Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swierzaczek Zobacz posta
    Czy te małe różnice w przeliczeniu na zł są warte zamiany szkieł?
    Myślę, że praktyka pozwoli znaleźć Ci odpowiedź na te pytanie... Fotografowanie to nie tylko jeden strzał reklamy w sklepie, więc prędzej czy później odkryjesz, czemu 35DX jest najtańszy

  2. #12

    Domyślnie

    W Twoim obecnym punkcie widzenia nie ma absolutnie nic złego, każdy "głosuje" swoim portfelem. Jeżeli z biegiem czasu nic nie będzie Cię drażnić w obecnym zestawieniu (body FX, szkło DX) to po prostu z tym zostaniesz a jeżeli nie to po kilku miesiącach kolejne parę szybkich zdjęć w sklepie pokaże Ci za co tak naprawdę warto dopłacić choćby do wersji N35 1.8 ED
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #13

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem czemu nie był brany pod uwagę Nikkor 35 Ed. 35dx na body FX to można przejściowo traktować. Tym bardziej napisałeś że do wesel to szkło jest, a na weselach to nie tylko robienie zdjęć na 1.8. Fajnie też czasami cichnąć coś w pełnym słońcu, jakaś architekturę, lub zdjęcie grupowe i otworzyć sobie do min f4 czy nawet więcej. Ogniskowa 35 jest bardzo uniwersalna i fakt można się pobawić taka 35 dx, ale przez to że jest wersja DX na FX dużo rzeczy na ślubie nie zrobisz tym szkłem wiem co mówię, bo sam używałem na FX tej 35

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Właśnie nie wiem czemu nie był brany pod uwagę Nikkor 35 Ed. 35dx na body FX to można przejściowo traktować. Tym bardziej napisałeś że do wesel to szkło jest, a na weselach to nie tylko robienie zdjęć na 1.8. Fajnie też czasami cichnąć coś w pełnym słońcu, jakaś architekturę, lub zdjęcie grupowe i otworzyć sobie do min f4 czy nawet więcej. Ogniskowa 35 jest bardzo uniwersalna i fakt można się pobawić taka 35 dx, ale przez to że jest wersja DX na FX dużo rzeczy na ślubie nie zrobisz tym szkłem wiem co mówię, bo sam używałem na FX tej 35
    35DX jest na tę chwilę jako w zasadzie ostateczność, wcześniej miałem Nikkora 28mm 1.8 do tych powyższych zadań, ale sprzedałem. Ze względu na chęć wymiany na coś jaśniejszego. Jak się okazało wybór jest trudny, a to tylko 3 szkła dla wyboru.

  5. #15

    Domyślnie

    Też miałem podobny dylemat nad stałkami. A z resztą dalej mam. Bardzo mnie interesuje ten podpunkt:

    2. Czy lepiej mieć stabilizację czy wybierając SIGMĘ lub Nikkora mieć możliwość albo niższego o 2/3EV iso, lub o 2/3EV krótszego czasu?

    Daj znać co wybrałeś.

  6. #16

    Domyślnie

    Stabilizacja przy 35mm nie jest aż tak istotna jak różnica w obrazowaniu pomiędzy 1.8 a 1.4.

  7. #17

    Domyślnie

    Otóż jestem po przymiarce do Nikkora 1.4 ze względu na bardzo miękki obrazek. (testy w plenerze) Jednak jest to specyficzne szkło, z którego trzeba wiedzieć jak korzystać. Moim zdaniem niektóre kadry (te raczej pokazujące więcej) już mogą sprawić problem. Oczywiste i wspomniane aberracje, czasem wymagają przymykania. Przy selekcji obraz dla 1.4-1.8 ciężko uznać czy jest wystarczająco ostry i czasem mieni się w oczach. Pod względem obrazka myślę, że nie znajdzie się lepszego szkła, ale jednak nie tylko obrazkiem człowiek żyje, i kilka innych parametrów także ma znaczenie. Pozostało mi jeszcze zamówić do sklepu Tamrona 35 1.8 i zobaczyć co ma do zaoferowania.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swierzaczek Zobacz posta
    Otóż jestem po przymiarce do Nikkora 1.4 ze względu na bardzo miękki obrazek. (testy w plenerze) Jednak jest to specyficzne szkło, z którego trzeba wiedzieć jak korzystać....... Pod względem obrazka myślę, że nie znajdzie się lepszego szkła,
    NO jak nie? A radziecki Helios ?( co prawda nieco inna ogniskowa), ale też jest miękko, magicznie i bokeh pokręcony, wspaniały W dodatku kosztuje kilkadziesiąt razy mniej, tyle, że to manual
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem jak Ty ale nie wyobrazam sobie reportazu szklem manuaLnym

  10. #20

    Domyślnie

    to bierz Sigmę 35. Jest w każdym aspekcie lepsza od Nikkora i kosztuje mniej niż połowę ceny, sam nie używam, ale masa osób używa w repo i sobie chwalą.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 70-200 Nikkor, Sigma, czy Tamron?
    By Slawek Wojtczak in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 16-10-2016, 21:18
  2. Nikkor 18-105/sigma 17-70/Tamron 17-50???
    By sierocki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 21:27
  3. Nikkor 18-35, Sigma 17-35, Tamron 17-35
    By Jacek_Z in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 13:23
  4. Sigma, Tamron, a Nikkor.
    By Veter in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2010, 10:33
  5. sigma,tamron czy nikkor
    By Szalony Naukowiec in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-06-2008, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •