Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 141
  1. #11

    Domyślnie

    Pozwol, ze to ja bede decydowal co robie ze swoimi zdjęciami. I sorry, ale zeby oglądać swoje zdjęcia nie musze płacić, wiec nie trafiłeś. Masz inne podejście, spoko. Tylko nie drwij z podejścia innych. Kiedy sie zarabia to sie zarabia, ale można tez cos zrobić dla innych. Jesli ktos ma z tym problem to przecież nikt go nie namawia do tego.

  2. #12

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak - dam w punktach, dla jasności:

    1. zamawiający wyraźnie nęci tym, cytuję: Jeśli chcielibyście ujrzeć swoje zdjęcie w krajowej publikacji to prosimy o wysłanie fotografii na adres
    2. potem mówi, że nie daje książki w zamian




    Dla mnie jest to równoznaczne z powiedzeniem:

    1. daj nam zdjęcie za darmo.
    2. żeby zobaczyć to, co mi dałeś za darmo, będziesz musiał mi zapłacić i kupić książkę.



    Nie wyśmiewam i nie drwię z altruizmu, bardzo cenię chęć pomocy, lubię jak ludzie się dzielą. Jednocześnie bardzo nie cenię naciągactwa czy żerowania na naiwności ludzkiej.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Co mnie obchodzi czym neci. Mam swoj rozum. I jesli bym decydował sie na zakup książki to raczej z ciekawości innych zdjęć. Wolno mi dac? Wolno mi kupic? Dziekuje, ze pozwalasz

  4. #14

    Domyślnie

    Ja prawie nigdy nie zabraniam ludziom robić głupot, jeśli to nie krzywdzi nikogo innego - więc zupełnie spokojnie pozwalam.

    Widzę jednocześnie, że autor wątku ma przed sobą i swoim biznesplanem świetlaną przyszłość, a przy takim podejściu jak twoje niedługo będzie wydawać całą serię wydawniczą.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Zasady są bardzo proste.Tak działa większość organizacji pożytku publicznego.Muszą jakoś zarabiać na swoją działalność.Co roku rozliczają się z pieniędzy wiec myślę że pieniądze nie pójdą do kieszeni osób prywatnych.Jedni wolą oddać swój procent podatku na chore dzieci inni zaś na przyrodę.Ludzie tworzący takie organizację poświęcają nie tylko swój czas ale i pieniądze.Potępianie nie powinno mieć miejsca,takie moje zdanie

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja prawie nigdy nie zabraniam ludziom robić głupot, jeśli to nie krzywdzi nikogo innego - więc zupełnie spokojnie pozwalam.
    Nikogo nie skrzywdzi?
    A inni fotografowie przyrody, którzy za swoje zdjęcia mogliby i powinni dostać pieniądze nie zostali właśnie skrzywdzeni?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nikogo nie skrzywdzi?
    A inni fotografowie przyrody, którzy za swoje zdjęcia mogliby i powinni dostać pieniądze nie zostali właśnie skrzywdzeni?
    Tłumacz to nikoniarzowi (mówię o nicku, nie o profesji).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja prawie nigdy nie zabraniam ludziom robić głupot, jeśli to nie krzywdzi nikogo innego - więc zupełnie spokojnie pozwalam.

    Widzę jednocześnie, że autor wątku ma przed sobą i swoim biznesplanem świetlaną przyszłość, a przy takim podejściu jak twoje niedługo będzie wydawać całą serię wydawniczą.
    Jest to głupota względna, z Twojego punktu widzenia. Na szczęście do głupoty bezwzględnej to jej jeszcze daleko...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linxxx Zobacz posta
    Zasady są bardzo proste.Tak działa większość organizacji pożytku publicznego.Muszą jakoś zarabiać na swoją działalność.Co roku rozliczają się z pieniędzy wiec myślę że pieniądze nie pójdą do kieszeni osób prywatnych.Jedni wolą oddać swój procent podatku na chore dzieci inni zaś na przyrodę.Ludzie tworzący takie organizację poświęcają nie tylko swój czas ale i pieniądze.Potępianie nie powinno mieć miejsca,takie moje zdanie
    @linxxx
    Te pieniądze pójdą do kieszeni osób prywatnych. Zarobią na tym osoby "pracujące" w tej organizacji. Oni "pracują" tak samo jak żebracy. Mogą kupić te zdjęcia, ale mniej by zostało dla nich. Łatwiej ŻEBRAĆ, i później sprzedawać to co się WYŻEBRAŁO.

    Czy Ty tego nie widzisz, czy nie chcesz widzieć??? Oczywiście nikt nikomu nie zabrania dawać czegoś żebrakowi, ale nazywajmy rzeczy po imieniu.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Czyli według Ciebie tego typu organizacje są tylko po to by żebrać pieniądze aby opłacić swoich pracowników? Przecież taka organizacją jest stworzona dla jakieś idei,która posiada swój statut i cele.Nie mówię konkretnie o OTOP.Bardziej mi chodzi o takich stowarzyszeniach które nie posiadają pracowników. Wośp też żebrze pieniądze i raczej wszystkiego nie przejadają miedzy sobą.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  2. poszukiwane zdjęcia z forum
    By słowografia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 08:39
  3. [ Przyroda ] Troszke ptaków:)
    By squerx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •