Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie zdjecia samolotów - Kraków

    czy powiecie Ci z jakiego miejsca w Krakowie najlepiej fotografować samoloty docierające na lotnisko?
    będę tam pierwszy raz i chce skorzystać z okazji i zrobić kilka zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taras widokowy. Równoległy do pasa. Jak chcesz frontem do podejścia, to można się dostać na drogę przy płocie. https://www.google.pl/maps/dir/50.08...4!2d50.0807077

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jesteś pierwszy raz to nie ma co kombinować. Droga wskazana przez kolegę idealna. Na mapie Google masz tam punkt widokowy zaznaczony.
    Większość lądowań jest z tego kierunku. Nie wjeżdżaj autem do góry, musisz zostawić gdzieś na dole. Najlepiej przejechać rondo i mając lotnisko po lewej ręce zostawić auto po prawej stronie. Trzeba wtedy dojść kawałek. Generalnie wszędzie gdzie masz zakaz albo linie ciągłe to jest naprawdę zakaz. Patrol Policji jak akurat nie ma nic innego do roboty jest tam praktycznie cały czas. Na górce o której mówimy są tablice zakazu wejścia na trawę. Sęk w tym, że podejście te 50-100 metrów wyżej skutkuje lepszymi zdjęciami (wywalasz łatwiej płot z kadru). Więc pozostaje zabawa w chowanego z patrolem, który zdarzyło mi się, że mnie już "odwołał" ze stanowiska. Ale jest zostaniesz na drodze to też dramatu nie ma. Bardzo dobre miejsce. W mojej sygnaturce masz adres strony i tam możesz podejrzeć - większość zdjeć zrobiona z tego miejsca.

  4. #4

    Domyślnie

    Ilekroć tamtędy jadę (niezbyt często, ale czasem mi się zdarza) zawsze widzę jakichś ludzi z aparatami na tej trawie. No i teraz pytanie: policja rzeczywiście ich stamtąd goni, tak na poważnie, czy po prostu pro forma macha ręką żeby zejść i jadą gdzieś dalej nie chcąc motać się w dyskusje?

    Prawdę powiedziawszy nie widziałem tam zakazu wejścia, ale też zwracałem uwagę bardziej na to ile osób i z czym w ręce tam stoi, więc mogłem przeoczyć...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ilekroć tamtędy jadę (niezbyt często, ale czasem mi się zdarza) zawsze widzę jakichś ludzi z aparatami na tej trawie. No i teraz pytanie: policja rzeczywiście ich stamtąd goni, tak na poważnie, czy po prostu pro forma macha ręką żeby zejść i jadą gdzieś dalej nie chcąc motać się w dyskusje?

    Prawdę powiedziawszy nie widziałem tam zakazu wejścia, ale też zwracałem uwagę bardziej na to ile osób i z czym w ręce tam stoi, więc mogłem przeoczyć...
    Na samą drogę nie ma zakazu wejścia, jest tylko zakaz wjazdu. Kilka miesięcy temu pojawiły się znaki "teren lotniska, wstęp surowo wzbroniony" na tą trawę gdzie są już ustawione światła na podejściu do lądowania. Tam jest ciut wyżej i dużo lepiej wychodzą zdjęcia. Na jesieni jak był zachód słońca w osi pasa stało tam co najmniej kilkanaście osób. Wtedy niżej była jakaś jedna zardzewiała tabliczka, nikt nie zwracał uwagi. Teraz jest kilka nowych, dużych tablic dookoła. Więc widać, że był jakiś ruch ze strony portu. Gadałem z policjantami, twierdzą, że lotnisko im zgłasza naruszenie terenu i muszą zainterweniować. Każą zejść niżej, nie widziałem jeszcze wypisywania mandatu (twierdzą, że mogą ale w sumie to zacząłem się zastanawiać na jakiej podstawie). Nieważne. Trzeba po prostu trochę bardziej kombinować. Najlepiej jak widać, że zatrzymali kogoś niżej, na drodze wzdłuż lotniska. Wtedy mamy ich na oku i można podchodzić na czas lądowania. Nie jest ta cała sprawa jakaś dramatyczna ale powiedzmy uciążliwa.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    (twierdzą, że mogą ale w sumie to zacząłem się zastanawiać na jakiej podstawie).
    dla uściślenia: mogą za wejście na cudzy teren
    ale faktycznie nie robią dużych problemów szczególnie jak się nie kozaczy przy nich
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    dla uściślenia: mogą za wejście na cudzy teren
    ale faktycznie nie robią dużych problemów szczególnie jak się nie kozaczy przy nich
    Nie jestem z tych czepiaczy i kozaków, raczej staram się grzecznie i przepisowo (no, poza polowaniem na kadr czasem). Więc tym bardziej razi mnie typowo polska prowizorka. Postawimy kilka tablic na dupnym terenie i mamy teren "cudzy". W żaden sposób nieogrodzony. Śmiem twierdzić, że w razie postępowania przed rzetelnym sądem bez problemu dowieść można, że da się wejść na ten teren nie widząc tablicy (bez naciągania tego faktu- wchodzimy od strony południowej, tablice są rzadziej). Więc albo robimy coś na poważnie albo się bawimy.
    Nie jestem ekspertem od zabezpieczeń lotniska ale nie rozumiem tego zakazu. Nigdy nie widziałem tam nikogo poza ludźmi ze statywami i tele. Zwykli "turyści" raczej ograniczali się do stania na drodze i podniecania się odgłosem lądujących samolotów. Port wielokrotnie korzystał ze zdjęć zrobionych z tych miejsc wyżej (m.in. mieli je ode mnie). W ogóle Krakow Airport olewa spotterów. Nie mówię już o platformach (aż się prosi właśnie przy tej górce, nieduża, 1,5-2 m załatwia sprawę) ale choćby otwory w ogrodzeniu. Od tzw. mostka jest usypany kopczyk z ziemi, który przy mokrej pogodzie zamienia się w grzęzawisko. Taka nasza platforma...
    Potwierdzam @notdot - Policja raczej przyjazna, ale mimo wszystko niepotrzebne zgrzyty...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    dla uściślenia: mogą za wejście na cudzy teren
    ale faktycznie nie robią dużych problemów szczególnie jak się nie kozaczy przy nich
    Cudzy teren - to się taki teren grodzi. Tabliczki to może sobie każdy postawić.

  10. #10

    Domyślnie

    Zakaz Fotografowania - to stara a juz intensywnie wracajaca bajka ...
    A moze nie bajka ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Duxford ... bez samolotow
    By Pawel92 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2021, 20:49
  2. Zdjęcia samolotów
    By margod in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 17:34
  3. Fotografia samolotów-jaki sprzęt?
    By Karol737 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-07-2014, 09:56
  4. Fotografowanie samolotów nikkor 70-300 VR
    By LordRamzes in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 07:22
  5. Kilka samolotow
    By eskimos in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •