Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: "Trzy małpki"

  1. #21

    Domyślnie

    Ostry, chyba na Twoją interpretację bym nie wpadł. Tzn małpki oznaczają "nic nie widziałem, nie słyszałem, nic nie powiem", ale w sensie obojętności na zło. A poza tym graficznie to podpowiem jeszcze jedno skojarzenie - hinduska bogini śmierci Kali.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    no ale faktycznie nie pomyślałem o świetle do końca. Chciałem mieć całość dopaloną tak jak na pierwszym chłopcu a jest trochę słabiej - zwłaszcza na mnie.
    Dzięki raz jeszcze.
    czyli jak w koncu jest ? wstawiasz nam tu niedoróbke bo nie pomyslałes o świetle i sam przyznałeś, że nie wyszło tak jak chciałes i na co liczyłeś ? Zachwyt nad koncepcją ? Może korzystac z działu "w trakcie obróbki ..". Bo jeśli coś widzimy w wątkach zdjęciowych, to (przynajmniej ja) zakładam, że widze produkt finalny, gotowy, przemyślany, wymuskany i przygotowany tak jak należy, a sie okazuje to co sie okazuje ..

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Ostry, chyba na Twoją interpretację bym nie wpadł. Tzn małpki oznaczają "nic nie widziałem, nie słyszałem, nic nie powiem", ale w sensie obojętności na zło. A poza tym graficznie to podpowiem jeszcze jedno skojarzenie - hinduska bogini śmierci Kali.
    No widzisz, znaczenie o którym mówisz zaadoptowane zostało przez środowiska mafijne dużo, dużo później. Faktycznie trzy mądre małpy były tam symbolem omerty.
    Jeżeli chodzi o ich pierwotne znaczenie to z tego co mi wiadomo wiadomo: Nie widzę i nie słyszę zła bo gdy je oglądam staje się ono częścią mnie. Nie mówię nic złego o innych, nie powtarzam złych rzeczy. Od tego znaczenia (myslę że pierwotnego) wynikło.
    Co do Kali to faktycznie trochę tych łap wyszło

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    czyli jak w koncu jest ? wstawiasz nam tu niedoróbke bo nie pomyslałes o świetle i sam przyznałeś, że nie wyszło tak jak chciałes i na co liczyłeś ? Zachwyt nad koncepcją ? Może korzystac z działu "w trakcie obróbki ..". Bo jeśli coś widzimy w wątkach zdjęciowych, to (przynajmniej ja) zakładam, że widze produkt finalny, gotowy, przemyślany, wymuskany i przygotowany tak jak należy, a sie okazuje to co sie okazuje ..
    No toś Pan pojechał teraz... może użyłem nie tego słowa. Powinno być raczej: nie umiałem do końca tak ustawić światła jak bym sobie tego życzył i też może nie do końca wiedziałem jak ta różnica ekspozycji pierwszego i ostatniego planu będzie wyglądać po dość mocnej konwersji. Wiesz Marcin - nigdy nie ukrywałem tego, że dopiero się uczę a portrety to tylko i wyłącznie moja pasja. Wystawiając zdjęcia nie oczekuję zachwytów (choć nie ukrywam że pozytywny odbiór jest miły) a bardziej konstruktywnych komentarzy.
    Wiem, że poziom tutaj jest bardzo wysoki ale czy to forum/dział są zarezerwowane tylko dla profesjonalistow publikujacych bezbłędne zdjecia?
    Opublikowałem bo to widocznie max moich umiejętności w danej chwili. Mam nadzieję że nie ucierpiałeś zbytnio z powodu obejrzenia mojego zdjęcia w dziale "Portret"
    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 04-04-2018 o 00:06
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ostry600 Zobacz posta
    Zacznę może od przekazu jaki ja miałem w głowie robiąc to zdjęci bo bardzo zaciekawiła mnie twoja interpretacja @Wujot. Normalnie tego nie robię bo uważam, że często właśnie niedopowiedzenie "robi" zdjęcie ale wywołałeś mnie normalnie...
    Tak właściwie to autoportret bo na zdjęciu jestem ja i dwóch moich synów (13 i 9 lat). Chodzi raczej o trzech mężczyzn, czyli cały męski skład mojej rodziny, którzy są mocno zaniepokojeni (delikatnie mówiąc) sytuacją polityczną w kraju oraz geopolityczną na świecie w ogóle (wojna?) Ja mam już dość tych wszystkich wiadomości, hejtu.......jak Kikazaru zakrywam uszy - nie chcę słyszeć nic złego. Stąd taka mina miała być (może wyszła głupio ) Hubert - starszy syn...no on już taki jest wrażliwy chłopak, że się wszystkiego boi więc zakrywa oczy żeby nie widzieć. Młody ma 9 lat i to jeszcze dzieciak więc nam nic mądrego nie powie ale chłonie to wszystko z przerażeniem.
    Trzy małpki (mądre? głupie?) które biegną w tym systemie nie mając za bardzo nic do powiedzenia.
    Taki miałem pomysł w mojej chorej głowie
    Ustawiłem nas tak bo akurat wszystkich różni wysokość głowy. Pomyślałem, że to fajnie bo taka sytuacja się już nie powtórzy (młody mnie przerośnie ) no ale faktycznie nie pomyślałem o świetle do końca. Chciałem mieć całość dopaloną tak jak na pierwszym chłopcu a jest trochę słabiej - zwłaszcza na mnie.
    Dzięki raz jeszcze.
    Dzięki za odpowiedź - ten kontekst jest istotny. Jest parę spraw;
    - nie dziw się mojej interpretacji (mojopokoleniowej) - tak to wyglądało. Jak się odzywałeś to jeszcze wpier... można było zgarnąć. I pewnie dalej w wielu domach tak to wygląda.
    - światło w takich "zaangażowanych" projektach nie powinno być wyszukane. Nadmierny wizualizm utopiłby tę fotę. Jak to mówi moja stylistka byłoby to takie niedoruch...e ni to ni owo. Trzeba grać ostro do końca. Jedyne co Ci napisałem dół jest niepotrzebny (właśnie zbyt wizualny). Kompozycyjnie powinien być, ale po prostu bardzo ciemny. Ja być może zrobiłbym z tego "pokój przesłuchań" - czarna ściana, jedna ostra lampa i cienie na tej ciemnej ścianie. Ni to teatr ni to gabinet tortur. Albo - goła żarówka wisząca pod sufitem. Zero kompromisów. Jak oskarżasz świat to zrób to do końca - bo trochę jest jako to co Ci przytoczyłem za Donatą. Wtedy nie będzie zarzutów, że nie jest standardowo dopracowane.
    - choreografia i gra modeli. Tu nie jest do końca dobrze. Jak zakrywasz uszy a nie chcesz słyszeć to mrużysz oczy, zaciskasz szczęki. Jak jest tak jak u Ciebie to jest demonstracja - nie chcę Cię słuchać i co mi zrobisz? Przynajmniej ja tak to czytam. Żona (wybacz żart) - układ dłoni jest chyba nienaturalny - zakrywamy oczy trzymając je równolegle ewentualnie końcami. Tak światło będzie prześwitywało a po to zakrywamy aby nie prześwitywało. Młody na dole jest OK. Bardzo OK - jedyny stanął na wysokości zadania.

    W takim "prostym" zdjęciu takie "drobiazgi" decydują o odczytywaniu emocji, tej a nie innej interpretacji i autentyzmie.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 04-04-2018 o 00:15

  5. #25

    Domyślnie

    To ja dziękuję za bardzo cenne komentarze.
    Wcale nie dziwi mnie twoja interpretacja. Mój tytuł w żaden sposób nie naprowadza widza na przekaz jaki miałem w głowie. Nie chciałem za bardzo podpowiadać to raz, a dwa - bałem się, że komentarze zjadą od początku na tematy polityczne i nie usłyszę nic merytorycznego (a jeszcze naraziłbym się na oskarżenia o łamanie regulaminu forum).
    Jak się tak spróbuję odciąć od przekazu jaki zakładałem to faktycznie...chyba układ dłoni na oczach Huberta wygląda trochę zniewieściale. To moja wina bo wymyśliłem sobie że fajnie będzie wyglądać jak ja będę miał łokcie w górę, środkowy model dokładnie w bok a najmniejszy w dół. Teraz myślę, że to mógł być błąd. Takie jakieś geometryczne zboczenie, przez które wyszło to mało sugestywnie.
    Co do mojej miny to chyba nie będę jej bronił Miała być raczej obojętność i znudzenie tym wszystkim.... no słabym aktorem jestem. Czasem robiąc autoportret obok statywu z aparatem stawiałem statyw w lusterkiem. Tym razem tak nie zrobiłem a może trzeba było.
    Co do tła muszę powiedzieć, że bałem się trochę krytyki za nudną czerń. Zastanawiałem się poważnie czy coś z nim nie zrobić ale ostatecznie zdecydowałem że taka czysta forma mi odpowiada w tym konkretnym przypadku.
    Pomysł z gołą żarówką + klimat pokoju przesłuchań już mi się podoba. Nawet kluje mi się pomysł na następną sesją z taką aranżacją...także dzięki
    Bardzo się cieszę z tych wszystkich komentarzy. Postaram się żeby nie poszły w las
    Ostatnio edytowane przez Ostry600 ; 04-04-2018 o 06:37
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #26
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się, że perfekcja warsztatowa zniszczyłaby to zdjęcie. Wtedy odbiór mógłby być taki, że trójka aktorów coś tam udaje.
    Praca jest interpretowalna i to już jest dużo. Każdy sobie może coś z tej fotografii dla siebie wziąć. Z racji nie do końca przekonującej gry najwyższej postaci, całość widzę trochę humorystycznie. Np: "faceci to najwięksi plotkarze".
    Boli mnie ciasnota kadru postawiona w słup. Ujęcie z drabiny mogłoby coś dodać.

  7. #27

    Domyślnie

    Jak bumerang wraca w moich myślach ten żart gdzie jeden fotograf drugiemu przedstawia swojego syna. Ten patrzy na to dziecię i mówi...”fajny ale ja bym go zrobił inaczej...”

    Niedopracowane światło? Być może, wydaje się że jest to kwestia bez znaczenia lub trzecie lub czwartorzedna. Przyznam że nawet tego nie zauważyłem, bo zauroczyła mnie koncepcja graficzna zdjęcia. Kwestia przesłania, to już kwestia indywidualna.
    Dziwie się niektórym mocnym słowom które użyte zostały przy ocenie zdjęcia. Docencie to że to jest stricte kreacyjna fotografia której na forum brakuje.

  8. #28

    Domyślnie

    a z racji tego, że brakuje to mielibysmy się rozpływac nad każdą próbą jej uprawiania ? bez przesady.
    Fajnie ze ktoś próbuje zrobić cos w tym kierunku, ale też nie można się emocjonowac próbami ale raczej ocenić efekty tychże.

  9. #29

    Domyślnie

    Masz całkowita rację, jedynie sposób wyrażania jest problemem. Tylko o tym piszę , choć może niezbyt jasno.
    Co do światła to mam obawy że zrobione bardziej pieczołowicie z większą dbałością o detale, wcale nie przyniosłoby poprawy dla końcowego obrazu. To są tylko moje subiektywne odczucia, nic więcej.
    Dużo więcej pożytku przyniosłaby praca khm... „aktorska”

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] "Trzy postacie" w nowej wersji...
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2012, 21:12
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 09:10
  3. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  4. [ Krajobraz ] Trzy "krajobrazy"
    By BobbyX in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 22:28
  5. [ Krajobraz ] "Kiedy księżyc w kole, w trzy dnie woda w dole"
    By maniek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 00:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •