Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Połączenie dwóch komputerów. Jak?

    Sprawa jest teoretycznie prosta. Mam dwa komputery, które stoją obok siebie i jeden komputer jest w sumie włączony cały czas i na nim są dyski ze zdjęciami, filmami itd. Myślałem o kupnie NASa ale w sumie nie widzę celu skoro jeden komp cały czas chodzi i ja z niego korzystam, ale jak żona ma coś do zrobienia to ja przesiadam się na drugi ale chciałbym mieć dostęp do zawartości pierwszego komputera. Jak to zrobić?

    Kiedyś, jakieś 20 lat temu to łączyłem dwa komputery kablem RJ-45 z przeplotem. Teraz też tak się robi? I czy to się nie będzie kłócić z Wi-Fi, bo oba komputery korzystają z internetu, ale do plików wolałbym połączenie bezpośrednio kablem (prędkość). Jak w Win7 ustawić, żeby komputer drugi widział jakiś tam folder czy cały dysk komputera 1?

    Dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam, Nubius

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz wifi, masz pewnie jakiś router i stworzoną sieć domową, wiec jaki problem udostępnić w tej sieci lokalnej dyski, katalogi, pliki ?
    Zrób update win7 bo w win10 jest ciut łatwiej z tym.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nubius Zobacz posta
    Kiedyś, jakieś 20 lat temu to łączyłem dwa komputery kablem RJ-45 z przeplotem. Teraz też tak się robi?
    A czemu by nie? Kwestia ustawienia w windowsie takiej sieci.
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za info. Po prostu nie wiedziałem czy teraz jakoś inaczej się to robi czy jednak nadal zwykła skrętka i konfiguracja sieci. Połączenie przez wifi odpada bo router mam dwa piętra wyżej, więc do internetu się nadaja idealnie ale do przesyłania dużych plików w sieci wewnętrznej już nie bardzo (za słaby sygnał). Popróbuję z kablem w takim razie.
    Pozdrawiam, Nubius

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to kabel zadziała tak samo jak dawno dawno temu, z wifi to nie kłóci się ale może braknąć wejść na wifi i na kabel.

  6. #6

    Domyślnie

    Wejście na WiFi? Z komputera wystaje antena i to chyba ona obsługuje WiFi. Obok jest puste gniazdo rj-45. Spróbuję...

Podobne wątki

  1. do speców od komputerów
    By Adams in forum Komputery
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-12-2011, 00:19
  2. Połączenie dwóch lamp kabelkami SC-26/27
    By Me_how in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 00:06
  3. Połączenie dwóch lamp z F-90x
    By dRUId in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-04-2005, 19:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •