Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ja za takie markizy właśnie do Veluxa płaciłem jakieś 250 czy 300 zł za okno, montuje się dość łatwo, parę wkrętów (demontuje też ). Różnica ogromna, sam nie uwierzyłbym gdyby wcześniej ktoś mi o tym opowiadał
    Takie markizy to chyba odpowiednik starodawnych, drewnianych okiennic?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Gdybym mieszkał w ciepłych krajach to nie pytałbym na ogólnoświatowym forum tylko u sąsiadów
    No to nie dziw się, że dostajesz odpowiedzi z ogólnoświatowych zakątków tego globu.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 25-03-2018 o 00:43

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Takie markizy to chyba odpowiednik starodawnych, drewnianych okiennic?

    ...
    Co do zasady to w jakimś stopniu tak, wykonanie i działanie jednak zupełnie inne. Na skośne okno (połaciowe) w poddaszu drewnianej okiennicy raczej się nie zamontuje . Są też zewnętrzne żaluzje, tyle, że droższe i 100% zaciemniają pomieszczenie. Markiza (tak ją nazywa Velux) daje półcień, w pokoju jest wciąż całkiem widno. Zresztą sam popatrz na linki.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Tak, jedno.

    Wiac nie bede...zbyt tania miejscówka aby uciekac
    roletki sa obligatoryjne , ale one nie schladzaja nagrzanego pomieszczenia , jedynie zapobiegaja nadmiernemu przegrzaniu. Bez nich byloby jeszcze cieplej - ale to oczywiscie.

    wiatraki mielace powietrze nic nie daja.

    pozostaje rzeczywiscie klimatyzator przenosny ale koniecznie z dwiema rurami.
    wystarczy zalaczyc na godzine a temperatura spadnie o kilka stopni.

    rury nalezy tylko wystawic do sasiedniego pomieszczenia i otworzyc w nim okno- to nagrzane w klimatyzatorze powietrze , wyrzucane jedna z rur nalezy jakos odprowadzic na zewnatrz.
    mnie sie Taki klimatyzator b. dobrze sprawdzal , o ile pamietam pobor mocy wynosil 2500 wat . Jednoczesnie wysuszal powietrze w pokoju.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Na okna mozna zalozyc srebrna folie (ja taka sobie zalozylem i dzialala bardzo dobrze przez 15 lat)
    Nie wiem czy sa tu takie w sprzedazy ...

    P.S. folia pomaga, jesli jest.
    W dalszym ciagu folia nie chlodzi. Chlodzi wysoko sprawna klimatyzacja.
    No to jeszcze raz od samego poczatku - bo dywagacje tradycyjnie poszly sobie w krzaki.
    Folia na szybe wewnatrzna.
    I nie folia ratunkowa ! Przeciez bedziesz, byc moze czasem chcial wyjrzec przez okno ...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A cos w tym guscie rozwazales ?
    Nie mowie, ze konkretnie ten model - ten typ przenosnej klimatyzacji.

    http://allegro.pl/klimatyzator-przen...5.html#thumb/7

    Jeden wylot goracego powietrza jest wymagany, to jak nie masz jak zrobic dziury to tez odpada.
    W sumie powinien byc z pompa ciepla - bo to oszczedza +- 60% energii, ale kosztuje wiecej.

    Mam cos takiego w domku "w lesie", dziala dobrze juz 7 lat - ale to ma prawie 4000W

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    No to jeszcze raz od samego poczatku - bo dywagacje tradycyjnie poszly sobie w krzaki.
    Folia na szybe wewnatrzna.
    I nie folia ratunlowa ! Przeciez bedziesz, byc moze czasem chcial wyjrzec przez okno ...
    folia odbijajaca jest skuteczniejsza.
    promieniowanie cieplne czyli elektromagnetyczne podczerwone ma zdolnosc przechodzenia przez szybe. Zostaje odbite od powierzchni refelktujacej jak np folia ( ja tez stosuje pare dni w roku w dni szczegolnioe upalne ) . Tak wiec duza czesc promieniowania cieplnego zostaje odbita a wiec nie dociera do wnetrza. Folia dziala jak tzw membrana cieplna - ok 50 % ciepla zostaje wypromieniowane na zewnatrz , 50 przedostaje sie do wnetrza.

    na poddaszach problemem jest cieplo przenikajace przez strop do wntrza pokoju , a takze cieple powietrze unoszace sie z nizszych Pieter ku gorze , przez co schladzanie pomieszczen jest wolniejsze.


    "Jeden wylot goracego powietrza jest wymagany, to jak nie masz jak zrobic dziury to tez odpada."
    zdecydowanie rozwiazanie z jedna rura jest nieskuteczne.
    w tym przypadku podgrzane powietrze jest wyrzucane przez te rure , ale powietrze konieczne do schlodzenia wymiennika ciepla w klimatyzatorze jest pobierane z otoczenia klimatyzatora , czyli z pokoju.
    z pokoju jest wyrzucane wiec powietrze na zewnatrz , tworzy sie podcisnienie i jest ciagle zasysane do pokoju w rownowaznej ilosci cieple powietrze z zewnatrz.
    skutecznosc chlodzenia jest niska .

    w przypadku dwoch rur powietrze do schladzania pobierane jest z zewnatrz , podgrzane powietrze wyrzucane na zewnatrz , schlodzenie w pokoju jest szybsze, nie jest "rozcienczane " powietrzem cieplejszym

    wybijanie dziur nie jest w ogole konieczne , wystarczy wystawic te rury ( sa elastyczne , jak od odkurzacza tylko , ze o wiekszej srednicy) np przez uchylone drzwi do przedpokoju i otworzyc drzwi na korytarz na czas schlodzenia czy cos w tym rodzaju.

    nie chce byc nieuprzyjemny , ale rzeczywiscie jak ktos zauwazyl lubisz pisac duzo , w kazdym temacie niekoniecznie merytorycznie.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 25-03-2018 o 14:20

  6. #36

    Domyślnie

    A folia ? Ot pierwszy lepszy przyklad co wyszedl po wbiciu hasla :^D

    https://www.lustro-weneckie.pl/przeciwsloneczne

    - - - - kolejny post - - - - - -

    nie chce byc nieuprzyjemny , ale rzeczywiscie jak ktos zauwazyl lubisz pisac duzo , w kazdym temacie niespecjalnie merytorycznie.[/QUOT

    Jak to niech chcesz byc a jestes ??
    Ja pisze DUZO a ty 3 RAZY tyle :^)))))))))))))

    Zalosne.

    Do tego twoje "dowody" sa BLEDNE - bo sam sobie je wymyslasz a potem "udowadniasz"
    Nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia.
    Ostatnio edytowane przez Nikomat ; 25-03-2018 o 14:17
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  7. #37

    Domyślnie

    Klimatyzator odpada. Nie mam gdzie odprowadzić powietrza... na korytarz? Lokatorzy przeciągną mnie po rozgrzanym asfalcie za to
    Dodatkowo to grube pieniądze kosztuje więc i tak odpada

    P.S.
    Lepiej pisać dużo i na temat niż krótko z jakimiś pierdołami z przesadzonymi "emotkami".
    Przydałoby się tu posprzątać bo nikomat przesadzasz trochę ze spamem z prywatnymi wycieczkami. Jednak jest to w cafe to podaruję... jednak jak się będzie powtarzać to będę zmuszony kogoś prosić aby posprzątał.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Klimatyzator odpada. Nie mam gdzie odprowadzić powietrza... na korytarz? Lokatorzy przeciągną mnie po rozgrzanym asfalcie za to
    Dodatkowo to grube pieniądze kosztuje więc i tak odpada

    .
    nie wiem jaki masz dokladnie uklad mieszkania.
    wystarczy tylko te rury wyprowadzic poza pokoj przez przymkniete drzwi do przedpokoju , i zostawic uchylone drzwi na korytarz .
    pokoj sie schlodzi , w przedpokoju bedzie cieplej.

    albo np wstawic wylot rur do lazienki przez niedomkniete drzwi i uchylic okno w lazience , ewentualnie powietrze bedzie wychodzic przez wyciag jesli takowy istnieje.
    l
    w takim przypadku pokoj sie schlodzi kosztem ogrzania innego pomieszczenia.
    jesli w pokoju jest rzeczywiscie bardzo goraco , a wiem ze potrafi dojsc do ok 30 stopni i wiecej - na dluzsza meke jest to b. meczoace - to klimatyzator jest skuteczna metoda.


    albo jesli sie da to na czas chlodzenia wystawic rury przez okno na zewnatrz , mozliwie waska szczelina.

    pol godziny do godziny pracy klimatyzatora obniza temperture do niewiele powyzej dwudziestu stopni - to wystarcza na Jakis czas by ochlonac.




    ja stosowalem klimatyzator i w dniach szczegonie goracych przynosil ulge - w moim przypadku o ile pamietam moze to bylo z 10 -15 razy w lecie.


    bez klimatyzatotra:

    w oknie rozwieszasz rolete/zaslone i ja obficie co Jakis czas zraszasz woda , okno otwarte
    woda parujac schladza powietrze - zawsze przyniesie ulge.

  9. #39

    Domyślnie

    Układ pomieszczeń prezentuje się tak jak poniżej rozrysowałem. Pokoje jednoosobowe. Na środku korytarz. Niestety pokoje z drugiej (zacienionej stronie) są już zajęte :/


    Bez tytułu.jpg
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    nie wiem jaki masz dokladnie uklad mieszkania.
    wystarczy tylko te rury wyprowadzic poza pokoj przez przymkniete drzwi do przedpokoju , i zostawic uchylone drzwi na korytarz .
    pokoj sie schlodzi , w przedpokoju bedzie cieplej.

    albo np wstawic wylot rur do lazienki przez niedomkniete drzwi i uchylic okno w lazience , ewentualnie powietrze bedzie wychodzic przez wyciag jesli takowy istnieje.
    l
    w takim przypadku pokoj sie schlodzi kosztem ogrzania innego pomieszczenia.
    jesli w pokoju jest rzeczywiscie bardzo goraco , a wiem ze potrafi dojsc do ok 30 stopni i wiecej - na dluzsza meke jest to b. meczoace - to klimatyzator jest skuteczna metoda.


    albo jesli sie da to na czas chlodzenia wystawic rury przez okno na zewnatrz , mozliwie waska szczelina.

    pol godziny do godziny pracy klimatyzatora obniza temperture do niewiele powyzej dwudziestu stopni - to wystarcza na Jakis czas by ochlonac.




    ja stosowalem klimatyzator i w dniach szczegonie goracych przynosil ulge - w moim przypadku o ile pamietam moze to bylo z 10 -15 razy w lecie.


    bez klimatyzatotra:

    w oknie rozwieszasz rolete/zaslone i ja obficie co Jakis czas zraszasz woda , okno otwarte
    woda parujac schladza powietrze - zawsze przyniesie ulge.
    Nie czytales, ze masz juz nie pisac bzdur ????

    Zadne wystawianie rury na klatke !!
    Zadne wystawianie rury do innego pokoju - bo JEST JEDEN pokoj !!!
    Wystawianie rury do innego pomieszczenia to juz jest merytoryczna bzdura !
    Tu ochladzasz o 10 stopni a w pomieszczeniu wyrzutnym podnosisz o te same 10 ! A to juz herezja.
    Rure 12 cm bedziesz wystawial przez szparke ??? Ha ha ha ha ...
    To nawet szkoda palcy meczyc na odpowiedzi na te steki ...

    Tylko wlasciwa folia na okno ma sens - ale one sa drogie.
    To moze choc przyzwoita blyszczaca aluminiowa tradycyjna zaluzja ???

    Aha i nie sluchaj dyletantow
    Przynies troche spirytusu drogi Spirytusie - wyjasnie naocznie z pokazami !
    "bliski Zoliborz zaraz kolo prezesa"
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pokój 10 B
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 11:13
  2. Pokój dla studenta w W-wie na Żoliborzu
    By szymonvader in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 00:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •