Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: d5xxx i BF FF

  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to zostań w m4/3, nowe modele mają wszystko i obiektywy w przystępnej cenie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A do jakiego systemu kupowałeś te obiektywy ?
    W internecie przecież takie same ceny jak w stacjonarnym sklepie, chyba że mas zna myśli używane, to tu ryzyko zawsze jest że dostaniesz od sprzedawcy w bonusie bf/ff ale mi nigdy się nie trafiło mimo że wiele kupiłem i sprzedałem.
    Uzywałem m4/3. Nie uważam,że w sklepie stacjonarnym kupię obiektyw w cenie takiej, jak w sklepie internetowym/allegro. Poza tym nie wiem czy potrafiłbym ocenić BF , FF na LCD aparatu bez dokładnego obejrzenia zdjęć w komputerze. Obiektywy używane oczywiście od zawsze wchodza w grę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No to zostań w m4/3, nowe modele mają wszystko i obiektywy w przystępnej cenie.
    Sporo sprzętu już sprzedałem. Już parę ładnych lat i 3 puszki minęły. Myślę,że czas na zmianę. Lubię obraz APS-C. Ale warto rozważyć to o czym piszesz.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Kalibracje, mikroregulacje przesuwają ostrość przód-tył "en bloc". Kalibracje w serwisie autoryzowanym Nikona na Łopuszańskiej są robione wyłącznie i tylko na centralnym polu AF. Nie ma możliwości kalibrowania, ani mikroregulowania każdego z 5, 39, 51 lub 100 pól AF każdego oddzielnie
    Ale pola AFu są, a przynajmniej powinny być równe w miarę i nie ma mowy o tym, żeby była konieczność centralnego, bo inaczej nie wiadomo... Jeżeli miałbym kiedyś aparat, który robiłby mi takie cuda, to bym się go pozbył... Ale nie miałem, przynajmniej Nikona...

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Co do serwisu Studio5s nad którym odbywa się na tym forum pianie z zachwytu, to korzystałem z niego i zepsuł mi obiektyw. Nawet nie miał sumienia domagać się pieniędzy za "usługę". Ostrzegam przed tym serwisem.
    Co można powiedzieć, złe historie zdarzają się wszędzie. Mi ten serwis nie zepsuł pięciu aparatów cyfrowych, dwóch analogowych i trzech szkieł i będę "piał z zachwytu". Twoja historia jest drugą niepozytywną, o której słyszałem od lat...
    Do autora z dylematem... Co do bezluster, pewnie zależy od tego o czym myślisz, ale powiem Ci, że jak widzę jak zachowuje się af w A6000 przy słabym świetle, to wolę jednak walkę z BF/FF... Przynajmniej jak skalibruję, to zawsze mam ostro. W Sony... No cóż, jak jest światło, to jest super. Jak nie, to bez komentarza...

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A6000 to już staruszek, w aps-c są lepsze maszynki od soniakowych ale jak zaczynamy piąć się w drabince cenowej to pojawia się pytanie czy nie lepiej pełną klatkę od sony, podobnie w używanym sprzęcie, różnice cenowe między m4/3, aps-c i ff strasznie się zrównały, pozostaje tylko kwestia obiektywów, a to dylemat myślę większy.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale pola AFu są, a przynajmniej powinny być równe w miarę i nie ma mowy o tym, żeby była konieczność centralnego, bo inaczej nie wiadomo... ..
    Przy F 4 i wyżej (mniejszym otworze przysłony) to mniej więcej masz rację.
    Przy F 1.8, albo jeszcze większym otworze przysłony już nie ma tak różowo.

  6. #16

    Domyślnie

    W trybie kadrowania przez LCD w Nikonie 5300 problemu BF, FF nie ma? Wtedy ostrość jest ustawiana podobnie jak w bezlusterkowcach poprzez dane z matrycy (detekcja kontrastu?)? To by była jakaś furtka.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale działa to bardzo powoli, skąd te obawy odnośnie bf/ff, sporo sprzętu przeszło mi przez ręce, znajomych wielu kupowało, często sam w sklepie dla pewności testowałem i nigdy nie trafił się problem w zestawie czy nikkorami, problemy to sigmy czy tamrony ale to tez nie reguła, tylko że od tego masz kalibracje w serwisie i po kłopocie albo w domu z usb docka jeśli obiektyw obsługuje.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Przy F 4 i wyżej (mniejszym otworze przysłony) to mniej więcej masz rację.
    Przy F 1.8, albo jeszcze większym otworze przysłony już nie ma tak różowo.
    Dodaj proszę, że Ty nie masz tak różowo... Ja mam dwa najcenniejsze obiektywy F4, wszystko pozostałe jest 1.4-2.8 i mam jednak różowo, zarówno na FX jak i DX...
    Cytat Zamieszczone przez p07 Zobacz posta
    W trybie kadrowania przez LCD w Nikonie 5300 problemu BF, FF nie ma? Wtedy ostrość jest ustawiana podobnie jak w bezlusterkowcach poprzez dane z matrycy (detekcja kontrastu?)? To by była jakaś furtka.
    Nie no, to jest wąskie gardło, a nie furtka... Szybkość AFu w LV doprowadzi Cię do szału. Za to LV przydaje się w sklepie do testowania szkła. Robię fotkę na LV i przez wizjer. Jeżeli na obu ostrość jest w tym samym miejscu, to mam celne szkło. Jak nie, szukam dalej. Albo może rozwiązanie z innej beczki... Zamiast D5300 myślisz o D7100. Masz regulację AFu i śpisz spokojnie...
    Ps. Za dużo czytasz i myślisz, a kadry uciekają...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ps. Za dużo czytasz i myślisz, a kadry uciekają...
    To właśnie to napisałem koledze w drugim poście
    Przypomina mi to sytuację z innego forum - Forda. Z racji posiadanego auta siedzę tam czasem i co chwila wskakuje ktoś "nowy" z tekstem: " słuchajcie, chciałem kupić forda ale z TEGO CO CZYTAM to....." i dalej wszystkie sieciowe stereotypy.
    Polecam iść, kupić, robić zdjęcia

  10. #20

    Domyślnie

    Spokojnie. Robię zdjęcia, chociaż sezon macro zaczynam za tydzień, może dwa. Zastanawiam się po prostu nad zmianą systemu. Seria d5xxx bardzo mi się podoba - głównie świetna ergonomia, ale po przeczytaniu tego wątku odpuszczam. Rada na temat nabycia d7100 z mikroregulacją bardzo fajna i chyba teoretycznie najlepsza, niestety zbyt kosztowna. Generalnie uzyskałem odpowiedź na swoje wątpliwości. Pozdrawiam.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    To właśnie to napisałem koledze w drugim poście
    Przypomina mi to sytuację z innego forum - Forda. Z racji posiadanego auta siedzę tam czasem i co chwila wskakuje ktoś "nowy" z tekstem: " słuchajcie, chciałem kupić forda ale z TEGO CO CZYTAM to....." i dalej wszystkie sieciowe stereotypy.
    Polecam iść, kupić, robić zdjęcia
    Po przeczytaniu wątku wiem, że to nie tylko stereotypy. Nad czym boleję. Iść i kupić można zawsze, ja lubię jednak podejmować decyzje na podstawie danych i je tutaj uzyskałem. Dziękuję kolegom.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 vs D5xxx
    By Quality988 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2017, 22:12
  2. Lustrzanka na start ( D5xxx vs D7xxx)
    By Szajbonio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-07-2017, 17:51
  3. Wybór aparatu d7100 vs d5XXX
    By Skolmal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 10:01
  4. Zmiana D40x na D3xxx lub D5xxx. Czy to się opłaca?
    By Karol_Wiro in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2015, 18:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •