Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Domyślna przeglądarka zdjęć WIN10 (Zdjęcia) to dno!?!?

    Witam.
    Zauwazylem taka jedna rzecz jakis czas temu, ze standardowa domyslna przegladarka w win10(konkretnie aplikacja Zdjecia) wyswietla po prostu nieostre zdjecia (moze inaczej; mniej ostre).
    Ten sam JPG powiedzmy 12 mln pix ogladany w PSE15 na full ekranie lub zmieniejszony jest ok, otwarty w Paint jest taki sam czy na full czy pomniejszany w oknie podgladu.
    A domyslna przegladarka win 10 daje zauwazalnie mniej ostry obraz. I niwazne czy jest to D90, Fuji S5pro czyt smartfon. Zreszta Jpg to Jpg, mniej wazne czym zrobiony.

    Jest to naprawde wnerwiajace. Pamietam, ze kiedys z win7 nie bylo tego problemu. Obrobilem sobie rawa np na forum, pomniejszylem. potem jpg do 1024 i gdzie bym go nie odpalil to bylo tak samo pod wzgledem ostrosci.

    Czy jest jakas darmowa przegladarka zdjec, ktora mozna sciagnac ze sklepu win 10 i ustawic jako domyslna zamiast tej standardowej?

    Bo po obrobieniu zdjec kolegi ze chrztu mam rozkmine czy wyostrzyc tak jak ja to widze w programie i uznaje ze jest akuracik.
    Czy celowo lekko przeostrzyc zeby ta badziewna przegladarka z win 10 to ostro wyswietlala.
    Bo tak to pewnie bedzie ogladal moj kolega dla ktorego fotografowalem chrzciny jego dziecka i reszta osob ktorym przesle zdjecia.
    Przeciez mu nie powiem zeby sobie odpalal zdjecia w Paincie
    Choc ciekawe co bedzie jak ktos to odpali na TV (bez badziwnej przegladarki z win10)

    Bo az mnie korci zeby dac plik instlacyjny na plycie do jakiejs przegladarki zdjec razem ze zdjeciami.
    Tylko jaka ta przegladarka. Najlepsza byla by tak dostepna free ze sklepu win10. Chodzi mi o to zeby kazdy mogl ja latwo pobrac.


    To powtorze putanie po przydlugim wstepie
    Jak przegladarka do zdjec zamiast tej z domyslnej z win 10. W gre wchodzi tylko tak za free, najlepiej ze sklepu microsoftu?
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 30-03-2018 o 22:19
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #2

    Domyślnie

    FastStone Image Viewer działa bezproblemowo, ale mogę nie mieć porównania, bo nie pamiętam, kiedy w ogóle uruchamiałem przeglądarkę systemową

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale coś nie tak, systemowa przeglądarka ma pogarszać ostrość ?
    Przecież jpg wyświetlany jest tak samo, jakieś wyszukane profile może psuć ale normalnie zapisane sRGB też wyświetla poprawnie w win10.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 30-03-2018 o 23:42

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    FastStone Image Viewer działa bezproblemowo
    To masz dobrze, bo u mnie dzieje się to samo, czyli FastStone wyświetla obrazki ze słabszą ostrością, ale pod Win7.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale coś nie tak, systemowa przeglądarka ma pogarszać ostrość ?
    Przecież jpg wyświetlany jest tak samo, jakieś wyszukane profile może psuć ale normalnie zapisane sRGB też wyświetla poprawnie w win10.
    Nie wymyslam tego
    Kolorystyka i wszystko inne jest ok, poza ostroscia ktora jest zauwazalnie gorsza.
    Dowolny JPG, niewazne z czego i niewazne czy prosto z aparatu czy wywolany z rawa.
    W Photoshop CS5, PSE15 (w oknie edycji i przegladarce), Paincie, tutaj jak wstawie na forum, jest taki sam pod wzgledem ostrosci.
    A otworzysz go w tej "super" aplikacji "Zdjecia" i ostrosc jest gorsza.

    Ktos probowal ten sposob?
    Troche sie wacham bo mam starego antywirusa (czytaj nieryginalnego ).
    ttps://www.download.net.pl/klasyczna...alacji/n/8008/
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 31-03-2018 o 00:06
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze używam standardowych systemowych przeglądarek po to żeby mieć 100% pewności że klient widzi to samo bo raczej użytkowników ściągających inne przeglądarki jest mniej, nigdy nie miałem czegoś takiego że spada rozdzielczość, coś masz zwalone.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    To masz dobrze, bo u mnie dzieje się to samo, czyli FastStone wyświetla obrazki ze słabszą ostrością, ale pod Win7.
    Używam tego programu od Windowsa 2000, przez XP, 8 i 10, nigdy nie zauważyłem pogarszania ostrości.

  8. #8

    Domyślnie

    Niemniej to się dzieje, ale FastStone to moja zapasowa przeglądarka, a jako podstawowej używam Exif 7.19, polskiej, nie przeładowanej funkcjami, która działa bodaj od czasu Win95 i dalej uważam ją za najlepsze, co może być. I nawet nie wymaga instalacji.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zawsze używam standardowych systemowych przeglądarek po to żeby mieć 100% pewności że klient widzi to samo bo raczej użytkowników ściągających inne przeglądarki jest mniej, nigdy nie miałem czegoś takiego że spada rozdzielczość, coś masz zwalone.
    Zwalona to jest przegladarka "Zdjecia" w Win10
    Ja widze spadek ostrosci przy jej uzywaniu.

    Jesli masz jakos sugestie ze moze cos jest w Windowsie przestawione to napisz.
    Tylko nie bardzo wiem co by to moglo byc.
    Otworz sobie tego samego JPG w aplikacji Zdjecia a potem w Paincie w najlepiej tym samym rozmiarze podgladu.
    Naprawde nie widzisz roznicy w ostrosci?

    Nie przypominam sobie zebym mial takie obiekcje przy ogladaniu zdjec w win7.
    Tylko ze tam byla zwykla windowsowa przegladarka.
    Takze winie aplikacje Zdjecia z win10.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #10

    Domyślnie

    Spadek ostości jest tylko przy zdjęciach pomniejszanych do wyświetlenia. To normalne w wielu przeglądarkach - np. Picassa ma to samo.
    To efekt działania algorytmów zmniejszania bez dodatkowego wyostrzenia. Photoshop ma natomiast odwrotny problem - pomniejszone zdjęcia zbytnio wyostrza.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Przeglądarka zdjęć i nef/raw
    By notdot in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 14:59
  2. Przeglądarka zdjęć / klasyfikacja metadata
    By fazinsk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 01:28
  3. Przeglądarka Chrome i wyświetlanie zdjęć.
    By manfred in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 19:22
  4. Przeglądarka zdjęć z wyświetlaniem opisu.
    By luckynyc in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 18:12
  5. Przeglądarka zdjęć...
    By buntux in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2009, 13:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •