Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Wątek: d5xxx i BF FF

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p07 Zobacz posta
    Po przeczytaniu wątku wiem, że to nie tylko stereotypy. Nad czym boleję. Iść i kupić można zawsze, ja lubię jednak podejmować decyzje na podstawie danych i je tutaj uzyskałem. Dziękuję kolegom.
    Ja przez pięć lat robiłem zdjęcia Nikonem D5000 nie mając pojęcia o legendarnych BF/FF
    Używany D7100, to kwestia 2000, to nie jest jakoś szczególnie dużo, a dopiero jego można nazwać aparatem ze świetną ergonomią. D5300 pod tym względem jest taki sobie. Ale nie ma sensu namawiać, jak wiesz czego chcesz, to cieszymy się, że mogliśmy jakoś pomóc

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    BF/FF dopiero zauważyłem z aparatami, które mają regulacje gdzie zazwyczaj trzeba było wprowadzić korektę, wielu znajomych czy w rodzinie pstryka zestawami zazwyczaj D3xxX i D5xxx, nikt żadnych problemów nie miał, przy dokupowaniu jakiś stalek czy jasnych zoomów wystarczyło przestrzelenie dla pewności obiektywu w sklepie na bliskich i dalszych odległościach na różnych ogniskowych i tyle ale dotyczyło to zazwyczaj sigmy lub tamrona.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez p07 Zobacz posta
    Spokojnie. Robię zdjęcia, chociaż sezon macro zaczynam za tydzień, może dwa. Zastanawiam się po prostu nad zmianą systemu. Seria d5xxx bardzo mi się podoba - głównie świetna ergonomia, ale po przeczytaniu tego wątku odpuszczam. Rada na temat nabycia d7100 z mikroregulacją bardzo fajna i chyba teoretycznie najlepsza, niestety zbyt kosztowna. Generalnie uzyskałem odpowiedź na swoje wątpliwości. Pozdrawiam.
    Masz dość nietypowe podejście do tematu.
    1. Problem z mikro regulacją w zdjęciach makro, gdzie regułą jest MF.
    2. Używany D7100 z małym przebiegiem kupisz aktualnie w okolicach 2000PLN, więc jaki aparat z mikro regulacją będzie do makro lepszy i tańszy.
    3. Jeżeli się upierasz żeby jednak robić makro z AF to masz LV we wszystkich lustrzankach które wchodzą w rachubę.
    Obawiam się, że albo nie do końca ogarniasz problematykę robienia makro, albo sentyment do tego co masz bierze górę.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Masz dość nietypowe podejście do tematu.
    1. Problem z mikro regulacją w zdjęciach makro, gdzie regułą jest MF.
    2. Używany D7100 z małym przebiegiem kupisz aktualnie w okolicach 2000PLN, więc jaki aparat z mikro regulacją będzie do makro lepszy i tańszy.
    3. Jeżeli się upierasz żeby jednak robić makro z AF to masz LV we wszystkich lustrzankach które wchodzą w rachubę.
    Obawiam się, że albo nie do końca ogarniasz problematykę robienia makro, albo sentyment do tego co masz bierze górę.
    Zdjęcia makro robię najczęściej przy pomocy MF (chyba, że będę miał możliwość robienia Focus Stacking - takie cuda już się pojawiają - bezpośrednio z puszki, wtedy tylko AF oczywiście). To tez zależy od skali odwzorowania jakiej używam i obiektu (owady nie lubią silniczków AF). Natomiast zdjęcia macro to nie jedyne przeznaczenie aparatu/obiektywu, choiaż dla mnie chyba najważniejsze. Aparat do macro i do wszystkiego (dom, rodzina, wycieczki, imprezy) Zdjęcia makro robię już od ponad 12 lat. Coś nie coś wiem na ten temat, chociaż oczywiście być może wiele mniej ogarniam od Ciebie. Przechodziłem przez różne wynalazki w tej dziedzinie. Dzięki za głos w dyskusji i pozdrawiam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    BF/FF dopiero zauważyłem z aparatami, które mają regulacje gdzie zazwyczaj trzeba było wprowadzić korektę, wielu znajomych czy w rodzinie pstryka zestawami zazwyczaj D3xxX i D5xxx, nikt żadnych problemów nie miał, przy dokupowaniu jakiś stalek czy jasnych zoomów wystarczyło przestrzelenie dla pewności obiektywu w sklepie na bliskich i dalszych odległościach na różnych ogniskowych i tyle ale dotyczyło to zazwyczaj sigmy lub tamrona.
    Oby tak było zawsze. Prawdopodobnie tak jest w zdecydowanej większości przypadków. Nie każdy oddaje obiektyw do kalibracji i mu go uszkadzają (oczami wyobraźni widzę jak go rozkręcają gdzieś na obrusie i układają wszystkie szkła od nowa wg własnej koncepcji). 1000 pozytywnych doświadczeń nie znajduje odzwierciedlenia w Sieci (bo niby po co pisac, że kupiłem i działa - oczywiste. W takim przeświadczeniu funkcjonowałem w m4/3), a jedno negatywne tak, i to jest dla mnie w 100% zrozumiałe. Pesymista obserwujący temat, jako bardziej diagnostyczny może uznać ten jeden (mniejszość)
    Ostatnio edytowane przez p07 ; 21-03-2018 o 19:48

  5. #25

    Domyślnie

    Ja tylko zauważę, że problem ff/bf przy przysłonach używanych w makro jest marginalny (przy sprawnym obiektywie). Ja używam do tego lustrzanki, bo to jakiś margines zdjęć, które robię, z drugiej strony zrobię zdjęcie, jakie chcę. Ale wszystko zależy od przyzwyczajeń, jeśli zwykle robisz na lv, lustrzanka może rozczarować. Lv w lustrzance (większości) jest strasznie powolne, trzeba cierpliwości. Z drugiej strony jest większy wybór obiektywów (o ile to istotne) czy kwestia lamp błyskowych. Musisz to jeszcze przekalkulować, także finansowo, w końcu coś ze sprzętu masz, coś potrzebujesz.
    Ale najistotniejsza jest kwestia przyzwyczajenia i stosowania własnego "know-how", żeby sprzęt nie irytował.

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie makro na serio to podgląd na laptopie i trzaskanie dziesiątków zdjęć do stackowania, a jak chcę pseudo makro to biorę heliosa i manualnie coś tam sobie ustrzelę, jak miałem tamrona 90 to niby super do makro ale z af nie wiem do czego, a ręczne ostrzenie było koszmarne przez moim zdaniem źle zrobiony pierścień, to takie dylematy amatora w temacie makro.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Dodaj proszę, że Ty nie masz tak różowo... Ja mam dwa najcenniejsze obiektywy F4, wszystko pozostałe jest 1.4-2.8 i mam jednak różowo, zarówno na FX jak i DX...
    Oczywiście, masz różowo.


    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie no, to jest wąskie gardło, a nie furtka... Szybkość AFu w LV doprowadzi Cię do szału. Za to LV przydaje się w sklepie do testowania szkła. Robię fotkę na LV i przez wizjer. Jeżeli na obu ostrość jest w tym samym miejscu, to mam celne szkło. Jak nie, szukam dalej.
    Nie jest to żadna metoda, gdyż zasada działania AF w LV jest inna, obszar obejmowany przez pole AF jest inny i ma prawo ustawić ostrość bliżej/dalej niż AF z wizjera na tej samej scenie.


    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta

    Albo może rozwiązanie z innej beczki... Zamiast D5300 myślisz o D7100. Masz regulację AFu i śpisz spokojnie...
    Albo mikroregulujesz, potem poprawiasz, przestawiach, domokroregulowujesz i tak można dzień i noc do zwariowania.
    Mikroregulacje nie rozwiązują problemu różnic na poszczególnych polach AF.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Nie jest to żadna metoda, gdyż zasada działania AF w LV jest inna, obszar obejmowany przez pole AF jest inny i ma prawo ustawić ostrość bliżej/dalej niż AF z wizjera na tej samej scenie.
    Nie rozumiesz o czym pisałem, a jakoś nie czuję potrzeby tłumaczenia Ci tego...

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Mikroregulacje nie rozwiązują problemu różnic na poszczególnych polach AF.
    Masz strasznego pecha do aparatów i szkieł... Może przesiadka na bezlustra byłaby lepszym pomysłem dla Ciebie? Nie wiem po co prowadzisz swoją krucjatę i jak to się ma do pytań kolegi autora wątku. Nie bardzo też wiem czemu masz tak wiele smutnych doświadczeń, ale cieszę się, że mogę mieć inaczej... Pozdrawiam...

  9. #29

    Domyślnie

    Problemu bym się raczej doszukiwał w niedomagających, uszkodzonych, źle wybranych lub bardzo tanio i okazjonalnie zakupionych obiektywach.

  10. #30

    Domyślnie

    Wg mnie to normalne, że ludzie chcą taniej kupić obiektyw nowy czy używany. W internecie można znaleźć wiele korzystnych cen względem stacjonarnych punktów. W tym, od jakiegoś czasu, również w Amazon, na dalekim wschodzie czy w UK.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 vs D5xxx
    By Quality988 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 22:12
  2. Lustrzanka na start ( D5xxx vs D7xxx)
    By Szajbonio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 17:51
  3. Wybór aparatu d7100 vs d5XXX
    By Skolmal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:01
  4. Zmiana D40x na D3xxx lub D5xxx. Czy to się opłaca?
    By Karol_Wiro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •