Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Trudna sprawa w ocenie, przyznaję.

    Z jednej strony to dobrze, że ten dział odżywa, może zachęci to innych do pokazania swoich obrazków i nie skończy się na jednej wrzutce raz na kwartał. Z tego punktu widzenia jest z mojej strony duże słowo zachęty.

    Z drugiej strony, już przechodząc do tych zdjęć i oglądając je nie pobieżnie 'połową rzutu oka', ale bardziej uważnie - widzę, że miały wszelkie szanse na to, żeby być świetne, a nie są. I chcę powiedzieć że jak dla mnie, to wielka szkoda, że mało zabrakło żeby były.

    Od lat powtarzam, że nocne zdjęćia nowoczesnej architektury nie tylko nie muszą, ale nawet nie powinny być ciemne! Nie powinny być ciemne, tylko powinny pokazywać feerię światła, jaka się odbywa na planie, te wszystkie oszałamiające sposoby na oświetlenie miasta. I tutaj tak jest, zdjęćia nie są ciemne - ale jednocześnie widzę w pokazaniu tych świateł jakąś sztuczność, jakąś taką nieadekwatność, jakby były obrabiane niesławnej pamięci photomatixem, który dawał ten potwornie sztuczny kontrast lokalny a co za tym idzie plastikowość, poza innymi artefaktami (np. ujawniającymi się na trójce)...

    Patrząc na jedynkę widzę, że kadr mi się podoba, a kolory plastikowe. Jakby o wiele za bardzo przewalony ten lokalny photomatixowy plastik. Dwójka już jest pod tym kątem lepsza, widać, że miasto jest w powietrzu a nie w próżni pod szklaną kulą jak na 1 (dalekie plany świecą mniej, na 1 widzę jak na horyzoncie ktoś zapalił zapałkę), a trójka mnie lekko odrzuca. Po lewej zobaczyłem to gigantyczne halo jakby drzewa swoją mocą rozświetlały kosmos za sobą (same przy okazji się ściemniając im bliżej krawędzi) i już tego nie mogą odzobaczyć. Kiedyś to był znak firmowy oprogramowania pod nazwą photomatix, teraz chyba da się takie halo robić i czym innym (mogę pokazać przykłady jeszcze większego).

    Nie wiem jakie Autor robi zdjęćia, bo poza wszystkimi czterema, które zamieścił (3 tutaj i jedno w wątku obok) nie widziałem innych, ale widzę że są spore zadatki - gdyby opanować technikę i nie pozwolić jej na niszczenie zdjęć obróbką - będzie dobrze mam nadzieję.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 11-04-2018 o 13:29
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Podobne wątki

  1. Dubaj -> Bangkok -> Hongkong(+Makau).
    By kaefpe in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-08-2016, 21:59
  2. Wietnam, Kambodża, Bangkok
    By gdariusz in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 00:45
  3. [ Architektura ] Architektura przemysłowa nocą
    By blackie in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-01-2010, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •