Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie sigma 24-70 f/2.8 lub sigma 18-50 f/2.8-jakies doswiadczenia

    Witam, mam pytanie : czy ma ktos doswiadczenia ze szklami wymienionymi w topicu? Chodzi o EX-y, szczegolnie pod katem D70(s)? Na www.photographyreview.com o 18-50 sa same pozytywne opinie,

    18-50 mm

    o 24-70 troche gorsze

    24-70 mm

    A Wasze boje z tymi szkielkami?

    dzieki za wszelkie info!
    cArLoOs krzywy nos
    D300 + Sigma DG 24-70 Macro +50mm Nikkor D AF + SB 800

  2. #2
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    jest nowa wersja 24-70 - ihmo rewelacyjna już od pełnej dziury

    http://www.photographyreview.com/cat...7_3128crx.aspx
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  3. #3

    Domyślnie

    a wiesz moze gdzie to w Polszy mozna dobrze kupic?
    cArLoOs krzywy nos
    D300 + Sigma DG 24-70 Macro +50mm Nikkor D AF + SB 800

  4. #4

    Domyślnie

    od sigmy 24-70 odstraszył mnie 82mm gwint do filtrów od 18-55 - CA Nad jednym i drugim bardzo poważnie się zastanawiałem....
    Ale jest szansa że 18-55 przy kliszy aberuje zdecydowanie mniej. Z kolei 24-70 to chyba fajniejszy przy analogu zakres...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    ale jak sobie dobrze przypomniam i tak w koncu skusiles sie na sigme... tyle ze na lampe! wiesz co, akurat 24mm mi bedzie spokojnie odpowiadac do tego co zamierzam robic - ogolnie ogniskowe sa dla mnie praktycznie idealne, pytanie tylko odnosnie jakosci szkla i kompatybilnosci ze wszystkimi systemami Nikona... (?)

    pozdr
    cArLoOs krzywy nos
    D300 + Sigma DG 24-70 Macro +50mm Nikkor D AF + SB 800

  6. #6

    Domyślnie

    co do jakości 24-70 to pamiętam że uznałem ją za "wystarczająco dobrą" i poważnie jedyne co mnie od niej odwiodło to 82mm filtr. Nie doszukałem się też nigdzie uwag odnośnie jakiejś niezgodności. Ale nie będę Ci zaśmiecał wątku, może wypowie się jakiś użytkownik
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carloos
    a wiesz moze gdzie to w Polszy mozna dobrze kupic?
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65047028 ?
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  8. #8

    Domyślnie

    jak widze, to w tej klasie sa dwa bardzo zblizone do siebie jakoscia szkla: pierwsza to wlasnie ta nowa Sigma 24-70 mm Macro , a drugi to Tamron 28-75 mm... Hard choice, roznice w ostrosci praktycznie niezauwazalne
    cArLoOs krzywy nos
    D300 + Sigma DG 24-70 Macro +50mm Nikkor D AF + SB 800

  9. #9
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    sigma szersza i jednak ostrzejsza (pbase, testy) od tamrona .
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  10. #10

    Domyślnie

    używam Sigmy 24-70/2.8 DF DG Aspherical, zdecydowanie trzeba podkreślić że jej parametry przy f2.8 nie powalają..., przy tej przysłonie traci ostrość i trzeba uważać przy robieniu zdjęć mając słońce bardziej na przedzie niż z tyłu, ostry zakres zaczyna się od f4.0, ponieważ to kawał solidnego szkła(wygląda imponująco ), obudowa przysłania i ogranicza zasięg leflektora wspomagania autofocusa przy małych(<ok.2m) odległościach przedmiotowych(nie przeszkadza mi to bo z niego nie korzystam), poza tym kupując dobry polar na 82mm musiałem się trochę spłukać..., generalnie oceniam bardzo pozytywnie ten obiektyw, pierścienie pracują kulturalnie i z fajnym oporem, chociaż pierścień ogniskowych ma nieliniowy charakter oporu,nietypowo - przy najszerszym kącie obiektyw jest najdłuższy, wygląda niemal jak tele, pomimo standardowego napędu nie jest wcale głośny, obiektyw dobry do analoga i do cyfry w przeciwieństwie do 18-50/2.8 - to wersja DC, a więc przy analogu będzie widoczne winietowanie przy szerszym kącie
    DSLRowanie, taniec towarzyski, siatkówka, wino chilijskie

    www.sztukapatrzenia.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •