Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karczek.foto Zobacz posta
    V370 i V550 swobodnie dają radę (dla celów prywatnej digitalizacji); jakość zeskanowanego obrazka z kliszy małoobrazkowej na obu skanerach jest identyczna; jak ktoś nie ma do skanowania materiału ze średniego formatu to V370 w zupełności wystarczy

    PS. dopowiem jeszcze w jaki sposób ja to robię: materiał skanuję na standardowych ustawieniach w rozdzielczości 2000x3000 72dpi; to co dostaję ze skanera jest w miarę ok ale jak na którymś obrazku bardziej mi zależy to wrzucam go do dodatkowej obróbki w programie graficznym; polecam PhotoScape - można tu szybko spooooro poprawić; z finalnych plików robiłem ostatnio sobie wydruki na papierze w rozmiarze A4; nie mam zastrzeżeń, a raczej mało wymagający nie jestem
    rozumiem, standardowy material to odbitki, natomiast maly obrazek - klisza - ze wzgledu na swa wielkosc i niuanse czytnika czyli skanera wymaga czego wlasnie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  2. #12

    Domyślnie

    Przepraszam, ale kompletnie nie wiem o co pytasz.
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  3. #13

    Domyślnie Co kupić do zeskanowania starych negatywów..

    spiesze wyluszczyc: podales parametry 2000-3000 dpi dla skanow ale nie za bardzo widze czego, z doswiadczenia wiem, ze dla odbitki wystarczy az za nadto, a dla negatywu z malej klatki czyli 24x36mm czyli w uproszczeniu 1 cal na 1.5 czyli czy te 2-3k wystarcza, i co z ropietoscia tonalna czyli 3.4d w tym przypadku; w sumie pozniej bede robic wydruki, nie dla ekranu;
    juz poprawiam - generalnie 2000-3000 pixeli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 08-04-2018 o 21:29
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  4. #14

    Domyślnie

    Ktoś tu proponował najtańszego płaskiego Epsona v370 z przystawką do negatywów 35mm i to chyba będzie najlepsza opcja - zeskanuje szybko i otrzymane pliki będą miały przyzwoitą jakość, chociaż bez rewelacji. Nadadzą się na miniaturki do Internetu i niewielkie wydruki.

    Możnaby się bawić w dedykowane skanery do 35mm (na przykład jakąś używkę Plusteka) bo jakość będzie zauważalnie wyższa, ale jeżeli to ma być tylko prosta digitalizacja, to najtańszy płaszczak zrobi robotę - a i chyba szybciej będzie, jak się będzie skanować negatyw całymi paskami automatycznie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    (...) ale widze ze aqfa ciagle trzyma poziom tylko tego interfejsu nigdzie nie podepne,
    Wszystko się da podpiąć - do niedawna miałem podpiętą Agfę Arcus II, do dzisiaj zaś jest Nikon L100.
    I nawet nie jest to drogie...

  6. #16

    Domyślnie

    jednak v550 bedzie optymalny, dziekuje za uwagi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #17

    Domyślnie

    Popieram, jestem fanką epsonów, sama mam już drugi skaner tanie, prawie nie do zajechania (jeden miałam dobre 8-10 lat, już nawet nie pamiętam), a jakość całkiem całkiem, jak dla mnie ok.

  8. #18

    Domyślnie

    czym więcej tym lepiej, jeżeli chcemy pozbyć się szumu cyfrowego ze skanera. Ja skanuje do 9800x6800 i jest ok. V550 mały obrazek i średni ogarnia całkim spoko. Tylko w londynie moze jeszcze dostaniesz minolte 5400 używaną wszystko robi automatycznie co przyspiesza prace , a używany i tak będzie znacznie tańszy od używanego coolscana nikona... .
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #19

    Domyślnie

    juz stoi na biurku V550, odbitki tez beda nim robione wiec zobacze i przykladowe efekty jak beda chetni pokaze


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymic1 Zobacz posta
    W trakcie ostatnich porządków dokopałem się do swoich starych negatywów B&W i kolorowych. Stwierdziłem, że warto to przenieść do postaci cyfrowej i pytanie jakie urządzenie polecacie do zeskanowania?
    Co polecacie? Kiedyś robiłem skany na pożyczonym skanerze Nikona LS-2000 ale myślę o czymś do 500zł.
    Michał , skaner za 500 PLN to zabawka raczej niz skaner. Do zdigitalizowania staryh fotek możę od biedy ujdzie ale napewo nie jest to SKANER
    |Pozdrawiawm. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Skanowanie starych zdjęć.
    By fumberas in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 11:35
  2. [ Krajobraz ] Urok starych tatrzańskich...
    By milk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 09:59
  3. Skanowanie starych fotografii
    By Szuwar in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 21:50
  4. [ Krajobraz ] W Starych Kiejkutach
    By qamil_d_dg in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 17:42
  5. Skanowanie starych zdjęć
    By elanek in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-03-2008, 22:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •