Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Pinzolo - kilka kadrów z Val di Sole

    Zostawwiam kilka zdjęć ze stoku wszystkie cykniętę moim codziennym kompaktem Xiaomi mi6.

    1.


    2.


    3.

  2. #2

    Domyślnie

    Nieco odbiegają od tych, które pokazujesz w linku że stopki.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Nieco odbiegają od tych, które pokazujesz w linku że stopki.
    Przy czym słowo "nieco" jest tutaj bardzo wyważone.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtekd3 Zobacz posta
    Przy czym słowo "nieco" jest tutaj bardzo wyważone.
    Na czym polega w takim razie zasadnicza różnica? Chcialem podzielić się trzema kadrami wykonanymi telefonem, jako pewna, krótka historia. Dostaliscie na klatę te trzy zdjęcia. Da się to jakoś ocenić bez patrzenia przez pryzmat portfolio?

  5. #5

    Domyślnie

    Zbyt bystry nigdy nie byłem, ale pomysł tego wątku ("krótka historia") nie jest dla mnie jasny.
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mydlo93 Zobacz posta
    Na czym polega w takim razie zasadnicza różnica? Chcialem podzielić się trzema kadrami wykonanymi telefonem, jako pewna, krótka historia. Dostaliscie na klatę te trzy zdjęcia. Da się to jakoś ocenić bez patrzenia przez pryzmat portfolio?
    Wydaje się, że nie do końca rozumiesz nieco slangowe sformułowanie 'brać na klatę'. Oznacza ono przyjęcie do siebie nawet gorzkiej prawdy lub mało pochlebnego osądu czegoś własnego: własnej pracy, własnych dzieł... Brać na klatę może ktoś krytykę własnych zdjęć lub innych osiągnięć. Jak ktoś mi coś pokazuje to wcale nei mam wrażenia, że cokolwiek biorę na klatę.* To tyle teorii, sorry...

    No dobra, to teraz Ty bierz na klatę opinię o swoich zdjęciach.

    Są słabe (ja bym nawet powiedział, że bardzo słabe, ale o mojej opinii za moment). Jak sądzę to właśnie chcieli Ci przekazać koledzy powyżej, tylko znaleźli akurat taki sposób: wiesz stary, w swoim portfolio masz nawet nieliche obrazki, a tutaj pokazałeś takie jakieś inne, kiepsko to wygląda jak się porówna... Trzeba takie rzeczy umieć czytać.

    Ale ja nei widziałem Twojego portfolio, więc mogę napisać bez porównań. Te zdjęćia są słabe, bo są straszliwie, wręcz podręcznikowo źle skadrowane i skomponowane. Nie wyłania się tu dla mnie jakikolwiek zamysł czy zastanowienie Autora nad zawartością kadru. Odnoszę wrażenie, że skierowałeś telefon gdziekolwiek i naciskałeś spust przypadkowo, a potem wybrałeś zdjęcia do pokazania według klucza - np. które było pstryknięte o pełnej minucie. Przecież to są góry, są przestrzenie, są widoki, ludzie jak widzę nie szumią jak się ich fotografuje - a tu widzę jakieś przypadkowe pstryki, robione bez żadnego zastanowienai nad kadrem, że nie wspomnę o szukaniu najsłabszej choćby kompozycji...

    Zaś do opowiedzenia historii jest kosmicznie daleko. Historia jaka mi się wyłania jest taka: jesteś śmiertelnie znudzony, łazisz pomiędzy ludźmi bawiąc się komórką i zastanawiasz się co Ty tu w ogóle robisz...

    To tak pokrótce, bez porównywania.







    *poza jednym wyjątkiem: jak żona pokazuje mi rachunek za buty i wysyła mnie żeby zapłacić.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    Zasadnicza różnica w stosunku do pięknych kompozycyjnie, minimalistycznych, kontemplacyjnych i metaforycznych zdjęć z którymi Cię kojarzę jest właśnie taka, że te takie nie są.
    Ale konkretnie i bez porównań - kompozycyjnie są dla mnie męczące, oczy nie przechodzę płynnie od planu do planu, bo ich ułożenie nie jest zgrabne, na dodatek po drodze pełno przeszkadzajek - "lekki bałagan". Szukamy, ale nagrody nie ma. Brak czystości na skrajach i w rogach kadrów. Na 1 jakby zarys pewnego rytmu opalających się postaci, ale to za mało. Do tego bogactwo kolorów jak w sklepie sportowym, zestawionych przypadkowo. Można by jakoś wykorzystać tę paletę jaskrawości lepiej. Majestat gór ograniczony do roli fototapety.

    o już się kolega 2pompony rozpisał, chyba nawet podobnie...
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 18-03-2018 o 14:52

  8. #8

    Domyślnie

    O dzięki! o takie komentarze mi chodziło, a nie o informację, żę zdjęcia odbiegają od tych ze strony cóż, ogólnie te zdjęcia nie przeszły nawet przez żaden program graficzny, są prosto z telefonu. O ile jestem w stanie się zgodzić, że nie są sterylne to nie uważam, że są kompletnie źle skadrowane. Jedynka zyskałaby po wywaleniu od góry kasków, które zostały w kadrze przez przycięcie zdjęcia. To wyeksponowałoby bardziej postaci. Dwójka jest dla mnie typowym zdjęciem streetowym. Absurdalne kolory i postaci łudząco do siebie podobne, ubrane tak samo są wyeksponowane na pierwszy plan. To chciałem pokazać i wydaje mi się, że się to udało Natomiast trójka, kadr jest podzielony na dwie części, linia nart i drewnianej budy czyni ten podział. Z jednej strony grupka ludzi, z drugiej wypoczywający narciarz. Mnie śmieszy.

  9. #9

    Domyślnie

    Aaa, jeśli to jest street, to zgadzam się - te zdjęcia są streetowe. To znaczy dalej - według mnie, podkreślam - są kompletnie do niczego, ale w końcu to street, w tej dziedzinie to nie wyjątek, tylko reguła.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    To znaczy dalej - według mnie, podkreślam - są kompletnie do niczego, ale w końcu to street, w tej dziedzinie to nie wyjątek, tylko reguła.
    Bombel nie przesadzasz troszkę? Wiem, że street to worek bez dna, do którego można wrzucać na zasadzie nie nadaje się na reportaż, to robimy street, na architekturę za słabe, to robimy street. Ale właśnie z braku górnolotnej treści - lejącej się krwi, wylewnych rozpaczy, drapieżnych zwierząt itd - to właśnie ta przyziemna treść sprawia, że forma w streecie jest bardzo istotna i każdy szczegół kadru ma znaczenie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kilka kadrów
    By Art Erie in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 20:11
  2. [ Portret ] Ola - kilka kadrów
    By asche in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2010, 17:40
  3. [ Krajobraz ] Kilka tatrzańskich kadrów
    By Sławomirowski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 14:28
  4. [ Krajobraz ] TPN-u kadrów kilka
    By Robert D. in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 03:57
  5. [ Reportaż ] kadrów kilka...
    By Agul in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-03-2007, 11:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •