Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Nikon Colpix B700 - Pytania i odpowiedzi

    Na początek chciałbym się przedstawić, mam na imię Marek, jestem nowy na forum, jestem szczęśliwym, czy aby na pewno , posiadaczem tytułowego aparatu, nie znalazłem tematu podobnego do P900, który by szerzej zajął się tematem tego modelu, jezeli jest inaczej prosze moderację o skasowanie, tyle na wstępie.

    W zasadzie opanowałem aparat w stopniu dla mnie wystarczającym, nurtuje mnie tylko jeden problem, połączenie bluetooth ze smartfonem (SnapBridge) działa, geotagowanie też, ale połączenie WiFi już nie, może bardziej doświadczeni powiedzą dlaczego, co robię źle, albo co powinienem zrobić, aby to zadziałało ?

    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Wstawiam dla zobrazowania powyższego problemu screny, które kolejno sie pojawiaja w aplikacji SnapBridge w czasie próby połączenia przez WiFi, moze to pomoże rozwiązac problem.

    klikam na OK

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-03-28-00-06-44.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	6619

    próbuje połączyć z WiFi

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-03-28-00-06-53.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	6620

    końcowy komunikat i zonk

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-03-28-00-06-58.png
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	6621
    Ostatnio edytowane przez mityk ; 28-03-2018 o 00:25

  3. #3

    Domyślnie

    WiFi działa w aparatach nieco inaczej niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Być może to jest przyczyną. Po pierwsze musisz włączyć WiFi w aparacie. Musi być widoczne. Sprawdź konfigurację czy jest kodowanie, czy masz hasła ustawione. Na początek warto się pobawić z otwartą siecią, bo jest prościej załapać jak to działa. Jak masz tę apkę w telefonie to jej trzeba wskazać z czym ma się łączyć czyli wskazać wprost tę sieć z aparatu. Na niektórych urządzeniach miałem taką sytuację, że musiałem rozłączyć wcześniej połączenie z netem po WiFi. To co napisałem piszę na podstawie swoich doświadczeń z P900, ale to akurat nie powinno mieć w tym wypadku znaczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko co napisałeś to oczywista oczywistość , rzecz w tym że robię jak piszesz, a tak dla ścisłości, nie ma w menu aparatu w zakładce Menu sieci -> Wi-Fi opcji włącz - wyłącz, jest tylko Rodzaj połączenia Wi-Fi i Bieżące ustawienia, w pierwszej opcję można edytować po wyłączeniu sieci w zakładce Bluetooth takie dane jak: SSID, Uwirzyt,/kodowanie, Hasło, Kanał, Maska podsieci, Adres IP serwera DHCP, w drugiej jest tylko możliwość podglądu jak mamy ustawioną sieć Wi-Fi.
    Jeżeli włączenie sieci Wi-Fi jest równoznaczne z włączeniem w zakładce Bluetooth -> Połączenia sieciowe -> Włączone to tak mam, inaczej nie było by połączenia po bluetooth, a to u mnie działa ok razem z pobieraniem geotagowania ze smartfonu.

    Cytat Zamieszczone przez dziennikarz Zobacz posta
    Jak masz tę apkę w telefonie to jej trzeba wskazać z czym ma się łączyć czyli wskazać wprost tę sieć z aparatu.
    W apce nie znalazłem opcji gdzie miałbym wskazać sieć Wi-Fi aparatu, a próbując użyć opcji z menu u góry po prawej (3 kropki) Add camera to wyświetla mi się okno:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-03-28-15-08-23.png
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	30,6 KB
ID:	6622

    Po klknięciu w No corresponding camera wyświetla sie okno z szukaniem, które to trwa cała wieczność i jeden dzień dłużej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2018-03-28-15-09-09.png
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	9,1 KB
ID:	6623

    Jak ktoś może mnie oświecić co i jak mam robić żeby to połączenie działało będę happy , ale tak jak chłop krowie na rowie, kliknij w xxx, przejdź do xxx itd.
    Ostatnio edytowane przez mityk ; 28-03-2018 o 15:24

  5. #5

    Domyślnie

    No i po problemie, okazuje się że winę za to ponosi smartfon, na LG K10 nie łączy po Wi-Fi, a na Samsungu Galaxy S4 połaczyło za pierwszym razem.

    Może ma ktoś taki zestaw, Nikon B700 i LG K10 i potwierdzi, albo zaprzeczy z tym łączeniem po Wi-Fi.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Mam na imię Marcin i mam dokładnie ten sam problem na telefonie Honor 8. Jest może jakiś sposób żeby to wszystko zadziałało?

  7. #7

    Domyślnie

    Temat rozwiazany.
    Połączenie jest możliwe i działa.

  8. #8

    Domyślnie

    Może byś tak dla potomnych napisał w czym był problem i jak go rozwiązałeś.

    W przeciwnym wypadku Twój wpis niczego nie wnosi.

  9. #9

    Domyślnie

    Wystarczy w pierwszej kolejności wyłączyć oszczędzanie baterii w telefonie a w aparacie hasło do Wi-Fi. U mnie zadziałało.

Podobne wątki

  1. Nikon Coolpix P500 - Pytania i odpowiedzi
    By norbiko in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 07:14
  2. Nikon b700 czy coś innego?
    By kiceck in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2018, 22:57
  3. Nikon coolpix b700 ładowanie
    By nsMiro in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 11:10
  4. Nikon COOLPIX B700
    By the_happ in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 16:33
  5. Nikon Coolpix B700
    By JOLANTA DOSK in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 21:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •