Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Dofinansowanie na otwarcie działalności dla osób bezrobotnych

    Witam serdecznie,

    Czy ktoś z tu obecnych korzystał z dofinansowania dla osób bezrobotnych na działalność o charakterze fotograficznym i może chciałby mi udostępnić część wniosku gdzie trzeba opisać tą działalność? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    ja opisywałem w 4 zdaniach i wystarczyło ...
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GieGie Zobacz posta
    Witam serdecznie,

    Czy ktoś z tu obecnych korzystał z dofinansowania dla osób bezrobotnych na działalność o charakterze fotograficznym i może chciałby mi udostępnić część wniosku gdzie trzeba opisać tą działalność? Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam
    jak nie chce ci sie samemu napisac paru zdan o tym jak masz zamiar prowadzic firme w zamian za gruba koperte z kasa to moze lepiej nie zakladaj tej dzialanosci?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  4. #4

    Domyślnie

    każde miasto czy gmina ma własne wnioski, jedni chcą odpowiedzi we wniosku na kilka pytań plus miesięczny plan kosztów i przychodów ja tak miałem, dosłownie opis to 3-4 zdania bo więcej miejsca nie było...reszta pytań banalna dla kogoś kto jest fotografem i wie co robi....ja wniosek parę minut pisałem, z 5?10 łącznie z całym planek kosztów i przychodów, ale inni chcą biznesplany rozbudowane cale kolaboraty na temat tego jaka działalność itd.
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co pomagałem dwóm osobom w Krakowie to wnioski są czytelne, wyjaśnione, łatwe do wypełnienia, do tego zapraszają na szkolenie gdzie wyjaśniają wszystko, osoby przyjmujące wnioski tez chętnie pomagają.
    Ja więcej pomagałem w zebraniu materiałów załączonych do wniosku, w obu przypadkach dofinansowanie te osoby otrzymały, w obu przypadkach silnym argumentem było doświadczenie i szkolenia/wykształcenie w profilu zakładanej dg i to było najważniejsze, a nie czy wniosek ładny czy brzydki.

  6. #6

    Domyślnie

    u nas w płocku akurat liczył się tylko i wyłącznie termin złożenia czyli kto pierwszy to lepszy....wiadomo wniosek musiał spełniać warunki formalne, ale punktów itd nie było
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witboy Zobacz posta
    u nas w płocku akurat liczył się tylko i wyłącznie termin złożenia czyli kto pierwszy to lepszy....wiadomo wniosek musiał spełniać warunki formalne, ale punktów itd nie było
    i to jest niestety przyklad bezsensownego wyrzucania kasy
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale takich procedur już nie ma od dawna nigdzie ( chyba ), było to za bardzo korupcjogenne bo wystarczyło taki wniosek położyć na górze i załatwione, oczywiście jest też kwestia czy dofinansowanie bezpośrednio z up czy z euro funduszy w up.

  9. #9

    Domyślnie

    dziwna sprawa bo moj byl jako 13 rozpatrywany a zlozylem 2 dnia o 6 rano a miejsc bylo 25...przypadek ?

    punktow jako takich nie ma wniosek musi spelniać warunki formalne, czyli pare pytań na 2 stronach a4 wszystko ...plus jedna strona z miesięcznym wyliczeniem kosztów i przychodów 5 min roboty bo jestem po studiach z rachunkowości, a tylko do wniosku trzeba bylo dac pozwolenie ze spoldzielni czy wspolnoty..ja to zalatwilem duzo wczesniej ze moge prowadzic w mieszkaniu dzialalnosc i ze nie bylem wlascielem mieszkania umowe uzyczenia mieszkania ktora notabene pani dała z urzedu pracy


    znajomy tez chciał na foto dostać i nie dostał bo odrzucił propozycje pracy z urzędu pracy...sporo osób było zarejestrowanych 2-3 tyg przed ogłoszeniem dotacji-> przypadek wątpię....
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #10

    Domyślnie

    Praktycznie każdy tak robi, bo wymóg jest taki, żeby być bezrobotnym w momencie składania wniosku. W moim przypadku przy pierwszym spotkaniu z urzędnikiem jak powiedziałem, że staram się o dotację na DG to mi Pani powiedziała w skrócie, że nie będzie mnie nękać żadnymi ofertami ani koniecznością jakichś spotkań i podpisywania list ale wiadomo co UP to inne obyczaje i inne zasady przyjmowania wniosków.
    Jak ktoś jest bezrobotnym x-xx miesięcy to i z DG nie wróżę sukcesu, pytanie kiedy korzystałeś z dotacji? Ja jakieś 7 lat temu i już wtedy wyglądało to tak, że ogłaszany był termin składania wniosków (2-4 razy do roku nie pamiętam dokładnie), następnie ocena wniosków, które przeszły formalnie. Fakt wcześniej było tak, że składało się wniosek i otrzymywało kasę, o ile jeszcze były na to środki w danym roku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. dofinansowanie - umowa o pracę
    By jacek_wozniak in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 01:01
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 16:46
  3. Dofinansowanie z Unii
    By kacperuszek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 01:31
  4. Dofinansowanie - kontrola
    By eddy1987 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 09:57
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •