Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: 2018 Wietnam

  1. #1

    Domyślnie 2018 Wietnam

    Od dłuższego czasu „Goooooooood morning Vietnam”, dźwięczy nam w uszach, kwestia wypowiedziana przez Robin’a Williams’a.


    Dlaczego tym razem wybieramy się w podróż do Wietnamu z dzieckiem? Odpowiedź jest banalnie prosta — nie byliśmy jeszcze w Wietnamie, a uwielbiamy Azję Południowo-wschodnią. Znów będziecie mogli śledzić naszą podróż z Nadią, znów będziecie mogli „wirtualnie” podróżować z nami i cieszyć oko zdjęciami. Spróbujemy lokalnej kuchni, poleżymy na wietnamskich plażach, zobaczymy piękno przyrody, odwiedzimy wietnamskie zabytki i porozmawiamy z Wietnamczykami.

    zapraszamy na pierwszą część "zapisków z podróży" tworzonych na gorąco w trakcie wyjazdu do Wietnamu


    http://www.lkedzierski.com/wietnam/p...u-z-dzieckiem/


  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Mandacik za przekroczenie prędkości skuterem to taka "opłata środowiskowa" w Wietnamie i dobrze być na to przygotowanym. Ale trzeba też przyznać, że policja bywa tam honorowa, bo jak Cię złapią drugi raz i wytłumaczysz im jakoś, że dopiero co zapłaciłeś to czasami odpuszczają

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mandacik za przekroczenie prędkości skuterem to taka "opłata środowiskowa" w Wietnamie i dobrze być na to przygotowanym. Ale trzeba też przyznać, że policja bywa tam honorowa, bo jak Cię złapią drugi raz i wytłumaczysz im jakoś, że dopiero co zapłaciłeś to czasami odpuszczają
    Przed wyjazdem czytałem o miejscach gdzie chcę pojechać, lecz jakoś informacja o tym, że w Mui Ne łapią turystów mi umknęła, a podobno to standardowe miejsce. Nie słyszałem, aby w innych miejscach w Wietnamie też łapali .
    W drodze powrotnej jechałem 30 km/h aby im nie dać pretekstu do zatrzymania bo widziałem że stali i dalej kosili

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mandacik za przekroczenie prędkości skuterem to taka "opłata środowiskowa" w Wietnamie i dobrze być na to przygotowanym. Ale trzeba też przyznać, że policja bywa tam honorowa, bo jak Cię złapią drugi raz i wytłumaczysz im jakoś, że dopiero co zapłaciłeś to czasami odpuszczają
    nie zawsze, przejachałem tam z 500km i nic. Ale z drugiej strony samymi zadupiami poza turystycznym szlakiem wiec może dlatego

  6. #6

    Domyślnie

    No wiem, że nie zawsze, może nawet to rzadkość, ale jednak istnieje taka ewentualność. Mój znajomy mnie przed tym przestrzegał, bo jego złapali 2 razy jednego dnia. I z tego co pamiętam jechał z dozwoloną prędkością, ale i tak musiał zapłacić. Za pierwszym razem, bo za drugim razem honorowo mu odpuścili gdy się już dowiedzieli, że już wcześniej uiścił stosowną opłatę. Ja ogólnie nie jeżdżę jeśli nie muszę, ale z tego co czytałem to takie rzeczy najczęściej się zdarzają w dużych miastach lub w tzw pułapkach turystycznych. Mimo to ogólnie nie zauważyłem by w Wietnamie jakoś szczególnie mnie kroili, w Kambodży było chyba pod tym względem gorzej, przynajmniej na granicach. Z drugiej strony miejscowych też tam koszą za byle co. Pamiętam, że przed Hoi An się zgubiliśmy i facio, który miał po nas podjechać po nas nie podjechał, bo go złapali za brak kasku a drugi, który po nas podjechał dostał mandat za przekroczenie prędkości
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 27-03-2018 o 20:02

  7. #7

    Domyślnie

    To miejsce w Mui Ne jest bardzo słynne i facet od którego wypożyczyłem skuter mówił że tam koszą nie tylko turystów lecz miejscowych rownież

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj mam zamiar pokazać Wam wspaniałe wnętrza wietnamskich jaskiń. Sądzę, że ich piękno potrafi zachwycić każdego prawda?


    Zapraszam do pierwszej z nich - jaskinia Phong Nha, którą częściowo zwiedza się łódką Nieźle prawda?


    http://www.lkedzierski.com/wietnam/p...skie-jaskinie/


  10. #10

    Domyślnie

    Ciekawa relacja i zdjęcia świetne.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wietnam
    By stock in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-05-2017, 07:58
  2. Wietnam w godzinę
    By ycp in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 23:17
  3. Wietnam, Kambodża, Bangkok
    By gdariusz in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 00:45
  4. [ Reportaż ] Wietnam & Kambodża
    By maciejclk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 02:30
  5. Nad brzegiem Hoi An - Wietnam
    By sibelio in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 00:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •