Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Ile sprzętu foto do samolotu?

    Witam. Proszę o informację. Wybieram się na wakacje do Turcji na zwiedzanie Stambułu. Nigdy nie leciałem samolotem i nie wiem ile sprzętu foto można zabrać ze sobą. Nie chodzi mi o ładowanie do walizki tylko o bagaż podręczny. Czy może być problem przy odprawie? Zamierzam zabrać ze sobą body i dwa obiektywy. Do tego karty pamięci, jakieś filtry, ładowarkę i baterie zapasową. Dziękuję z góry za pomoc.
    D 90 + dodatki 😁

  2. #2

    Domyślnie

    Może, walizka nie powinna ważyć więcej niż 9 kg ale to zależy od linii tak naprawdę.
    musi też spełniać wymogi wielkości, sprawdź na stronie zwykle torby i plecaki foto się mieszczą.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    bez obaw - zadbaj jedynie o to by zmieścić się w limicie wagowym i wymiarowym. Informacje dostepne na stronie linii którą lecisz. jeśli to pierwszy lot samolotem to nie będź zdziwiony jeśli podczas kontroli każ ci zdjąc obiektyw lub zrobic zdjęcie. To ze względów bezpieczeństwa - miej zatem naładowana baterię. Nie dzieje sie to zbyt często ale jednak może.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz czy równouprawnienie dotarło już do tej linii lotniczej, którą polecisz. Dawniej pasażerowi przysługiwał bagaż podręczny, a jeśli pasażer był kobietą, to jeszcze torebka oprócz tego. I co? Panowie podnieśli raban, że skoro kobiecie wolno wnieść jeszcze torebkę, dlaczego mężczyzna nie może?

    Coraz więcej linii lotniczych w związku z tym pozwala na wniesienie oprócz bagażu jednej małej torby na łebka, a przynajmniej na dorosłego łebka, bo na niemowlę to już by chyba była przesada.

    Ja lecąc do Stambułu Lufthansą wniosłem oprócz bagażu również torbę fotograficzną, a w niej: body + zapięte szkło + dwa inne obiektywy, a w kieszonkach pasek na szyję, dodatkowe aku, karty, filtry, duperele jak pilot, latareczka, okulary, gruszka do dmuchania, i takie tam... Torba to był Tamrac Velocity 8x i nikt nic nawet nie pisnął.

    Teraz wożę się z tą torbą (jako coś dodatkowego do zwyczajowego bagażu podręcznego) liniami tanimi i regularnymi i też nikt nic nei mówi - ale nei leciałem nigdy Wizz Airem, tam podobno mają swoje zwyczaje. Trzeba sprawdzić na stronach www czy nie mają jakiejś chorej polityki, że np. tylko jeden bagaż na głowę i koniec.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Na niektórych lotniskach mają zwyczaj sprawdzać czy obiektyw nie jest atrapą i w środku zamiast szkła czegoś nie przewozisz. Za pierwszym razem trochę się zdziwiłem, gdy kontrolujący zdjął obie zaślepki i sprawdził pod światło czy czegoś niezwykłego w środku nie ma.
    Z6II|FTZII|N10-24|N14-24|N35|N24-70|N105VR|N70-200VRII|TC-14EIII|TC-17EII|SB800|YN-685|YN-460II|YN-622N-TX|YN-622N|YN RF-602|YN RF-603
    Było: D700+MB-D10|D200+MB-D200|

  6. #6

    Domyślnie

    Od lat zabieram do samolotu plecak foto Lowepro (dwukieszeniowy) a w nim aparat z gripem i przypiętym szkłem (Sigma 18-35) a do tego 3-4 obiektywy (10-24, 16-85, 70-300 i 105 macro). Do tego zestaw filtrów Hi-tec i polaryzacyjnych. Mam też zazwyczaj małą kamerkę albo lampę... Jakoś nigdy nie miałem kłopotów by to wnieść do samoloty.Tylko inni robią "oczy" jak to wszystko wyciągam z plecaka do kontroli... A w górnej kieszeni plecaka też mam trochę rzeczy...(książkę, ebook, jakiś prowiant). Da się
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Zobacz czy równouprawnienie dotarło już do tej linii lotniczej, którą polecisz. Dawniej pasażerowi przysługiwał bagaż podręczny, a jeśli pasażer był kobietą, to jeszcze torebka oprócz tego. I co? Panowie podnieśli raban, że skoro kobiecie wolno wnieść jeszcze torebkę, dlaczego mężczyzna nie może?

    Coraz więcej linii lotniczych w związku z tym pozwala na wniesienie oprócz bagażu jednej małej torby na łebka, a przynajmniej na dorosłego łebka, bo na niemowlę to już by chyba była przesada.

    Ja lecąc do Stambułu Lufthansą wniosłem oprócz bagażu również torbę fotograficzną, a w niej: body + zapięte szkło + dwa inne obiektywy, a w kieszonkach pasek na szyję, dodatkowe aku, karty, filtry, duperele jak pilot, latareczka, okulary, gruszka do dmuchania, i takie tam... Torba to był Tamrac Velocity 8x i nikt nic nawet nie pisnął.

    Teraz wożę się z tą torbą (jako coś dodatkowego do zwyczajowego bagażu podręcznego) liniami tanimi i regularnymi i też nikt nic nei mówi - ale nei leciałem nigdy Wizz Airem, tam podobno mają swoje zwyczaje. Trzeba sprawdzić na stronach www czy nie mają jakiejś chorej polityki, że np. tylko jeden bagaż na głowę i koniec.
    Właśnie taki przypadek miałem lecąc w ubiegłym roku. Do Hiszpanii leciałem Rayanair i można było wnieść dodatkowo "torebkę". Wracałem Wizzair i tam "torebka" przysługiwała już tylko pasażerom z priorytetem wejścia. Na szczęście udało się wejść do samolotu bo dowiedziałem się o tym dopiero na bramce.

  8. #8

    Domyślnie

    Limity bagaż♀u, jego rozmiary lubią się często zmieniać, więc trzeba to zawsze przy kupowaniu biletu weryfikować :/

  9. #9

    Domyślnie

    NIe przestrasz się jak zapytają CIe o to gdzie kupiłeś ten sprzęt i kiedy i ew. czy masz na to rachunek ))))

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki za wszelakie informacje. Na pewno się przydadzą. Teraz już wiem co i jak. Pozdrawiam serdecznie.
    D 90 + dodatki 😁

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie sprzętu foto
    By morzon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-08-2022, 18:25
  2. Plecak/torba foto do samolotu (Ryanair)
    By Yanek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 19:43
  3. Kradzież sprzętu foto!
    By maxior in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:37
  4. Starzenie się sprzętu foto
    By Jendrek.gd in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 12:09
  5. foto sprzętu do allegro
    By Natka in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 22:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •