Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Tamron 150-600 G2

    Witam

    Czy spotkał się ktoś z problemem złego naświetlania przez ten obiektyw? Mam Nikona D500 i po zakupie tytułowego Tamrona muszę dawać korektę na plus o ok 1EV.
    Już piszę dokładnie o co chodzi. Mam też jeszcze starszą wersję tego obiektywu i robiąc zdjęcie tego samego obiektu raz jednym raz drugim, zdjęcia z G2 wychodzą ciemne. Jeśli ustawię parametry w manualu wszystko jest OK, jeśli użyję jakiejkolwiek automatyki, zdjęcia z G2 są niedoświetlone o ok 0,6EV

    Mam nadzieję, że dosyć jasno to opisałem. Obiektyw kupiłem w Rtv Euro przez internet, mam jeszcze kilka dni, żeby ewentualnie go oddać.

    Pozdrawiam
    Kazik
    Ostatnio edytowane przez Kazek ; 19-03-2018 o 22:26

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazek Zobacz posta
    Witam

    Czy spotkał się ktoś z problemem złego naświetlania przez ten obiektyw? Mam Nikona D500 i po zakupie tytułowego Tamrona muszę dawać korektę na plus o ok 1EV.
    Już piszę dokładnie o co chodzi. Mam też jeszcze starszą wersję tego obiektywu i robiąc zdjęcie tego samego obiektu raz jednym raz drugim, zdjęcia z G2 wychodzą ciemne. Jeśli ustawię parametry w manualu wszystko jest OK, jeśli użyję jakiejkolwiek automatyki, zdjęcia z G2 są niedoświetlone o ok 0,6EV

    Mam nadzieję, że dosyć jasno to opisałem. Obiektyw kupiłem w Rtv Euro przez internet, mam jeszcze kilka dni, żeby ewentualnie go oddać.

    Pozdrawiam
    Kazik
    mi G1 niedoswietla lejkko ale tylko gdy zaczynam przymykac, popychacz przyslony do regulacji mam chyba z tego co sie orientuje... ale w sumie to nie przeszkadza mi to jakos

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam wrażenie że to zależy od body . Jak miałem D 5100 + tamron 150-600 g1 to mi doświetlał prawidłowo. Po zmianie na D7100 za każym razem ustawiałem -0,33 EV żeby prawidłowo doświetlał. Po zmianie sprzętu na D500 + NIKKOR 200-500 teraz często ustawiam + 0,33 EV bo zdjęcia wychodzą ciut za ciemne( przynajmniej takie mam wrażenie). Takie moje doświadczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lortek Zobacz posta
    mi G1 niedoswietla lejkko ale tylko gdy zaczynam przymykac, popychacz przyslony do regulacji mam chyba z tego co sie orientuje... ale w sumie to nie przeszkadza mi to jakos
    Rozregulowany popychacz nie może niedoświetlać, jedynie prześwietlać. Na pełnym otworze zawsze musi być poprawnie (tak jest dokonywany pomiar). Przy innych wartościach, pomiar też jest dokonywany na pełnym otworze, a domknięcie następuje po naciśnięciu spustu.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Rozregulowany popychacz nie może niedoświetlać, jedynie prześwietlać. Na pełnym otworze zawsze musi być poprawnie (tak jest dokonywany pomiar). Przy innych wartościach, pomiar też jest dokonywany na pełnym otworze, a domknięcie następuje po naciśnięciu spustu.
    racja troche sie zagalopowalem ;p mialo byc ze lekko przeswietle i trzeba skompensowac w dół ;p

    a co do przyciemniania kolegi to moze w kazdej puszce jest jakis troche inny algorytm wyliczania pomiaru swiatla ...albo moze te tamrony g1 i g2 troche roznia sie konstrukcja i jeden lekko przyciemnia ale mysle ze odchylki na poziomie 0.3 ev to tyle co nic prawie
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  6. #6

    Domyślnie

    Tamron się tym nie chwali ale pomiędzy G1 a G2 są różnice w mechanice przysłony. G1 ma zwyczajny popychacz przysłony, a G2 ma już elektromagnetyczną przesłonę jak nowsze Nikkory. Miałem oba te szkła z D7100 i różnic w naświetlaniu nie zauważyłem, w obu przypadkach miałem ustawioną korektę na +0,7EV przy pomiarze matrycowym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Tamron się tym nie chwali ale pomiędzy G1 a G2 są różnice w mechanice przysłony. G1 ma zwyczajny popychacz przysłony, a G2 ma już elektromagnetyczną przesłonę jak nowsze Nikkory.
    Jak to nie ? Z informacji prasowej 150-600 G2: "Membrana elektromagnetyczna, która standardowo występuje w obiektywach Canon już teraz jest obecna w obiektywie z mocowaniem Nikon. Dzięki temu można bardziej precyzyjnie sterować przysłoną, ponieważ listki napędzane są silnikiem poprzez impulsowe sygnały elektroniczne."

    Inna sprawa, że na starszych korpusach obiektywy z elektromechaniczną przysłoną nie działają prawidłowo, no ale to dotyczy nie tylko Tamrona, także Nikkorów i Sigmy.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Inna sprawa, że na starszych korpusach obiektywy z elektromechaniczną przysłoną nie działają prawidłowo, no ale to dotyczy nie tylko Tamrona, także Nikkorów i Sigmy.
    Co znaczy starsze? I skąd takie info?

  9. #9

    Domyślnie

    Na stronie Tamrona nie na słowa o tym. Dopiero jak dostałem obiektyw od Ciebie to zauważyłem brak popychacza przysłony.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Co znaczy starsze? I skąd takie info?
    No widzicie, bo oficjalnie nikt się tym nie "pochwali", trzeba grzebać, więc:

    "new "E" diaphragm lenses will not work on the D1 or D2 series, D100, D200, D90, D80, D70 series, D60, D50, D40 series, or the D3000, and will not work on any 35mm camera. The diaphragm will stay wide-open, which may or may not be a problem for you. In the case of tele lenses like the 200-500mm f/5.6E, this isn't much of a problem because we usually shoot long lenses wide-open, in which case the E lenses are compatible with everything. If you don't mind shooting wide-open; even on a 1959 Nikon F you can focus manually and shoot wide open except if it's an AF-P lens"

    Dotyczy szkieł Nikona i Sigmy, Tamrony od biedy działają, tylko np. na moim D80 wywala Err, po zrobieniu 1 zdjęcia działa dobrze i o dziwo domyka przysłonę. Szkłą Nikona i Sigmy działają, ale tylko na pełnej dziurze.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 08:51
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-03-2016, 23:59
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 14:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •