Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D700 rozjechany AF

    Witam, jak wygląda sprawa rozjechanego AF w nikonie D700? Czy usługa kalibracji w serwisie Nikona rozwiąże taki problem?

    Do niedawna byłem przekonany że problem leży po stronie moich szkieł, ale po kupnie D750 okazało się że wszystkie moje zoomy są OK (16-35, 35-70 i 70-200) i to D700 się rozregulował (ze stałkami pracuje idealnie) natomiast w zoomach jak na długim końcu jest OK to na szerokim jest FF (jak skalibruję pod szeroki koniec) to znowu na długim nie trafia tam gdzie trzeba.

    Pod UWA to ciężko w ogóle wychwycić, w teleobiektywie i tak 90% zdjęć robię w okolicach 180-200 mm, i przez długi czas nawet nie zauważałem że cos jest nie tak - jedynie na 35-70 D f2.8 jest to mocno widoczne ale zawsze tłumaczyłem sobie że to wina szkiełka.
    1500/100/900

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Snowboy Zobacz posta
    Witam, jak wygląda sprawa rozjechanego AF w nikonie D700? Czy usługa kalibracji w serwisie Nikona rozwiąże taki problem?

    Do niedawna byłem przekonany że problem leży po stronie moich szkieł, ale po kupnie D750 okazało się że wszystkie moje zoomy są OK (16-35, 35-70 i 70-200) i to D700 się rozregulował (ze stałkami pracuje idealnie) natomiast w zoomach jak na długim końcu jest OK to na szerokim jest FF (jak skalibruję pod szeroki koniec) to znowu na długim nie trafia tam gdzie trzeba.

    Pod UWA to ciężko w ogóle wychwycić, w teleobiektywie i tak 90% zdjęć robię w okolicach 180-200 mm, i przez długi czas nawet nie zauważałem że cos jest nie tak - jedynie na 35-70 D f2.8 jest to mocno widoczne ale zawsze tłumaczyłem sobie że to wina szkiełka.

    to bardzo czesty przypadek , ze zoom na jednym koncu ostrzy inaczej w AF ie niz na drugim - szczegolnie szeroki - waski kat.

    to sie reguluje w servisie - w obiektywie nie w aparacie .

    oczywicie wiedza o tym producenci i aparatow i obiektywow i wprowadzili przed paru/kilku laty mozliwosc kalibracji dla skrajnych ogniskowych.

    moim zdaniem to za malo , choc pomaga - potrzebna jeszcze kalibracja w srodku zakresu - ale moze pewnego dnia rozwiaza ten Problem calkiem inaczej ?

    trzeba wyslac obiektywy i Body.
    gdybys mial w Body mozliwosc kalibracji jednopunktowej , to moznaby wyslac tylko obiektywy.

  3. #3

    Domyślnie

    no ale jak mi wyregulują to pod D700 w każdym obiektywie to nie wpłynie to na współpracę tych obiektywów z D750?

    i ile taka usługa kosztuje w serwisie? policzą mi za każde szkło czy tylko za kalibrację body? Niestety nie jestem w NPS.


    W sumie to najbardziej zależy mi na 35-70 bo on i tak jest za miękki dla D750 a z d700 w sam raz
    Ostatnio edytowane przez Snowboy ; 10-04-2018 o 14:19
    1500/100/900

  4. #4

    Domyślnie

    Jak sie myle niech ktos mnie poprawi, byl update aby D700 radziło sobie lepiej z obiektywami,
    jest tez chyba manualna korekta AF dla każdego obiektywu, pucha później pamięta dla każdego obiektywu

    w poniższym linku precyzyjna korekta AF

    https://www.nikonimgsupport.com/eu/B...ured=1&lang=pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Snowboy Zobacz posta
    no ale jak mi wyregulują to pod D700 w każdym obiektywie to nie wpłynie to na współpracę tych obiektywów z D750?

    i ile taka usługa kosztuje w serwisie? policzą mi za każde szkło czy tylko za kalibrację body? Niestety nie jestem w NPS.


    W sumie to najbardziej zależy mi na 35-70 bo on i tak jest za miękki dla D750 a z d700 w sam raz

    teoretycznie nie powionno byc problemu , ale tylko teoretycznie.

    w tym aparacie nie da sie wyregulowac hardwarowo lub softwarowo modulu af , tak by roznie pracowal dla roznych ogniskowych.

    to sie reguluje w obiektywie .

    w d750 mozesz softwarowo dokonac korekty dla skrajnych ogniskowych - teoretycznie wiec , nawet gdyby obiektyw po regulacji nie ostrzyl idealnie - mozna to ladnie skorygowac mikroregulacja AF.

  6. #6

    Domyślnie

    No ale 35-70/2.8 to śrubokręt i w obiektywie nie można korygować defektu FF/Bf

Podobne wątki

  1. Rozjechany profil monitora
    By T&T in forum Komputery
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 14:13
  2. [ Krajobraz ] Rozjechany las.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 20:37
  3. d700 - banding oraz lightroom i d300/d700
    By fafniak in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 13:58
  4. Rozjechany 17-55/2.8
    By dell in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2008, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •