Close

Zobacz wyniki ankiety: Jaka karta pamięci? Sandisk Extreme czy Toshiba Exceria

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Sandisk Extreme 32GB UHS-I U3 V30

    6 100,00%
  • Toshiba Ezceria 32GB UHS-I U3

    0 0%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z praktyki wiesz, jak się tak robi Czy tylko teoretyzujesz?
    Nic nie wiem - tak sobie gadam, wylacznie dla tych co w nic nie wierza i nic nie wiedza
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  2. #22

    Domyślnie

    To masz spory rynek odbiorców, np. w Stanach prawie 50% tych, którzy ostatnio poszli na wybory prezydenckie

  3. #23

    Domyślnie

    Ja mam i ty masz :^)))))))))))))))))))))))
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  4. #24

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja na zadane pytanie dotyczące wyboru karty pamięci.

  5. #25

    Domyślnie

    Większość moich kart to Kingstony, czasem Sandiski. Rzadko robię zdjęcia seryjne, wiec nie przykładam aż takiej wagi do bardzo dużej wydajności, chociaż pomimo rawów nie odnotowuję jakichś irytujących mnie opóźnień w zapisie. Od kiedy mam cyfrę, padła mi jedna karta pamięci i był to Goodram.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel90 Zobacz posta
    Toshiba jedynie do mnie cena przemawia, bo parametry ma takie same.
    Absolutnie nie. To, że na papierze (tylko w tych teoretycznie najleszpych parametrach) wygądają tak samo zupełnie nie oznacza, że karty mają takie same parametry.

    Testy prędkości kart:
    SanDisk
    http://www.cameramemoryspeed.com/rev...c-memory-card/
    Toshiba
    http://www.cameramemoryspeed.com/rev...c-memory-card/

    Popatrz się na zapis w paczkach 512KB... SanDisk 43 MiB/s, Toshiba 1.6 MiB/s...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #27

    Domyślnie

    Ostatnio wpadła mi w ręce jakaś komputerowa gazetka z testem kart SD. Zapamiętałem tylko, że Sandisk Extreme Pro wypadł słabiej od Sandiska Extreme.

  8. #28

    Domyślnie

    Warto by przytoczyć szczegóły. Strony podane wyżej przez GonzoG wyglądają całkiem rzetelnie. Z tego co widzę nie potwierdzają tej tezy. Ale to są szczegóły, tańsze a wolniejsze karty też będą działały normalnie z tym aparatem.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel90 Zobacz posta
    Ciekawa dyskusja na zadane pytanie dotyczące wyboru karty pamięci.
    Bo jak sam po sobie widzisz, dożyliśmy takich czasów, że aby kupić najprostszą rzecz trzeba prowadzić dyskusje na forum, robić sondy itp. A nie mógłbyś po prostu iść do sklepu i kupić tę kartę? Rzucić może wcześniej okiem na parametry, co one oznaczają i tak po prostu kupić? Przynajmniej ja tak zrobiłem. Ściągnąłem z półki, zapłata w kasie i git. Jak ją zepsułem to zamówiłem na Allegro, odbiór osobisty, włożyłem do aparatu i zapomniałem o niej. Jako rezerwę mam włożoną drugą, jakiś odzysk ze starej nawigacji sprzed 10 lat. Dziala, wolniej ale dziala jako ewentualna rezerwa. To nie jest różnicowanie między Ferrari a Bentleyem. To kawałek plastiku, tak czy tak robiony małymi chińskimi rączkami ze centa dziennie. I najważniejsze - naprawdę nie zauważysz żadnej różnicy w amatorskim użytkowaniu jej z aparatem.

  10. #30

    Domyślnie

    Byloby lepiej, ale nie jest !
    To albo sie bujasz, zeby tobie bylo lepiej albo oddajesz palke innym co wiedza lepiej co tobie potrzeba.
    I jakos temat o falszywkach zszedl na plan poza planem

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Warto by przytoczyć szczegóły. Strony podane wyżej przez GonzoG wyglądają całkiem rzetelnie. Z tego co widzę nie potwierdzają tej tezy. Ale to są szczegóły, tańsze a wolniejsze karty też będą działały normalnie z tym aparatem.
    Cudze testy, cudze opinie i cudze analizy tylko

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka karta pamięci do D80
    By netfinity in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 09:17
  2. Nikon Coolpix P600 jaka karta pamięci
    By pmiz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 14:27
  3. Jaka Karta pamięci
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 09:44
  4. Jaka karta pamięci CF
    By Quisto in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 00:10
  5. Jaka karta pamieci do D80!
    By luk009 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-10-2007, 00:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •