnie.

    Ja pisząc o podwyżcze liczyłem się z tym, że mogą zrezygnować.
    Nie przejmuję się tym.
    Nie chce mi się robić takich zleceń, bez praw do folio w sieci.
    Zlecenie było na granicy stawki za którą chce mi się wstać z łóżka.
    Mam co robić oprócz ślubów fotograficznie.
    A jest to wynikiem tylko i wyłącznie portfolio.

    Kiedyś robiłem jako podwykonawca bez praw do wizerunku i nic z tego nie miałem.
    Portfolio jest o wiele cenniejsze niż sam zarobek.

    A jak się klientowi nie podoba tak jak wam, to niech sobie idzie do konkurencji, ale widzę że niektórzy tu z frustracji by jeszcze obmawiali takiego foto.

    Temat myślę zamknięty.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Brassai, ty to raczej tfórca bo do twórcy trochę jednak daleko. Jak czytam te bzdury o tzw. roszczeniowych klientach to się zastanawiam czy to na poważnie. Trochę słoma z butów wychodzi.
    I po co to piszesz, z frustracji? Jeśli chodzi o słomę z butów, to wydaje mi się że to twój problem, szczególnie jak widzę twój avatar.
    Skoro nie możesz powstrzymać się od obrażania, ja nikogo tu nie zaczepiam, zadałem tylko pytanie i posypała się jak zwykle masa bezczelnych odzywek.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 12-04-2018 o 21:46

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Bo niestety nie mam tylu zleceń ślubnych, żeby sobie wybierać.
    Ciekawe czemu, hmm?

    Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że przyjmując zlecenie robisz swoim klientom łaskę.
    Ty się nie nadajesz do tej roboty, powinieneś w okienku urzędu skarbowego pracować, albo strażnikiem miejskim zostać.

    PS: Jeśli trzecia osoba mówi ci że jesteś pijany, to idź do domu i połóż się do łóżka.
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Ciekawe czemu, hmm?

    Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że przyjmując zlecenie robisz swoim klientom łaskę.
    Ty się nie nadajesz do tej roboty, powinieneś w okienku urzędu skarbowego pracować, albo strażnikiem miejskim zostać.

    PS: Jeśli trzecia osoba mówi ci że jesteś pijany, to idź do domu i połóż się do łóżka.
    Wolę robić zlecenia modowe i zlecenia dla teatrów. I to robię I lubię to robić. To moja pasja i jestem happy, że udaje mi się tak pracować.
    Śluby chciałem mieć na wszelki wypadek. Ale nie specjalnie za tym latam.
    Ale chyba faktycznie nie da się robić wszystkiego.
    Można odnieść wrażenie, że robię łaskę młodym parom, ale jak się miało sporo zleceń korporacyjnych po 20 tys każde, to się człowiek rozpuścił.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 12-04-2018 o 22:30

  7. #27

    Domyślnie

    Robisz zdjęcia inne niż ślubne, to Ci daje radość i kase, nie chcesz robić ślubów bez praw do publikacji i to tylko Twoja sprawa. Swego czasu był tu podlinkowany wywiad z fotografem ślubnym, który nie brał klientów, którzy pytali na początku rozmów o cenę, czyli jak by nie patrzeć dla większości forumowiczów podstawową sprawę. Uznawał, że jeśli młodzi pytają o pieniądze to nie zależy im tak bardzo na samych zdjęciach jak jemu, i nie będzie dla takich wykonywał zleceń. Jeździ po świecie i robi śluby każdy w innym zakątku globu. I to też jego sprawa. I na tym zarabia dobre pieniądze, nadal się sprzedaje.

    Myślę że odzew tu jest jaki jest, bo poruszyłeś temat wizerunku, który dla wielu jest bardzo ważny, i wielu nie skorzystało by z Twoich usług wiedząc że muszą dopłacać aby ich wizerunek nie był publikowany. I oni mają swoje racje i nie ma im się co dziwić (bo z jednej strony oni za to płacą i oczekują spełnienia ich warunków współpracy), i Ty masz swoje racje bo tylko Twoją sprawą jest komu wykonujesz zlecenia i co chcesz z tego mieć.

    Osobiście do budowy portfolio dziś podszedł bym inaczej - wybrał bym sobie 3-4 pary, zrobił im materiał bez opłaty, ale chciałbym dowolność w tym jaki będzie efekt końcowy, a wybrane pary musiały by spełnić wcześniej wymienione warunki + jeszcze kilka innych. Z wielu zgłoszeń napewno 3 pary by się znalazły spełniające te wymagania. Portfolio było by na poziomie który oczekuję, a wizerunek zostawiłbym w spokoju. Dlatego że tej jednej rzeczy nie przeskoczysz. Takie 5czwartych zrobiło ślub Lewandowskim, super sprawa do portfolio, a zdjęć u nich z tego ślubu nie uświadczysz. Więc zakładając że będzie się brało zlecenia ślubne za konkretną kasę, za którą bardzo chce się wstawać z łóżka, tym bardziej trzeba się liczyć z tym, że do portfolio to nie pójdzie, co najwyżej rekomendacja, która i tak swoje zrobi. Budowa profesjonalnego portfolio bazując na szeregowych zleceniach które same wpadły trwa wieki, bo śluby to specyficzny temat i musi wszystko zatrybić, żeby opłacało się to publikować dla konkretnych zysków w przyszłości.

    Jeśli masz czas i tak wolisz to bazuj na szeregowych klientach. Część stracisz, ale zbudujesz portfolio po swojemu. Jeśli wolałbyś zbudować konkretne portfolio szybko tak żeby od ręki zbierać zlecenia z większym budżetem, niestety odpowiednich klientów trzeba sobie znaleźć.
    ;]

  8. #28

    Domyślnie

    @Brassai
    Nie przejmuj się tyle tymi trudnymi klientami

    http://aptekazawiszy.pl/melisa-90-ta...-colfarm.1.jpg

    Polecam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    No nie - katecheta się znalazł, który wie jak się postępuje a jak nie. Zastanów się nad sobą i nie mów innym co mają robić. Nie wiem skąd się w tym narodzie bierze taka niewolnicza mentalność. Po której stronie barykady stoicie, bo na pewno nie po stronie twórców.
    Przeczytaj swoje wypowiedzi. jesli tak samo jak do forumowiczow odnosisz sie do klientow to dziwie sie ze w ogole ktos z Toba wspolpracuje. Jesli bedziesz traktowal fotografie jak stawanie po ktorejs stronie barykady to marne szanse by ci sie udalo cokolwiek w fotografii zdzialac.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #30

    Domyślnie

    nie warto tracić klienta i opinii tylko dlatego że nie wyrażą zgody,
    a może warto klientowi powiedzieć do czego będą te zdjęcia - bo marketing a portfolio brzmią całkiem inaczej i na klienta jest to za mało precyzyjne, może klienci zwyczajnie martwią się że zawisną w jakiejś wystawie sklepowej lub na stronie internetowej ... wyjaśnij co zrobisz ze zdjęciami i może wtedy wyrażą zgodę

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgoda na publikację zdjęć
    By Teekno in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 21:42
  2. Zgoda na wykorzystanie zdjęć
    By gryson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 16:34
  3. Zgoda na publikację zdjęć
    By rafal1980 in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-08-2012, 00:30
  4. Zgoda na wykorzystanie wizerunku
    By Empire in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 15:58
  5. Kamerun wymusił zdjęcia do swego filmu ślubnego
    By bialogardzianin in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 21:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •