Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata83 Zobacz posta
    , przy migawce 1/250 .
    Nie używaj tak krótkich czasów przy tej lampie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #62

    Domyślnie

    aby fotografowanie nie bylo powodem frustracji i wiodlo do prawidlowych wynikow , nalezy zapoznac sie z podstawowymi zasadami uzywania sprzetu , po to by poznac wzajemne zaleznosci.
    to sa w gruncie rzeczy trywialne informacje , ale warto wiedziec o ich istnieniu, aby zdawac sobie sprawe z mozliwych zrodel bledow.
    Wysilek intelektualny nie jest wiekszy a nawet znacznie mniejszy niz dla dziecka , ktore musi poznac tabliczke mnozenia.

    sugerowalbym zakupic Jakis podrecznik i przeczytac calosc .

    to byl wstep , przepraszam za mentorski ton , ale bez tego bedziesz wylamywala drzwi , ktore sa otwarte.


    krotka instrukcja.

    plan A

    1. Ustaw sprzet tak jak do tej pory
    2. wybierz w apracie czas naswietlania nie krotszy niz 1/250 sek. ( Taki czas synchronizacji z l. blyskowa ma migawka w d7100)
    3. Nastaw czulosc 100 ISO
    4. Nastaw przyslone 8.0
    5.. Nastaw w lampie YN S1 ( jesli jest nastawa HSS to wylacz)

    wykonaj Serie zdjec , zmieniaj dla kazdego zdjecia nastawe mocy blysku w YN od 1 do 1/128


    jesli bedzie sie zmieniac jasnosc zdjec , to wybierz to najlepsze , zapamietaj nastawy i chcac eksperymntowac , mozesz od tej wzorcowej nastawy dokonac zmian przyslony i mocy lampy.


    jesli wszystkie zdjecia sa niedoswietlone i nie roznia sie jasnoscia to wdrazamy plan B

    plan B

    powtarzamy jak plan A , zmieniamy tylko punkt 5 - nastawiamy S2
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 10-04-2018 o 07:48

  3. #63

    Domyślnie

    Dziękuję za ten wpis , wieczorem pościczę z tygryskiem
    Problem w tym że nie mam instrukcji do tej lampy a książę o błyskaniu zakupię lada dzień i będę studiowała, jeśli znacie jakieś miejsca w sieci które pomagają w ogarnięciu błysku podeślijcie mi linki .Super gdyby to były filmy , nie zawsze artykuły wykładają łopatologicznie do prostego człowieka
    Chciałam Wam pokazać mój pierwszy portret z tą lampą w low key . Miał być trochę w cieniu , mroczny . Sama nie wiem co myśleć , czy nie za dużo cienia na twarzy?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0335.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	614,3 KB
ID:	7373

    No dobra jak tak teraz patrzę to wcale nie jest taki mroczny , Batman by się uśmiał

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata83 Zobacz posta
    Dziękuję za ten wpis , wieczorem pościczę z tygryskiem
    Problem w tym że nie mam instrukcji do tej lampy a książę o błyskaniu zakupię lada dzień i będę studiowała, jeśli znacie jakieś miejsca w sieci które pomagają w ogarnięciu błysku podeślijcie mi linki .Super gdyby to były filmy , nie zawsze artykuły wykładają łopatologicznie do prostego człowieka
    Chciałam Wam pokazać mój pierwszy portret z tą lampą w low key . Miał być trochę w cieniu , mroczny . Sama nie wiem co myśleć , czy nie za dużo cienia na twarzy?

    No dobra jak tak teraz patrzę to wcale nie jest taki mroczny , Batman by się uśmiał
    i jest swietnie.
    jeslii to pierwsze zdjecie , to co dopiero bedzie po stu probach ?

    niebanalny portret , znacznie ciekawszy od portretow wypacykowanych slicznotek , retuszowanych na kauczuk.

  5. #65

    Domyślnie

    Dzięki za miłe słowa , zastanawiam się tylko czy oczy nie powinny być bardziej wyraziste , trochę mi się w tym cieniu gubią , poza tym czy nie wyglądają trochę jak martwe ?Bliki w oczach są mikroskopijne.
    Jak mogę to poprawić? Czy ustawienie światła lekko od przodu da lepszy efekt ?

  6. #66

    Domyślnie

    Spróbuj z blendą od dołu. Pierwsze efekty super i trenuj dalej.
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata83 Zobacz posta
    Dzięki za miłe słowa , zastanawiam się tylko czy oczy nie powinny być bardziej wyraziste , trochę mi się w tym cieniu gubią , poza tym czy nie wyglądają trochę jak martwe ?Bliki w oczach są mikroskopijne.
    Jak mogę to poprawić? Czy ustawienie światła lekko od przodu da lepszy efekt ?
    wolalbym rzeczywiscie bardziej zaakcentowane oczy , ciut , ciut jasniejsze bialka , ale to sie robi bez problemmu w komputerze.

  8. #68

    Domyślnie

    Kolejne próby ale już nie tak zaciemnione , pierwsze próby retuszu
    Autoportret Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ja2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	977,3 KB
ID:	7500

  9. #69

    Domyślnie

    Aleś fotę walnęła blondi. Chyba się wypiszę z komentowania...

    Nie no, całkiem dobre, a to z awatara super. Czyli lampę w końcu poskromiłaś.

    Gratulacje.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Problem połączenia lampy Yongnuo YN-660 z Yongnuo RF-603N
    By Matys Fotografia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:02
  2. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  3. 2x Lampa YONGNUO YN-560 IV + 3x YONGNUO YN-622C
    By fotoseba in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-07-2015, 20:48
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 11:16
  5. Yongnuo YN560-III +Yongnuo RF-603 - Brak połączenia
    By bartwic in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-03-2014, 11:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •