Close

Zobacz wyniki ankiety: Jaka karta pamięci? Sandisk Extreme czy Toshiba Exceria

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Sandisk Extreme 32GB UHS-I U3 V30

    6 100,00%
  • Toshiba Ezceria 32GB UHS-I U3

    0 0%
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5200 jaka karta pamięci.

    Siemanko nikoniarze
    Jestem z Wami od niedawna, a sam dopiero zacząłem przygodę z lustrzankami. Kupiłem model D5200 z małym przebiegiem. Czytałem o przeróżnych firmach i konkretnych modelach, i dopiero kiedy zacząłem się tym interesować, to nie byłem świadom że jest z tym taki galimatias
    Nastawiłem się ostatecznie na dwa modele i chciałbym poznać Wasze opinie na ich temat. Nadmieniam, że na razie taka pojemność mnie zaspokaja, także dziękuję za zbędne komentarze.
    Modele:
    - Sandisk Extreme 32GB UHS-I U3 V30, cena 70-80 zł
    - Toshiba Exceria 32GB UHS-I U3, cena 50-60 zł
    Nie chce się narazie podrywać na droższe karty. I tu pytanie: Te dwie mają baaardzo zbliżone parametry, a jednak jest między nimi różnica cenowa. Czy warto dopłacać do Sandiska? Czy wybrać na start mojej przygody z lustrzanką tańszą kartę?

    Pozdrawiam wszystkich serdecznie ,
    Paweł

  2. #2

    Domyślnie

    A czy to czasem nie są karty microSD? Zajrzyj do instrukcji aparatu, będziesz wiedział, jakie karty na pewno obsługuje, podpowiem, że micro tam nie znajdziesz.

  3. #3

    Domyślnie

    Sandisc na pewno nie. Wiem, bo sam mam taką.
    mSD ma dodatkowe oznaczenie: A1.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak tak, wiem że to microSD. W tej chwili mam w aparacie 8GB class 4 właśnie microSD w oryginalnym adapterze Sandiska, na którym są oznaczenia do kart SD, SDHC, SDXC. Dlatego celowo zapytałem o te karty, gdyż przejściówkę/adapter już posiadam. Czy jednak lepsze są pełne karty bez żadnych dodatkowych adapterów? Bo adapter może mieć wpływ na "osiągi" danej karty?

  5. #5

    Domyślnie

    Kup zwykłą. Adapter to proszenie się o kłopoty.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Aha, a w instrukcji jest właśnie napisane, że obsługiwany typ karty to UHS-I. Stąd też celowość podanych przeze mnie dwóch modeli, które porównuje i o których czytam już 4-5 dni.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak to już nie raz pisano na tym forum kupowanie microSD do aparatu to proszenie się o problemy. Tu nie chodzi o osiągi, a o pewność, że Ci w najbardziej niewygodnym momencie ta karta zwariuje albo odmówi współpracy. Kup normalne SDHC, SDXC, jak nie do filmów to w zasadzie wszystko jedno jaką.

  8. #8

    Domyślnie

    Możesz rozwinąć swoją myśl dot. ewentualnych "kłopotów"?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Jak to już nie raz pisano na tym forum kupowanie microSD do aparatu to proszenie się o problemy. Tu nie chodzi o osiągi, a o pewność, że Ci w najbardziej niewygodnym momencie ta karta zwariuje albo odmówi współpracy. Kup normalne SDHC, SDXC, jak nie do filmów to w zasadzie wszystko jedno jaką.
    Ol, rozumiem. A stawiałbyś na Toshibe czy Sandiska? Filmy? Amatorsko jak każdy

  9. #9

    Domyślnie

    Generalnie uSD są mniejsze przez co się bardziej grzeją, a elektronika ciepła nie lubi, bo głupieje. Poza tym adapter to dodatkowe styki po drodze - to też się może luzować, gubić kontakt itd. Generalnie jak nie chcesz myśleć o problemach kup normalne "duże" SD, różnica w cenie żadna. Może być Sandisk, ja mam chyba większość kart tej firmy i działają na tyle, że nie myślę o nich.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Generalnie uSD są mniejsze przez co się bardziej grzeją, a elektronika ciepła nie lubi, bo głupieje. Poza tym adapter to dodatkowe styki po drodze - to też się może luzować, gubić kontakt itd. Generalnie jak nie chcesz myśleć o problemach kup normalne "duże" SD, różnica w cenie żadna. Może być Sandisk, ja mam chyba większość kart tej firmy i działają na tyle, że nie myślę o nich.
    Aaa no to w sumie o tym nie pomyślałem. Ok, ukierunkuje się na normalną SD. Toshiba jedynie do mnie cena przemawia, bo parametry ma takie same.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaka karta pamięci do D80
    By netfinity in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 09:17
  2. Nikon Coolpix P600 jaka karta pamięci
    By pmiz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 14:27
  3. Jaka Karta pamięci
    By smigaacz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 09:44
  4. Jaka karta pamięci CF
    By Quisto in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 00:10
  5. Jaka karta pamieci do D80!
    By luk009 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 04-10-2007, 00:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •