Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że co by autor nie wybrał, to i tak będzie go gdzieś uwierać. Ja bym proponował tanie bezlustro z kitem (np. używany NEX-5N, NEX-5R, NEX-5T) oraz z SEL50/1.8 OSS, otrzaskasz się trochę z fotografią. Jak już będziesz wiedział, czego Ci brakuje, NEXa będziesz miał do zadań specjalnych, np. do wrzucenia w plecak albo do filmowania. Dlatego proponuję te 3 NEXy, bo są tanie i małe, a mają FullHD 50p i możłiwość wskazywania na ekranie punktu ostrzenia. Nowy A5000 ma tylko 50i, dopiero A6000 ma 50p. Przy używkach zwróć uwagę na przebieg i czy mają oryginalną baterię. Oryginał jest drogi, tragicznych podróbek niby-Sony pełno, a zamienniki nie trzymają tyle, co oryginał. Cenowo wyjdzie z grubsza 1500 zł za NEXa z kitem i z 50/1.8. Z takim zestawem możesz też poćwiczyć zdjęcia studyjne, dokupujesz manualną lampę, wyzwalaną błyskiem lampy NEXowej i ze sprzętu masz wszystko, co Ci potrzebne.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Stare NEX-y nie to już lepiej samsunga NX1100, 3000, 300 bo przynajmniej fajne obiektywy i matryca porządna.

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Kraków
    Posty
    4

    Domyślnie

    Osobiście, to nie zamierzam kupować jakiś tanich wieloletnich aparatów, bo po prostu mija się to trochę z celem i jest dla mnie stratą pieniędzy. Co do ogniskowych to jakiś superultra szerokich krajobrazów robić nie zamierzam i może dodam, że chciałbym mieć wizjer w aparacie, a nie tylko ekranik.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MikeCe Zobacz posta
    Osobiście, to nie zamierzam kupować jakiś tanich wieloletnich aparatów, bo po prostu mija się to trochę z celem i jest dla mnie stratą pieniędzy.
    Stratą pieniędzy to będzie, jak wydasz kasę na super nowoczesny sprzęt i za chwilę okaże się, że Ci nie pasuje, bo coś tam, coś tam...

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to bierz to co ci może pasować bardziej wielkościowo, wagowo i przyszłościowo odnośnie zakupów obiektywów, napisałem ci że możesz nawet kupić Sony A7 z 28-70 albo używane D600 z Tamronem 28-75 albo D7200 z kitem albo D7100 z sigmą 17-50, możliwości dużo.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2

    Domyślnie

    Hej, podłączę się pod wątek, bo podobnie jak MikeCe rozglądam się za pierwszym sprzętem. Z tym, że u mnie wybór od razu padł na bezlusterkowca i przez MOCNO ograniczony budżet zdecydowałam się na zakup sprzętu z rynku wtórnego (chciałabym się zamknąć w 2 tys.).

    Po dziesiątkach przeczytanych artykułów i setkach przejrzanych aukcji używanego sprzętu wstępny wybór padł na Olympusa OM-D. Aparatu chciałabym używać w podróżach do fotografowania przyrody i krajobrazów, ale od czasu do czasu bawię się makijażem, także zależy mi i na niezłych portretach.

    Pierwsze pytanie:. Mimo, że EM-1 plasuje się wyżej w rankingach jeśli chodzi o jakość, bardziej skłaniałabym się ku EM-10 ze względu na wbudowaną lampę i mniejszą wagę (korpus nie jest uszczelniany i wzmacniany). Zależy mi na poręczności sprzętu. Czy jest to sensowny wybór? Czy ktoś miał do czynienia z tymi aparatami i mógłby doradzić czy nada się to do nauki?

    Drugie pytanie: Kompletując używany sprzęt ceny wychodzą porównywalnie dla Olympusa OM-D EM-1 z jednym obiektywem i Olympusa OM-D EM-10 z dwoma różnymi obiektywami. Czy na początek lepiej zainwestować w lepsze body i uczyć się na jednym szkle, czy może właśnie oszczędzić na aparacie i urozmaicić dobór obiektywów? Za jakimi tanimi obiektywami powinnam się rozglądać?

    Trzecie pytanie: W domu posiadam starego analogowego Zenita z obiektywem Helios 44m-4 (to z nim zaczynałam bawić się fotografią i absolutnie się zakochałam). Czy jest szansa wykorzystania tego obiektywu w Olypusie? Jakieś przejściówki czy coś? Wiem, że to dla kogoś kto zjadł zęby w tym temacie może się wydać głupie, ale nie znalazłam nigdzie w necie sensownej odpowiedzi.

    Mimo jakiegośtam researchu nadal jestem w temacie zielona, dlatego będę wdzięczna za odrobinę wyrozumiałości, empatii i pomoc wyborze pierwszego sprzętu 😉

  7. #27

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń wynika że nie ma po co bać sie kupowania używanego sprzętu z naszego forum z działu Ogłoszenia-Sprzedam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Szczególnie teraz gdy co poniektórzy wyprzedają się za bezcen aby wskoczyć do pociągu z jedynie słusznym systemem S.. Podobna sytuacja jest z używanym sprzętem Fuji, można skomletować w dobrych cenach używany sprzęt.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2015
    Miasto
    Krotoszyn
    Posty
    149

    Domyślnie

    Jak do 2000 zł to używane Fuji xe1 i do tego:
    1. Używkę Fujinon 18-55 2.8-4
    lub
    2. Używki 16-50 + 35 f2
    Sam miałem drugi zestaw i byłem bardzo zadowolony. Dopiero Sony A7 godnie go zastąpił, ale to już inne pieniądze.
    Na dodatek w xe1 masz pierwszego x-transa, który daje piękne kolorki (poza tym to bardzo elastyczna matryca) i wbudowana lampę, którą możesz odbić od sufitu. Do tego większa matryca niż w Olympusie lepiej sprawdzi się w portretach i na wysokim iso.
    Ostatnio edytowane przez marcin90 ; 27-03-2018 o 17:02

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja zawsze polecam olympus/panasonic ponieważ system m4/3 ma bardzo fajne obiektywy, naleśnikowy zoom dostępny w zestawie jest świetny, wymiary i waga niskie, reszta parametrów całkiem ok, odstaje ciut w szumach ale nie przesadzałbym z tym tak bardzo, tylko że mam na myśli w olympusie E-PL, a nie OM-D bo te uważam za przerost formy nad treścią.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jane Doe Zobacz posta
    Hej, podłączę się pod wątek, bo podobnie jak MikeCe rozglądam się za pierwszym sprzętem. Z tym, że u mnie wybór od razu padł na bezlusterkowca i przez MOCNO ograniczony budżet zdecydowałam się na zakup sprzętu z rynku wtórnego (chciałabym się zamknąć w 2 tys.).

    Drugie pytanie: Kompletując używany sprzęt ceny wychodzą porównywalnie dla Olympusa OM-D EM-1 z jednym obiektywem i Olympusa OM-D EM-10 z dwoma różnymi obiektywami. Czy na początek lepiej zainwestować w lepsze body i uczyć się na jednym szkle, czy może właśnie oszczędzić na aparacie i urozmaicić dobór obiektywów? Za jakimi tanimi obiektywami powinnam się rozglądać?

    Trzecie pytanie: W domu posiadam starego analogowego Zenita z obiektywem Helios 44m-4 (to z nim zaczynałam bawić się fotografią i absolutnie się zakochałam). Czy jest szansa wykorzystania tego obiektywu w Olypusie? Jakieś przejściówki czy coś? Wiem, że to dla kogoś kto zjadł zęby w tym temacie może się wydać głupie, ale nie znalazłam nigdzie w necie sensownej odpowiedzi.
    Zalezy jakie to sa obiektywy Ten jeden i te dwa
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wÄ…tki

  1. Obiektywy na poczatek przygody
    By Darr0 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 10:49
  2. [ Krajobraz ] PoczÄ…tek przygody z fotografiÄ…
    By promi in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 17:16
  3. PoczÄ…tek przygody z fotografiÄ… przyrody.
    By pawulonxxx in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 14:36
  4. [ Makro ] Mój początek przygody z makro
    By Jakub007 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 18:13
  5. [ Architektura ] poczÄ…tek przygody z Nikonem
    By CYMRU in forum Architektura
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 06:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •