Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam taki co można przepiąć na sling. Na dłuższych kawałkach zapinam go jak plecak na "robocie" jako sling.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -zahir- Zobacz posta
    Mam podobnie, ale zamiast plecaka od ponad roku z powodzeniem używam (nie tylko na rowerze) PD Everyday Sling 10L
    Podczas pedałowania, leży stabilnie zarzucony na plecy i nie przeszkadza - a w razie potrzeby sięgnięcia po aparat, wystarczy jednym ruchem poluzować pasek i mam swobodny dostęp do torby.
    Fajny produkt tak jak popatrzyłem na ten PD Everyday Sling. Już mam w top na liście do ogarnięcia
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  3. #23

    Domyślnie

    Odgrzewam bo, też szukam czegoś nieprzemakalnego najlepiej. Czegoś, co mógłbym zabierać na dłuższy wypad rowerowy. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Na aparat i pozostały osprzęt.

  4. #24

    Domyślnie

    Cóż, w sklepach foto masz cały asortyment różnego rodzaju pojemników, plecaków, toreb i innych nosideł, z przeznaczeniem na sprzęt fotograficzny.
    Generalnie zabieranie drogiego sprzętu na rower, to nie jest do końca rozsądne -ale kto co lubi.
    Ważne, aby podczas jazdy nie krępowane były ruchy. Polecam zainteresować się jeszcze https://www.centrumrowerowe.pl/akces...orby-rowerowe/
    Masz tam duży wybór toreb z dedykacją dla rowerów, do montażu na bagażnik czy ramę. Generalnie jest z czego wybierać.

  5. #25

    Domyślnie

    Sam ostatnio szukałem czegoś na aparat i natknąłem się tutaj na dedykowane torby.
    Niestety tylko na kierwonicę. Ale zawsze coś:

    https://www.szumgum.com/torba-na-kie...m-classic.html
    i wkład foto:
    https://www.szumgum.com/wklad-do-tor...rtlieb045.html

  6. #26

    Domyślnie

    Ja wolę sprzęt foto mieć podczas jazdy na sobie. Konstrukcja roweru jednak dosyć mocno przenosi wstrzący, nawet mając amortyzatory. Wyleczyłem się także z wożenia kilogramów "słoików". Jeszcze rok temu jeździłem z małym plecakiem, w którym miałem swoją elektronikę i całą "świętą trójcę" od Nikona. Ale raz, że choćby nie wiem co, pociły mi się całe plecy, a dwa - nie podobało mi się, że żeby zrobić fotkę, musiałem za każdym razem wyciągać sprzęt z plecaka i składać go w całość. Od tego roku na krótkie (jednodniowe, kilkugodzinne) wypady rowerowe używam zamiennie Lowepro ProTactic TLZ 75 AWII (w który idealnie wchodzi D850 z podpiętym szkłem 70-200) albo nieco mniejszy Lowepro ProTactic TLZ 70 AWII, w którego wkładam lustrzankę ze szkłem 24-70 lub 14-24. Do kompletu malutki gabarytowo i lekki (jednokilogramowy) turystyczny statyw karbonowy od Amazona (gdzieś tu na forum ktoś wrzucał swój test tego statywu). Ale to tylko do tych krótszych szkieł. Z 70-200 już nie jest stabilnie.

    Aparat w trakcie jazdy mam na biodrze, ale z tyłu. Jak się prawidłowo opnie w pasie taśmą od tego pokrowca Lowepro, nie powinno zjeżdżać. Gdy chcę zrobić na szybko fotkę, luzuję sprzączką pasek biodrowy, przesuwam torbę do przodu, otwieram i wyciągam aparat gotowy do akcji. Wszystko trwa maksymalnie kilkanaście sekund. Jedyne, co mi się w tych pokrowcach nie podoba, to to, że górna klapka otwiera się do zewnątrz (suwak zamka jest przy ciele). Niewygodne to trochę.

    Na tegoroczne wypady z sakwami też raczej pójdę w tym kierunku. Podstawowy zestaw "podręczny" na biodrze (a raczej plecach). A do jakiejś sakwy wrzucę sobie drugie szkło. Pewnie zabiorę w trasę 14-24 oraz 70-200.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #27

    Domyślnie

    Ciekawe, czy i jak takie ustrojstwo sprawdziło by się na rowerze?

    https://www.lwlqsme.top/products/the...ess-camera-bag

    Cena podejrzanie niska, dokładnie to samo, z dokładnie takimi samymi zdjęciami produktu oferuje rzekomy twórca za kilka razy więcej; więc niewykluczone, iż podany przeze mnie link to wyłudzanie kasy.

    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  8. #28

    Domyślnie

    Na mój gust, już trochę za duże (porównywalne wielkością z moim plecakiem, który niby miał system "oddychania" pleców). Po kilkudziesięciu kilometrach w temperaturze 20 stopni i więcej, mokre plecy i niezbyt ładnie pachnący plecak gwarantowane
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ja Ci nie polecę, bo plecak na plecach na rowerze to jest jedno wielkie nieporozumienie. W ogóle nie wiem, kto to wymyślił. Zupełnie bez sensu, chyba że ktoś chce po 40-stce iść na rentę inwalidzką, albo na wózku jeździć.
    Bagaże mają być przymocowane do konstrukcji roweru i to ona ma przenosić przeciążenia, a nie kręgosłup.
    dzien w dzien jezdze na rowerze po 30-35 kilometrow, z plecakiem (https://www.lowepro.com/global/flips...w-lp37015-pww/), w srodku body z obiektywem i sporadycznie drugi obiektyw.

    nie narzekam na wygode. tylko ja mam rower z gatunku miejskich, zadne MTB czy kolarka

  10. #30

    Domyślnie

    Ale żeś Waść wygrzebał...

    Przecież ja nikomu nie bronię, tylko powiadam - szanuj swój kręgosłup, bo masz jeden i więcej nie będzie.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. torba na rower body plus N70-200 z tulipanem
    By neverhood in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 09:07
  2. Torba foto
    By Blasius.G in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •