Close

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 141
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    @nikoniarz
    zawodowiec to ktoś kto żyje z fotografii bądź głównie z fotografii.

    Pozdro
    Wiesiek
    Tyle to ja wiem... Dlatego też nie rozumiem wywodów @leon001...

    EDIT:

    Wygląda na to, że zadałem "zawodowcowi" niewygodne pytanie i zabrakło argumentów na rzeczową dyskusję...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 31-03-2018 o 18:50

  2. #42
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Może jest w innym miejscu i to mi się wydaję należy rozwiązać.Niech ktoś odpowiednio piśmienny wystosuje odpowiednia pisma do wydawcy i do stowarzyszenia.Wydaje mi się że warto się postarać aby dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Z kolei wiem że zdjęcia do publikacji naukowych wiążą się z całą procedurą.
    Czy widziałem drukarnie nie widziałem ale np. u mnie w domu każdy prowadzi swoją działalność gospodarzą i czasami robi się coś za darmo lub po kosztach bo tak wymaga sytuacja.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linxxx Zobacz posta
    u mnie w domu każdy prowadzi swoją działalność gospodarzą i czasami robi się coś za darmo lub po kosztach bo tak wymaga sytuacja.
    Nie tyle wymaga sytuacja co robi bo chce i może... Ale jak sam widzisz po tym wątku, ktoś kto daje coś "ot tak" to od razu idiota... Ewentualnie ktoś robiący głupoty...

  4. #44
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Masz racje. Sam według tego jestem idiotą bo wysłałem zdjęcie.Choć fotografuje przyrodę bardzo krótko to udało mi się zrobić dobre zdjęcie ( było dobrze przyjęte na jednym z portali fotograficznych).Ale co do przyrody to siedzę już w niej z 15 lat.Prawie 10 byłem myśliwym.Spotkałem na swojej drodze takie sytuację o których foto zawodowiec może tylko pomarzyć ( z atakiem niedźwiedzia na moją osobę włącznie) Z zawodu jestem leśnikiem.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez linxxx Zobacz posta
    Spotkałem na swojej drodze takie sytuację o których foto zawodowiec może tylko pomarzyć ( z atakiem niedźwiedzia na moją osobę włącznie)
    Tja, o takiej sytuacji marzy każdy foto-zawodowiec...
    Albo o takiej, żeby sfocić niedźwiedzia i nie zostać zauważonym.
    A poza tym w pełni zgadzam się ze stanowiskiem kolegi Wujot. Co można, to można, ale dać z siebie zrobić jelenia, to nie bardzo.

  6. #46
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Ligo
    Widziałeś kiedyś wilcze gody,atak wilków na jelenie ,dziki.Duszenie sarny przez rysia i.Odyńca po strzale się na twoich nogach.Polować na stare jelenie wabiąc ich głosem.Znający temat wiedzą o co chodzi

  7. #47

    Domyślnie

    Na pewno to ciekawe widoki, ale mówimy o zdjęciach ptaków.
    Za darmo.

  8. #48
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2017
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    85

    Domyślnie

    Zdjęcia ptaków to taki sam akt fotograficzny jak inny do którego się dopasowujemy.Czy to sesje w studio czy przyrodzie.Po pewnym czasie i doświadczeniu robisz je jak bułka z masłem.A gdy jesteś zawzięty i robisz to latami to takich bułek masz tysiące .I gdy dasz taką jedną czy dwie za darmo to czapka z głowy Ci spadnie.
    Za darmo.Tak jak pisałem są ludzie uczynni którzy czasami zrobią coś za darmo.Tak w dzisiejszych czasach. Zależnie od sytuacji, znajdziemy takie osoby.

  9. #49

    Domyślnie

    Mam znajomego, który robi tradycyjne polskie potrawy.
    Zarówno mięso, jak i warzywa i owoce. Do tego domowe piwo i wino. Jest rolnikiem więc według niektórych surowce ma za darmo (bo przecież pracy innych nie uważają za wartość). Ale on bezczelnie to SPRZEDAJE!!! Mało tego, dobrze na tym zarabia!!!
    Trochę dzięki niemu sam kilka lat temu zacząłem robić domowe przetwory na większą skalę, następnie wędliny, później piwo, żona piecze chleb... Mamy z tego niesamowitą satysfakcję. Ale wyobraźcie sobie uważam, że to ma wartość którą można wyrazić w złotówkach.
    Gdyby ktoś znajomy przyszedł i poprosił o zdrowe jedzenie, to bym mu dał. Ale gdyby przyszedł ktoś z jakiejś organizacji, to najwyżej mogę mu sprzedać i zażyczę sobie dokumentu potwierdzającego transakcję. Nie wierzę w to, że ktoś prowadzi jakąkolwiek działalność bez zysku. Za długo żyję.
    Zdjęcia przyrody mogą być sporo warte jeśli tylko są dobre (samemu trzeba zdefiniować, co to dla kogoś znaczy). Nie ważne, czy miało się dużo radości z obcowania z przyrodą, czy zrobiło się je przy okazji spaceru, czy też spędziło się 3 dni w czatowni w deszczu i chłodzie.
    Spytaj kogoś kto lubi jeździć samochodem (sporo jest takich) czy zawiezie Cię za darmo do innego miasta, spytaj maniaka komputerów, czy napisze dla ciebie jakiś skrypt dla zabawy... itd.

    Dałeś coś za darmo? Twój wybór. Tylko nie dziw się później, że inni oceniają Twoje zachowanie w sposób mało pochlebny.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @linxxx
    Zapomniałem.
    Zazdroszczę widzenia tego o czym pisałeś. Zupełnie poważnie.
    Kiedyś dużo chodziłem po lasach i widziałem dzikie zwierzęta z odległości kilku metrów, ale nie widziałem rzeczy o których pisałeś.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Dałeś coś za darmo? Twój wybór. Tylko nie dziw się później, że inni oceniają Twoje zachowanie w sposób mało pochlebny.
    Dawałem i sprzedawałem. Jakoś w realu nikt nie oceniał tego mało pochlebnie. Mało tego- więcej dałem pijakowi/bezdomnemu na ulicy niż na WOŚP. I to nie z zasady, a z przypadku. Ale przecież, zgodnie z podejściem niektórych tutaj, mogłem powiedzieć- spadaj, idź do pracy... Skoro pracuję to nie ofiaruję gotówki... Skoro fotografuję to nie ofiaruję zdjęć...

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  2. poszukiwane zdjęcia z forum
    By słowografia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 08:39
  3. [ Przyroda ] Troszke ptaków:)
    By squerx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •