Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Singapur

  1. #1

    Domyślnie Singapur

    w pazdzierniku zeszlego roku mialem okazje przez tydzien zwiedzan ten sympatyczny kraj-miasto. niestety trzeba bylo troche pracowac, wiec nie dalo sie caly czas biegac z aparatem, ale szczesliwie godziny pracy dosc elastyczne wiec wschod slonca czy zachod mozna bylo latwo zrobic.

    duzy zestaw zdjec (w tym tez sceny uliczne) z opisami i exifami: https://www.flickr.com/photos/bartro...57688759031480

    tutaj wybrana osemka z bardzo fotogenicznej zatoki Marina Bay

    1


    2


    3


    4


    5


    6


    7


    8

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że zdjęcia tu wstawione się powtarzają, mogłeś wrzucić te co masz w podlinkowanej galerii
    Bo owszem ładne światło wschodów czy zachodów słońca ale to nadal te same budynki na kilku fotografiach
    owszem to nie są złe zdjęcia
    ale te z galerii pokazują Singapur i ludzi
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    tu moje sprzed kilku lat. To samo miejsce;

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11896393_10207654192579266_1749442539251880877_o.jpg
Wyświetleń:	150
Rozmiar:	116,5 KB
ID:	7374
    ---
    strona główna http://www.allPhotoBangkok.com
    supported by: SPG

  4. #4

    Domyślnie

    Jak mogłem te zdjęcia przegapić?

    Najpierw o zdjęciu wtrąconym przez naszego nowego kolegę w wątku innej osoby - nie dość, że takich rzeczy nie robimy bez pozwolenia autora wątku, to jeszcze niestety widać różnicę co najmniej paru klas na minus porównując do zdjęć Akustyka. No ale nawet robiąc takie wtręty w obcym wątku będzie okazja żeby wyciągnąć coś pozytywnego: @allphotobkk masz okazję porównać, wyciągnąć wnioski i jeśli się zaweźmiesz - to jest szansa na poprawienie przynajmniej warsztatu.

    Teraz do zdjęć @akustyk - prawdę mówiąc dziwi mnie, że takie zdjęcie zyskały tylko jeden komentarza (przy czy sam nie jestem bez winy, bo też mi to uciekło)... Te zdjęcia należą do topowych przykładów literatury pt. skyline, czyli zdjęć panoram miast złożonych z wysokościowców, a jeśli stoją nad zatoką, tym lepiej. Prawda, że ujęcia się powtarzają, ale z drugiej strony stoimy na drugim brzegu zatoki, więc mamy niewielkie szanse na jakaś wstrząsającą różnorodność.

    Jeśli chodzi o technikalia - powinno się te zdjęcia pokazywać jako przykładowe: na wstępie ekspozycja, potem obróbka która nie niszczy tylko pomaga uwypuklić plusy, blask, BLASK!, BLASK!!!, a jednoczesne trzymanie w ryzach tych wspomagających nieco, ale również psujących gdy przesadzone suwaczków 'clarity' czy podobnych wynalazków, mistrzowskie opanowanie kolorów - to wszystko pokazuje, że technikalia są najwyższych lotów. Moje gusta mówią mi, że może czasem za mało światła na tych bryłach wieżowców, ale to myślę nie wina przeoczenia, tylko świadomego podejścia do rzeczy.

    Co do kadrów - w zasadzie jest to klasyka gatunku, i chyba nie warto dyskutować. Siedzimy po drugiej stronie zatoki, mamy skyline, odbicie i teraz tylko należy to możliwie najlepiej wykorzystać. I tak się stało.

    Całe szczęście że takie zdjęćia się pokazują w Architekturze, bo już myślałem, że ten dział zwiądł i utknął w stanie przedagonalnym czy jakiejś drętwocie. Oby zdjęć tej klasy więcej, oby!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Bardzo ładne. Nie napiszę takiego tekstu jak @2pompony, ale w pełni się z nim zgadzam. Mistrzostwo fotografii.

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Marina Bay, Singapur
    By ycp in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 04:55
  2. [ Architektura ] Singapur Chinatown
    By MR in forum Architektura
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 04:21
  3. [ Architektura ] Singapur nocą
    By hateom in forum Architektura
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 10:31
  4. F1 Singapur - na poboczu.
    By ycp in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 10:46
  5. SINGAPUR - reportaż
    By robsonzbydzi in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •