Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dwa dni w 23BLT

  1. #1

    Domyślnie Dwa dni w 23BLT

    Cześć.

    Poniżej kilka kadrów z mojego pobytu w 23BLT.

    Zapraszam do komentowania

  2. #2

    Domyślnie

    Obróbka aka hdr ale podoba mi się.

  3. #3

    Domyślnie

    Masakrycznie zaszumione i przeostrzone też
    Na 1 fajne niebo, na 7 obwódka biała Ci się zrobiła, 6 za duży rozmiar
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  4. #4

    Domyślnie

    Faktycznie obróbka zmasakrowała te zdjęcia. Tym niemniej 1 ma potencjał i jakby do tego jeszcze raz zasiąść "bedą z tego ludzie"
    2 też jest ciekawa.
    Proponuje zrobić sesję poprawkową i na spokojnie obrobić jeszcze raz.

  5. #5

    Domyślnie

    Jakby to powiedzieć... Z jednej strony obróbka faktycznie trochę zbyt intensywna poszła - halo dookoła kontrastujących krawędzi, czy nagłe szumy w dziwnych miejscach, np. na 6 mam wrażenie że za silnikiem nie ma smugi termiki, tylko smuga szumów, od ostrzenia tu i ówdzie też porobiły się obwódki za bardzo widoczne jak na moje oko. To zdjęcie z lądującym samolotem z wypuszczonym spadochronem - tu już sam nie wiem czy ten aliasing który wyszedł na linkach czy krawędzi skrzydła to kwestia algorytmu zmniejszającego forumowego hostingu, czy efekt złego ostrzenia...

    Ale z drugiej strony na przykład zdjęcie nr2 bardzo mi się podoba. Świetny kadr, ładna perspektywa, brak artefaktów obróbkowych, i tutaj zresztą ten lekki hadeerek się sprawdził (bo nie przesadzony). Ta lądująca czwórka też niezła (gdyby opanować aliasing). Ładne detale na 3 i 5, to też się liczy, umiejętnie podane detale są zawsze miłym dodatkiem do serii. W całości powiedziałbym, że kadrowo nieźle, tylko trzeba dopieścić (a nie dorżnąć) obróbką i będzie cycuś.

    A może mi ktoś powiedzieć co to jest i po co ta otwarta jakby 'pod wiatr' klapa nad owiewką widoczna na 5?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    O tam "sluzylem" Ludowej Ojczyznie na Blizszej :^)))

    Mnie sie akurat podoba 4, a reszte bym zrobil inaczej. Ale co kto lubi ...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    A może mi ktoś powiedzieć co to jest i po co ta otwarta jakby 'pod wiatr' klapa nad owiewką widoczna na 5?
    Peryskop dla dobrej widoczności pasa dla instruktora/drugiego pilota.

    Pozdrawiam
    Kazik

  8. #8

    Domyślnie

    Moim subiektywnym zdaniem obróbczo o jeden krok za daleko to poszło. No i to ziarno... Ale kadrowo bardzo ciekawe. Pokusiłbym się bardziej klasyczną obróbkę i ponowną prezentację.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #9

    Domyślnie

    Jak dla mnie to obróbka poszła nie tylko o jeden most za daleko Kadry fajne ale ziarnem szło by wykarmić fermę kur a co druga maszyna święta takie ma aureole od wyostrzenia albo cuś ...
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  10. #10

    Domyślnie

    Ostatnio takie ziarno widziałem za czasów matryc CCD. Obróbka zmasakrowała te zdjęcia.
    Poza tym warto by ujednolicić kolorystykę, bo szare malowanie u Ciebie jest od błękitnego do żółtego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •