Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 141
  1. #111

    Domyślnie

    Obstawiam że chętnych było wielu. Osobiście znam osoby które same wysyłają oferty darmowej fotografii wszędzie gdzie mogliby je wydrukować; jakoś przecież trzeba przecież "zaistnieć".
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #112

    Domyślnie

    To, że ślą z nadzieją na zaistnienie, to mogę jeszcze zrozumieć. Ale płacenia za udział w "konkursach", których się namnożyło, za możliwość wysłania fotografii, za mrzonkę jakiejś symbolicznej nagrody, tego nie rozumiem.

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To, że ślą z nadzieją na zaistnienie, to mogę jeszcze zrozumieć. Ale płacenia za udział w "konkursach", których się namnożyło, za możliwość wysłania fotografii, za mrzonkę jakiejś symbolicznej nagrody, tego nie rozumiem.
    Ale to właśnie ta moda na znanie się na wszystkim i na robienie biznesu na wszystkim. Sam miałem przygotowane zdjęcia do wysłania na konkurs (darmowy).
    Czytam regulamin - "nie zezwala się na retusz fotografii,( jeżeli już to pod warunkiem, że będzie on polegał na zastosowaniu korekty globalnej, która polepsza jakość .) (np. nasycenie, kontrast) oraz na kadrowanie zdjęć" - pisownia oryginalna (sic!). No to pozwoliłem sobie na małą korespondencję z organizatorem. Poziom dna jeśli chodzi o merytorykę a za chwilę już zacząłem się czuć jak intruz.

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To, że ślą z nadzieją na zaistnienie, to mogę jeszcze zrozumieć. Ale płacenia za udział w "konkursach", których się namnożyło, za możliwość wysłania fotografii, za mrzonkę jakiejś symbolicznej nagrody, tego nie rozumiem.
    Sam najczęsciej rezygnuję z konkursów fotograficznych za które się płaci, dlatego że wolę za tą kasę finansować kolejne wyjazdy fotograficzne. Ale zdarzyło się kilka razy że wysłałem zdjęcia na renomowane konkursy, w których udział był płatny. Widzę jednak zdecydowaną różnicę między taką formą promocji (jeśli piszemy odnosiło się to do "zaistnienia" niż rozdawnictow fotografii. Po pierwsze, biorąc udział w takich renomowanych konkursach, można skonfrontować swoją twórczość z innymi autorami, najczęściej nie kiepskimi, tylko dobrymi. Abstrahując od tego jak postrzegamy wygrane/przegrane, można na tej podstawie dowiedzieć się jak naszą fotografię, na tle innych odbierają osoby z całą pewnością znające się na rzeczy (czego zdecydowanie nie można powiedzieć o osobach decydujących które darmowe zdjęcie będzie wykorzystane w publikacji). Po drugie, wysyłając zdjęcia na konkurs, w przeciwieństwie do darmowego rozdawnictwa swojej pracy nie psuje się rynku - czyli nie działa aspołecznie.
    Różnica między tymi zagadnieniami jest dość spora - nie am danych statystycznych, ale podejrzewam że przeciętna osoba która zdecyduje się wysłać zdjęcia na renomowany konkurs, który wymaga wniesienia opłaty za uczestnictwo, robi zauważalnie lepsze niż przeciętne zdjęcia, natomiast ta która rozdaje je za darmo "za publikację" jest znacznie poniżej średniego poziomu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #115

    Domyślnie

    Widać za słabo znam rynek płatnych konkursów foto, te, które widziałem, to w moim odczuciu tylko sposób na zarabianie kasy przez organizatorów, przynajmniej zdecydowana większość. Być może są renomowane a płatne konkursy, udział w których przynosi jakieś korzyści. Ja obracam się w typowo amatorskiej fotografii, nie mam aspiracji do zarabiania na tym, stąd mam takie zdanie jakie mam.
    Oczekiwanie refleksji od kogoś rozdającego swoje zdjęcia, refleksji, że takie działania są aspołeczne, psujące rynek... hmm, najdelikatniej mówiąc, zdziwiłbym się, jeśli taka refleksja u takiego kogoś w ogóle pojawiłaby się.

  6. #116

    Domyślnie

    Dlatego przepis na poprawę sytuacji nie leży po stronie podażowej tylko po stronie popytu. A to dość jednoznacznie daje nam odpowiedź na pytanie czy to się zmieni. Nie będzie bo być nie może żadnej refleksji u kogoś kto zrobił zdjęcie komórką i znalazł na niego "klienta".

  7. #117

    Domyślnie

    @poste; Nie będę wymieniał wiele - kto zainteresowany to wie, albo sobie doszuka - z kategorii dzikiej przyrody chyba najbardziej renomowany jest konkurs Natural History Museum "Wildlife Photographer of The Year" - udział oczywiście jest płatny. Podobnie jak zdecydowana większość konkursów zagranicznych na które trafiłem. I wszystkie z szacunkiem podchodzą do fotografów biorących w nich udział.
    W darmowych konkursach najczęściej dobre obyczaje są w odwrocie a dominujące stają się praktyki przejęcia praw majątkowych (czasem na wyłączność) wszystkich nadsyłanych prac - od taki nowy sposób na wyłudzenie zdjęć za przysłowiową marchewkę. Generalnie podobnie do zbiórki zdjęć przez OTOP z tematu wątku.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #118

    Domyślnie

    Widać za mało interesowałem się takimi konkursami, bo odniosłem wrażenie, że to tylko taki prosty biznes. Na zasadzie, wyślij nam zdjęcie, zapłać, a może dostaniesz jakąś tam symboliczną nagrodę i fajnie będzie wyglądało w portfolio. Coś jak modne ostatnio biegi, gdzie namnożyło się imprez. Idea zacna, ale wielu organizatorom w sumie chodzi o zgarnięcie wpisowego od tysięcy uczestników przy minimalnych kosztach własnych.
    Ale nie o tym temat. Choć dobrze widać, jak dochodowa jest fotografia , nawet za wysłanie zdjęć na konkurs trzeba zapłacić, gotówką lub zdjęciem.

  9. #119

    Domyślnie

    No właśnie... wszędzie cwaniactwo :/
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    (...) po drugie to namawianie często osób zupełnie nieświadomych że ptaki w okresie lęgowym są pod szczególną ochroną i jak ktoś wcześniej wspominał spłoszone ptaki mogą porzucić gniazdo i po trzecie wreszcie jeśli już nawet dostaną to czego chcą to przyzwoitość nakazuję żeby odwdzięczyć się egzemplarzem.
    Kwestia kuriozalna, ale z jednym się nie zgodzę. Tu nikt nie namawia do fotografowania ptaków na/przy gniazdach (jest mowa o okresie lęgowym, a nie rewirze ). Okres lęgowy trwa od marca do bodajże sierpnia i ja w tym kontekście rozumiem tę część ogłoszenia. Chodzi zapewne o to, że nie chcą zdjęć z zaśnieżonej scenerii albo ptaków przepierzonych do szat spoczynkowych.
    Edit: Tak poza tym to ubawiło mnie hasło: chcesz zobaczyć swoje zdjęcia w publikacji? Ja nie widzę dużej szansy na zobaczenie czegokolwiek. Publikacje tego typu (finansowane w ramach jakiegoś projektu, a tu pewnie tak jest) nie mogą być sprzedawane (wiem, bo chciałam kupić dwie publikacje OTOP-u o ptakach Karpat). A skoro egzemplarzy autorskich nie ma to fotoziutki nawet nie będą miały się czym jarać
    Ostatnio edytowane przez ivonne ; 10-04-2018 o 21:02

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Dom dla ptaków
    By zbig1972 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-11-2012, 22:13
  2. poszukiwane zdjęcia z forum
    By słowografia in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 08:39
  3. [ Przyroda ] Troszke ptaków:)
    By squerx in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 14:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •