Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Poczta przez POP3/SMTP - przeniesienie się na IMAP, Windows Live Mail 2012

    Witam!

    Przenoszę się w najbliższym czasie na maka, i w związku z tym czeka mnie pozbycie się komputera na którym mam obecnie pocztę. Maile obsługuję przez Windows Live Mail 2012, przez protokoły POP3/SMTP, a więc pobieram z serwera na dysk wszystkie wiadomości przychodzące, na serwerze zostawiam ich kopię w skrzynce odbiorczej (dopiero po usunięciu z kosza w programie usuwają się też z serwera). Maile wychodzące zapisują się wyłącznie na komputerze w programie WLM w folderze Elementy wysłane. Chcę przejść z POP3/SMTP na IMAP po to, aby wszystkie maile przychodzące jak i wysyłane były zapisywane wyłącznie na serwerze, żebym miał do nich dostęp z każdego nowego maka, zależy mi też bardzo na tym żebym mógł odpowiadać na maile z każdego komputera/tabletu/telefonu i żeby te wysłane maile zapisywały się na serwerze a nie tylko na urządzeniu z którego zostały wysłane.

    Teraz pytania:
    - jak przenieść wiadomości wysłane z mojego komputera z programu WLM na serwer do katalogu "send"?
    - jak zmienić konto z pop3/smtp na imap żeby nie skasować poczty która już się tam znajduje?

    Muszę przenieść pocztę wychodzącą z komputera na serwer, bo mam tam masę maili z wysłanymi ofertami, a muszę wiedzieć jaką ofertę komu podałem. Ktoś pomoże jak to zrobić?
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    jak bedzie drugie konto, to ja bym to w outlooku zrobil tzn jeden plik temp a pozniej przerzucal, chyba sa programy do migracji ale nie mialem potrzeby tego robic; na codzien zongluje w outlooku i daje rade do 20GB


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #3

    Domyślnie

    Narazie próbuję połączyć WLM z kontem pocztowym na nazwie przez IMAP i pierd... idzie dostać z tym... Potworzyły się jakieś foldery-śmieci bo program miał inne domyślnie wpisane katalogi a na serwerze są inne, nie ma jak tego podlinkować konkretnie, muszę zgadywać jak się nazywa katalog na serwerze poczty, nie wiem czy jako folder główny wpisać INBOX czy INBOX. czy Inbox bo nazwa do kazdego programu inaczej każe wpisywać a oczywiście do WLM nie ma instrukcji... Krzaczy sie to wszystko, dopiero działa, odświeżę katalogi w programie to mi przestaje skrzynkę odbiorczą wyświetlać... Wszystko się pierd.... Masakra.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Utwórz sobie drugie konto w programie i podepnij je przez imap.

    Skonfiguruj sobie to konto pod siebie (IMAP ma trochę inną filozofię niż pop i trzeba się przestawić)

    Ze skrzynki pierwszego konta skopiuj maile do wysłanych konta podpietego przez imap. Jak WLM nie umożliwia kopiowania między kontami, to wyeksportuj konto, albo sam katalog wysłanych do formatu mbox i zamiportuj go np. w claws-mail.



    Voila.

    Tylko powoli wszystko, bo jak masz duża skrzynkę to pościąganie wszystkiego po konfiguracji imapu trwa (nawet jak nie ściągasz treści wiadomości)

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! Tak zrobiłem i zatrybiło, mam już pierwszą skrzynkę przeniesioną na IMAP i wszystkie wysłane maile są na serwerze o to chodziło pozostaje przenieść dwie pozostałe główne
    ;]

Podobne wątki

  1. Windows mail vs Opera
    By Szuwar in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 00:22
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 16:27
  3. Program Pocztowy Windows Live - problem
    By Szuwar in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 23:48
  4. Edytor bloga - Windows Live Writer
    By marcinc in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-03-2011, 18:04
  5. Windows Live - problemik
    By Strus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 20:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •