Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Najlepszy konwerter do Pentacon Six - ?

    Jedzie do mnie Sonnar 180. Na portalach jest do wyboru kilka konwerterów P-Six -> Nikon F.
    Czy ktoś z obecnych używa - któryś z tych konwerterów jest gorszy - lepszy?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mam K&F Concept. Przed kupnem czytałem pozytywne opinie, jest ok, ale nie mam porównania z innymi, poza tym jak kupowałem to za bardzo nie było innych, chyba tylko takie postradzieckie czy coś, nie brałem pod uwagę.

  4. #4

    Domyślnie

    K&F Concept i po sprawie. Pewnie i solidnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie dostałem Sonnara. Mamusiu, jaki piękny stan - jakby przyjechał ze sklepu Foto-Optyka. Żadnego pyłku, ryski, odcisku palca - nic. Aż żal go wyjmować z futerału i robić zdjęcia, bo strach, żeby nie zniszczyć tego nieskazitelnego stanu, który chciałoby się zachować dla przyszłych pokoleń...
    Ale jednak dziś będę robił próbne zdjęcia Pentaconem. Za parę dni dostanę adapter K&F Concept.
    Jak ustawiać na obiektywie: A, czy M?

  6. #6

    Domyślnie

    Tak z ciekawości, po co podłączasz Sonnara do Nikona?
    Podpinasz go do pełnej klatki? Czego oczekujesz?

    Też mam Sonnara w idealnym stanie, ale z analogowej fotografii zrezygnowałem (a raczej zrezygnował oszust naprawiający aparaty) więc sprzedaję.

    Ciekaw jestem, czy Sonnar 180 będzie lepszy niż np. Nikkor 180

  7. #7

    Domyślnie

    Dziś dostałem adapter K&F Concept i niestety klapa zupełna - luz prawo-lewo na mocowaniu między korpusem, a adapterem. Gdy próbuję trafić z ostrością i kręcę pierścieniem prawo-lewo jest to wyjątkowo irytujące. Nie widzę tam żadnej możliwości dokręcenia, likwidacji tego luzu, więc odeślę go do sprzedawcy.

    Sprotku, nie wiem, czy Sonnar będzie lepszy, czy gorszy niż Nikkor. Nikkora 180 nie mam i nie będę miał, a Sonnara mam, bo kupiłem go do Pentacona, więc dlaczego nie skorzystać z możliwości i nie spróbować go z Nikonem - ?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Tak z ciekawości, po co podłączasz Sonnara do Nikona?
    Podpinasz go do pełnej klatki? Czego oczekujesz?

    Też mam Sonnara w idealnym stanie, ale z analogowej fotografii zrezygnowałem (a raczej zrezygnował oszust naprawiający aparaty) więc sprzedaję.

    Ciekaw jestem, czy Sonnar 180 będzie lepszy niż np. Nikkor 180

    jesli dokonac pomiarow roznego rodzaju cech to bedzie gorszy.

    jesli robic zdjecia to o wyniku zadecyduje fotograf , nie wlasnosci obiektywu , ktore wprawdzie nie sa rekordowymi dla formatu FF , ale wystrczajaco dobrymi.
    obiektyw jest na tyle dobry , ze nie mozna powiedziec, iz zdjecia beda technicznie nieakceptowalne.


    jesli sony wypusci A 645 (MF) , to cena tego obiektywu poszybuje w gore jak kiedys biotara 75/1,5

  9. #9

    Domyślnie

    Swego czasu miałem ukraiński adapter ARAXa z pokłonem. Używałem z Biometarem 80/2,8 i 50/4 z bagnetem P6, głównie na F100, ze względu na gładką matówkę i spory wizjer łatwo było dostrzec jak zmienia się rozkład ostrości.
    Adapter nie miał żadnych luzów, choć demontaż z bagnetu P6 wymagał nieco siły. Z bagnetu F demontowałem bez problemu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 22:12
  2. pentacon 4/200
    By primaevalherbarium in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 13:51
  3. Pentacon 5,6/500
    By zeberek1 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 01:32
  4. DX na FX konwerter / tele konwerter FX
    By Zbyncom in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 01:43
  5. Pentacon six 6x6
    By lovelas in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 19:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •