Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Która sigma?

  1. #1

    Domyślnie Która sigma?

    Witam,
    właśnie zakupiłam Nikona d7100 i szukam obiektywu do niego , obiektywy z jakimi mocowaniami mogę kupować? FX czy tylko DX?Niby aparat ma mocowanie F a obiektywy mam opisane mocowaniem FX i DX , że niby pełna klatka i dslr?
    Chciałam wybrać między tymi dwoma , doradźcie czy różnice są zauważalne?
    SIGMA 17-70 mm f/2.8-4 DC HSM OS Wide-angle Zoom Lens with Macro i SIGMA 17-50 mm f/2.8 EX DC HSM Standard Zoom Lens
    Obiektyw potrzebuje głównie do portretów , w plenerze i w pomieszczeniu , w zwykłym pokoju.
    Pozdrawiam ,Justyna

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Większość obiektywów do mocowania nikon będzie działać z D7100, ty masz aparat z matryca aps-c czyli w oznaczeniu nikona DX, a pełna klatka do FX, możesz używać DX i FX.
    Z wymienionych obiektywów Sigma 17-50 jest warta polecenia, poczytaj o małych niedogodnościach jakie są w działaniu z D7100 ale nie bierz tego tak bardzo histerycznie jak wielu
    No i jeśli bierzesz tą sigme nową to warto przetestować i przy ewentualnych wątpliwościach z celnością możesz wysłać na darmową kalibracje z twoim aparatem.

  3. #3

    Domyślnie

    Coś mi się o uszy obiło jeśli chodzi po sigmę i nikona jednak z tego co sprawdzałąm ceny sigmy są mocno konkurencyjne , a może jest jakiś inny obiektyw warty przemyślenia ?
    Dziękuję za odpowiedź

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I czy jest jakaś różnica w obrazku kiedy zakładamy obiektyw z FF na apsc?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma różnicy czy obiektyw FX czy DX.

    Ta sigma ze względu na cenę i bardzo dobrą jakość jest bezkonkurencyjna, śmiało możesz brać, jest jeszcze tamron 17-50 jednak słabszy od sigmy.
    Możesz też brać pod uwagę stałki, do pomieszczenia nikkor 35mm będzie ok, warto sprawdzić ustawiając na innym obiektywie ogniskową 35mm i czy taki kąt widzenia jest ok.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałam już stałki i jakoś do mnie nie przemawiają , jedna miała back focus , a pozatym w domu za ciasno z 50mm w plenerze za szeroko z 35mm .
    W plener brałam dwa albo 3 obiektywy i zabawa w przepinanie to dla ludzi ze stoickim spokojem .
    Zaryzykuję tę sigmę , specjalnie kupuję nowe obiektywy żeby nie było problemu w razie serwisowania .
    A jeszcze podpytam dlaczego poleciłeś 17-50mm a nie 17-70mm?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agata83 Zobacz posta
    A jeszcze podpytam dlaczego poleciłeś 17-50mm a nie 17-70mm?
    Bo to zdecydowanie inna klasa szkieł. 17-70 jest trochę lepsza od kita, szybko ciemnieje, a dobry obrazek ma właściwie od 4. Jest za droga, jej makro to chwyt marketingowy, jedyny plus to bardzo wygodny zakres. 17-50 2.8 jest bardzo dobrym rozwiązaniem, choć jak już kolega pisał, z D7100 będzie dość łakoma na prąd, będzie wyświetlała podgląd zdjęcia przez 30 sekund, albo do wciśnięcia spustu do połowy i będzie uniemożliwiała płynne przesuwanie zdjęcia na podglądzie w powiększeniu. Na pocieszenie dodam, że z 17-70 będzie tak samo Za to będzie ostra na 2.8, szybsza, no i przede wszystkim jaśniejsza.

  7. #7

    Domyślnie

    Do niedawna używałem 17-50. Bierz śmiało. Opisywane problemy z komunikacją z 7100 nie mają większego znaczenia na codzień. Jak większość dobrych szkieł nie traci też na wartości. W razie zmiany planów za jakiś czas bez problemu znajdziesz nabywcę.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje za pomoc , w takim razie sigma 17-50mm , nie mogę się doczekać nowego zestawu
    Pozdrawiam Justyna

    - - - - kolejny post - - - - - -

    No dobra to jeszcze ja , a co myślicie o tych stałkach . Wszyscy zachwalają jakie to dobra jakość do ceny ,ale ile się trzeba przy tym nagimnastykować ,nabiegać .
    Często fotografuję dzieci a przy nich trzeba być zwinnym i szybkim jak pendolino.
    Uważacie że mając tylko jeden obiektyw taka 50mm 1.4 jest dobrym wyborem czy to troszkę przereklamowane ?

  9. #9

    Domyślnie

    Na początek weź 17-50/2.8. Jeśli zacznie Ci brakować jasności, to dobierzesz/wymienisz na 50/1.4. Albo na 35/1.4. Albo na 85/1.4. Albo na coś innego.

  10. #10

    Domyślnie

    Sigma 17-50 pozwoli Ci odkryć czego potrzebujesz... Jakiej ogniskowej, jakiego światła, jakiej głębi ostrości. Jak będziesz chciała jaśniej, z mniejszą głębią, to zainteresujesz się stałkami. Jeżeli na razie tego nie czujesz, to nie kupuj nic, szczególnie że sama 50 do DXa to dość mało uniwersalny pomysł
    Ps. Sigmę 17-50 2.8 kupuj nową, albo do 1000 maks - pamiętaj, że być może będziesz musiała ją wysłać na kalibrację, a to na gwarancji jest darmowe, a po gwarancji kosztuje niecałe 300 zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 70-200 F.2.8 którą wybrać?
    By clockers in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 19:27
  2. Która 50-tka ? AF-S 1.8 czy 1.4 ???
    By vinga86 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 17:58
  3. SB600 vs. Sigma 500 a D80 - która się sprawdzi?
    By Hiv in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-06-2007, 10:10
  4. ktora UV
    By maciekk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2007, 13:35
  5. sigma 135-400 kilka modeli? ,pomozcie:),ktora
    By kasiasty_wojtek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-07-2006, 17:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •