Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się ma do konkretnych przepisów, ale z tego co mi wiadomo, i o czym wspominasz, chodzi o naruszanie dóbr osobistych. A więc fotografii która stawia fotografowaną osobę w "złym świetle". A więc np. gdy robi kupę... Czy "zwykła" fotografia narusza dobra to już chyba sąd orzeka.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Nie wiem jak to się ma do konkretnych przepisów, ale z tego co mi wiadomo, i o czym wspominasz, chodzi o naruszanie dóbr osobistych. A więc fotografii która stawia fotografowaną osobę w "złym świetle". A więc np. gdy robi kupę... Czy "zwykła" fotografia narusza dobra to już chyba sąd orzeka.
    Tu fragment jeszcze tamtego cytatu: "Ochrona przed samym utrwaleniem wizerunku sprowadza się zatem do sytuacji, w których samo robienie zdjęć mogłoby naruszać prywatność danej osoby, jej spokój psychiczny itp."
    Jestem w pracy i nie życzę sobie fotografowania bo narusza to mój spokój, rozprasza mnie, itp.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 30-03-2018 o 11:05

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Tu fragment jeszcze tamtego cytatu: "Ochrona przed samym utrwaleniem wizerunku sprowadza się zatem do sytuacji, w których samo robienie zdjęć mogłoby naruszać prywatność danej osoby, jej spokój psychiczny itp."
    Jestem w pracy i nie życzę sobie fotografowania bo narusza to mój spokój, rozprasza mnie, itp.
    Brak tam jakiejkolwiek podstawy prawnej. W każdym razie ostatecznie decyduje sąd... Ale mimo wszystko lepiej unikać takich sytuacji i fotografując starać się by nie było to zauważone. Korzyści są dwojakie- eliminujemy zakłócanie spokoju wrażliwym osobom, oraz sami fotografowani zachowują się bardziej naturalnie, a o to przecież chodzi...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Taki tekst tu zacytuję:
    "Zwróćmy uwagę, że przepisy prawa autorskiego ograniczają się do rozpowszechniania wizerunku, a nie jego utrwalania. Czy to oznacza, że zdjęcia zrobić można każdemu, a jedynie ewentualnie nie będzie go można rozpowszechniać? Generalnie zakazu fotografowania nie znajdziemy, jednak pełnej swobody w robieniu zdjęć innym nie ma. Już bowiem poprzez utrwalenie czyjegoś wizerunku możemy naruszyć jego dobra osobiste, w szczególności, gdy osoba ta sobie tego nie życzy. Ochrona przed samym utrwaleniem wizerunku sprowadza się zatem do sytuacji, w których samo robienie zdjęć mogłoby naruszać prywatność danej osoby, jej spokój psychiczny itp. Jest to ochrona przed konkretyzacją wizerunku dokonaną bez zgody osoby zainteresowanej, lub wbrew wyraźnej woli portretowanego. Osoba fotografowana może zatem, co do zasady, zakazać samego wykonania zdjęcia, także wtedy, gdy fotograf w ogóle nie planuje późniejszego rozpowszechniania zdjęcia. Obok prawa cywilnego (dobra osobiste) również prawo karne w pewnych przypadkach chroni przed natarczywym fotografowaniem, które może zostać uznane za stalking"
    źródło
    Na podstawie powyższego, będąc w pracy mogę sobie nie życzyć aby mnie fotografowano i ta osoba powinna to uszanować.
    Nie znamy szczegółów zdarzenia - jeśli fotograf stał po drugiej stronie ulicy i fotografował to w scenerii miasta to trudno uznać to za naruszanie spokoju. Jak podszedł na 2 m i celował wielkim teleobiektywem w twarz robotnika to na pewno tak. I w takiej sytuacji uznałbym po pierwsze racje pracujących a nawet spytał się czy mogę fotografować. Ktoś wcześniej napisał, że fotograf powinien mieć wyczucie sytuacji i umieć szybko (i raczej bezkonfliktowo) rozwiązać problem. I to jest oczywiście najbardziej sensowna odpowiedź - trzeba być elastycznym i mieć gadkę. Np. kiedyś chciałem skorzystać ze stanowiska w miejscu likwidowanego zakładu ale z ochroną. Zaczęło się od stwierdzenia, że nie ma najmniejszej szansy wejścia (z reguły zgody załatwiam sobie wcześniej ale to było zauważone dopiero na miejscu). Po 10 min gadce mój rozmówca stał się super przewodnikiem i miałem miejscówki, które nie wiem czy bym odkrył. Ale czasem trzeba powołać się na prawo prasowe a czasem być opryskliwym. Choć ja tych siłowych rozwiązań unikam bo prawie zawsze lepiej jest spokojnie pogadać nawet gdy zaczyna się
    - wyp...j

    pozdro
    Wiesiek

  5. #15

    Domyślnie

    a nie można było łagodniej, elastyczniej przyjąć zapytania bez stawania okoniem, wygasic wytłumaczyć, że po prostu życie miasta itd. tak to spiecie naroslo...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Brak tam jakiejkolwiek podstawy prawnej. W każdym razie ostatecznie decyduje sąd... Ale mimo wszystko lepiej unikać takich sytuacji i fotografując starać się by nie było to zauważone. Korzyści są dwojakie- eliminujemy zakłócanie spokoju wrażliwym osobom, oraz sami fotografowani zachowują się bardziej naturalnie, a o to przecież chodzi...
    Zgoda z powyższym. Robotnik w każdym razie miał prawo nie życzyć sobie robienia zdjęć, tak uważam. Jakby rozstrzygnął sąd to już inna kwestia...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    a nie można było łagodniej, elastyczniej przyjąć zapytania bez stawania okoniem, wygasic wytłumaczyć, że po prostu życie miasta itd. tak to spiecie naroslo...
    dla mnie nie ma wiekszego znaczenia jaka ta sytuacja w rzeczywistoci byla.
    dla mnie przerazajacym jest jej opis. nawet jesli bylby zmyslony.

    " dupek.."
    " wybzykac w 2 minuty .." itp.

    Jak tak mozna w ogole odnosic sie do drugiego czlowieka.?

    a teraz dla rownowagi opis innej sytuacji , ktora zdazyla sie mojemu koledze za granica ( zachod UE, nie jest Polakiem )

    jadac na rowerze samochod , ktorym kierowala jakas kobieta dosyc niebezpiecznie zajechal mu droge - moglo dojsc do wypadku.
    Akurat za kilkadziesiat metrow samochod sie zatrzymal - on wiec rowniez.
    Poczekal , gdy kobieta opusci samochod , przeprosil ze jej zajmuje czas , opisal sytuacje i uprzejmie zwrocil uwage , iz zapewne ona go nie zauwazyla , moglo dojsc do wypadku.
    Chcial jej uswiadomic do jakiej sytuacji doszlo po to by sie wiecej nie powtorzyla. Rozeszli sie z usmiechem na twarzy.
    Raczej u nas nie do pomyslenia.

    Nie mozna uogolniac oczywiscie , ale chwilami odnosze wrazenie , ze Polska pod wzgledme technicznym jest zacofana niewiele , co najwyzej o kilka , kilkanascie lat , pod wzgledem organizacyjnym wiecej - o jakies 20 lat , pod wzgledem kulturowym - o dobre 100 - 200 lat.

    czego przejaw mamy czytajac posty jak ten otwierajacy watek.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 30-03-2018 o 11:34

  8. #18

    Domyślnie

    Do autora:
    Idiotyczny temat w prowokujaco-trolowy sposob opisany.
    I bardzo dobrze, ze dostales ostrzezenie za wulgaryzmy.
    Moze to da Ci troche do myslenia i przestaniesz spamowac na forum dziwnymi watkami.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    To wcale nie jest jakis dowcip !
    Dzis o 2 w nocy zostalem zaatakowny.
    Jedno z glownych skrzyzowan w Warszawie.
    Wysiadlem z nocnego i idac dalej do domu zaczalem robic zdjecia "ekipie" robotnikow robiacych "cos" na srodku skrzyzowania.
    Po 2-3 zdjeciach jeden robol [chyba naczelny] odlaczyl sie od pozostalych dwoch i dowalcowal do mnie.
    A po co ja robie zdjecia ???
    Bo lubie. Bo mam aparat to robie.
    Koles nieusatysfakcjonowany.
    Zaczyna byc lekko bezczelny, ja tez juz wylgaryzm ...
    Ja - Panie - dzwon po Policje, albo ja zadzwonie !!
    Gmera komurem ale cos chyba zapomial jak wyglada numer 997 ...
    Ja juz wulgaryzm na zywo, koles zaczyna tracic grunt i sie slizga we wlasnym wulgaryzm....
    Kolesie ze srodka ulicy zaczynaja rezonowac ...
    Po 10 minutach japania odwocil sie i odmaszerowal !!!

    Moje pytanie jest - jak szybciej i sprawniej takiego ssyna splawic ???
    Mnie zajelo 10 minut.
    Ale powiniem go wybzykac w 2 minuty, starzeje sie ...
    Czytam i nie wierzę. Ty naprawdę w ten sposób widzisz świat i swoje "prawa" ? Nie dostrzegasz tego ze ktoś może nie życzyć sobie tego żebyś go fotografował ? A na proste pytania odpowiadasz w sposób powodujący tylko zaognienie sytuacji (żeby nie napisać że w sposób bezczelny) ?!?!?!?!
    Przy takim zachowaniu nie dziwię się że coraz mniej ludzi reaguje spokojnie na wyciągnięcie aparatu, wpisujesz się w najgorszy obraz człowieka z aparatem

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Moze to da Ci troche do myslenia i przestaniesz spamowac na forum dziwnymi watkami.
    W końcu ma wątek w którym coś się dzieje. A właśnie taki był jego cel...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak walczyć z szumem
    By PiKa in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 12:52
  2. [ Przyroda ] Wieczorny aktywista
    By kl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 20:34
  3. warto walczyć, czyli jak zamienić nissina na SB
    By chris_66 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 01:04
  4. Mega zmieszane światło, czyli jak z tym walczyć
    By b202 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 12:59
  5. mora - jak z nia walczyc
    By ranbir kapoor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2009, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •