Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Świt ze starym "Dimitriosem"

    Stary wrak "Dimitrios" u wybrzeży Grecji... Istnieje wiele wersji mówiących o tym, skąd się tam wziął; najbardziej popularna i romantyczna mówi, że służył do szmuglowania papierosów z Turcji do Włoch, został porzucony i podpalony przez załogę, aby ukryć ślady przestępstwa po przechwyceniu go przez władze. Zapraszam do komentowania.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7747readySMALL.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	481,0 KB
ID:	6950

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2017
    Miasto
    Kraina deszczowcow
    Posty
    88

    Domyślnie

    Bardzo mi sie podoba. Jedyne co mi przeszkadza (przepraszam wstalem lewa stopa i nie pilem jeszcze kawy) to cien statku ktory ginie gdzies, nie wiadomo gdzie w mroku na dole fotografii.

  3. #3

    Domyślnie

    Ładny klimat daje to foto, ale jak poprzednik napisał ciemna bryła tego statku. Wiem że taki warun miałeś, ale złożenie z 2-3 ekspozycji coś by już dao, tak tylko gdybam.
    Całościowo jestem mocno na tak.
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Ładny klimat daje to foto, ale jak poprzednik napisał ciemna bryła tego statku. Wiem że taki warun miałeś, ale złożenie z 2-3 ekspozycji coś by już dao, tak tylko gdybam.
    Całościowo jestem mocno na tak.
    Dzięki za odwiedziny i komentarze. Zdjęcie jest składane z 2 ekspozycji, niebo + statek i woda, zastanawiałem się, czy jeszcze tego nie wyciągnąć, ale jaśniejsze wydawało mi się już trochę nienaturalne i już nie tak klimatyczne, światło padało od rufy na bok, dziób był mocno w cieniu... Rozjaśnienie tylko dziobu burzyło wg mnie konsekwencję oświetlenia, a wyciągnięcie całego pierwszego planu już zabijało klimat...

  5. #5

    Domyślnie

    No to jeśli taki warsztat zastosowałeś, to jeszcze do głowy mi przychodzi wcześniejsza pora wykonania tego samego ujęcia, aby zrównoważyć całościowo i krajobraz z detalami statku.
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Podoba mi się to zdjęcie, głownie za sprawą czytelnej, niezagmatwanej kompozycji i dobrej dramaturgii ujęcia.

    Może rzeczywiście można by tu czy tam dać jaśniej lub ciemniej, ale w dobie, kiedy królują tu krajobrazy en gros przeciętne, w dodatku technicznie albo słabawe, albo bez wyrazu - witam takie zdjęcia jak powyższe z zainteresowaniem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Fajny kadr, jak koledzy wyżej można jaśniej czy ciemniej ale generalnie bardzo fajne zdjęcie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Całkiem niedawno latałem tam
    Robi wrażenie
    https://youtu.be/7yiXQc55NZ8

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za wizyty i komentarze Z tej sesji mam jeszcze parę kadrów, więc na pewno pokażę kilka wersji, zwłaszcza, że światło i kolory zmieniały się bardzo szybko...

  10. #10

    Domyślnie

    Mocne. Oczywiście jak w przypadki każdej fotografii można dywagować tak też moim zdaniem jest za dużo "lewej strony". Głównym i zarazem bardzo silnym tematem jest wrak i uważam, że kadr powinien być skoncentrowany wyłącznie na tym elemencie - skały po lewej psują mi oglądanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. WYSTAWA - "W Starym Stylu" - Fabryka Fotografii
    By siedemczwartych in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 12:15
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. Pomiar światła z obiektywem "starym", od analoga
    By Remikas in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 20:24
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •