Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 72
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    @Ligo: posługiwanie się BTU/h podczas rozmowy z laikami chyba nie jest dobrym pomysłem. Chociaż mogło być gorzej, mogłeś podać wydajność np. w Tonach
    Już więcej nie będę, obiecuję.

  2. #62

    Domyślnie

    Jesli chodzi o klimatyzatory przewoznie to :

    - te z jedna rura nie sa w stanie w praktyce schlodzic w ogole pomieszczenia.
    Z jednej strony dmuchaja zimnym powietrzem , mozna wiec ewentualnie usiasc w jego strumieniu , jednoczesnie rura jest wyrzucane gorace powietrze na zewnatrz , ale taka sama ilosc powietrza musi zostac zassana do pomieszczenia z zewnatrz. Czyli per saldo chlodzenia pomieszczenia praktycznie nie ma. Ich dzialanie to jedynie tworzenie lokalnie zimniejszej strugi powietrza. Efekt schlodzenia pomieszczenia jest raczej iluzoryczny

    - te z dwoma rurami o mocy zasilania o ile pamietam ok 2,5 kW sa w stanie schlodzic dosyc skutecznie pomieszczenie o powierzchni ok kilkunastu m2 , moze dwadziescia pare w najlepszym przypadku .
    w kazdym razie potrafia schlodzic niezbyt duze pomieszczenia , ale nie da sie dokladnie okreslic jakie , gdyz to zalezy takze od konkretnego pomieszczenia i ukladu - ile ciepla zostaje jednoczesnie doprowadzone z zewnatrz wskutek nagrzewania slonecznego. Z zalaczonego szkicu wynika , ze pokoj bedzie tutaj intensywnie nagrzewany , nie tylko od strony poludniowej , ale i przez sasiednie sciany. Jesli wiec pytajacy zdecyduje sie na zakup klimatyzatora przenosnego , to wszystko inne niz z dwoma rurami nie ma najmniejszego sensu.

  3. #63

  4. #64
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To było poddasze, albo "serwerownia" jak w przypadku opisywanym przez @adming? Przecież na zneutralizowanie samych zysków ciepła z tych 6 komputerów trzeba z 1200-1500 W.

    PS: skąd ty wytrzasnąłeś potrójnego multisplita o takiej wydajności? Agregaty 4,5-5,3 kW to z reguły duosplity. Nie mylisz czasem wydajności chłodniczej z mocą elektryczną? 4 kW wystarczy na dwa pokoje po 20-25 m.kw., nie na 120.
    I to przy stosunkowo dobrych warunkach (np. brak dużych przeszkleń od strony południowej/zachodniej, broń Boże poddasze).
    Ze sklepu. 4 kW to była moc znamionowa, chłodnicza nie pamiętam jaka, ale dużo większa.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ze sklepu. 4 kW to była moc znamionowa, chłodnicza nie pamiętam jaka, ale dużo większa.
    No właśnie, mieszasz pojęcia. To tak jakby (porównanie motoryzacyjne ) mylić moc silnika w KM ze zużyciem paliwa.

    Wydajność chłodnicza agregatu o poborze mocy 4 kW to +/- 12 kW (42000 BTU/h).
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #66
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wskaż mi miejsce, gdzie napisałem, że chodzi o 4 kW mocy chłodniczej. Przenośniak z Casto o którym pisałem ma agregat 1200W, a chłodzenie 3,5 kW. Więc gdzie mieszam?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Wskaż mi miejsce, gdzie napisałem, że chodzi o 4 kW mocy chłodniczej. Przenośniak z Casto o którym pisałem ma agregat 1200W, a chłodzenie 3,5 kW. Więc gdzie mieszam?
    O wydajności chłodniczej 4,5-5 kW pisałem ja, ale to ty przeoczyłeś ten fakt i pomyliłeś pojęcia - dokładnie w poście #57.

    Dla kogoś kto zajmuje się doborem i montażem klimatyzacji moc elektryczna ma niewielkie znaczenie (może po to, żeby właściwie dobrać zabezpieczenie nadprądowe).
    Urządzenie dobiera się pod względem wydajności chłodniczej. Wydajność ta ma oczywiście wpływ na moc elektryczną, ale nie jest to zależność wprost proporcjonalna. Ma na nią wpływ np. technologia (inverter czy on/off).
    Różnice (wydajność chłodnicza / moc elektryczna) mogą przekraczać 50%. Jeśli nie przyjmujesz do wiadomości tak prostych rzeczy i chcesz dalej drążyć temat - mogę podać konkretne przykłady.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #68

    Domyślnie

    Dwie zimne kobiytki powinny zalatwic sprawe...
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioterkow Zobacz posta
    Dwie zimne kobiytki powinny zalatwic sprawe...
    Co mi z zimnych kobitek? Wole jak sa gorace
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Co mi z zimnych kobitek? Wole jak sa gorace
    Kobitki tylko gorące.
    Ale w międzyczasie zimne piwko polecam.
    D7100 + MB-D15, N10-24/3.5-4.5, N35/1.8, N17-55/2.8, N105/2.8, N70-200/4

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pokój 10 B
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 11:13
  2. Pokój dla studenta w W-wie na Żoliborzu
    By szymonvader in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 00:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •