Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Nie działa SIGMA po aktualizacji

    Witam

    Po "wgraniu" najnowszych aktualizacji 1.11 oraz 2.017 do moich D4 i D800 przestał działać autofokus jak założę Sigma 85 1.4
    Z każdym Nikorowskim działa zamieniałem na oba korpusy i do d..... nie ma na sigmie autofokusa.
    Czy jest to możliwe że aktualizacja "wywaliła" z obsługi inne obiektywy niż NIKKOR ??? czy może trzeba jakąś aktualizację do obiektywu Sigmy ???

    Proszę o pomoc gdyż używam bardzo często tej stałki
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  2. #2

    Domyślnie

    A masz inne body, nie aktualizowane żeby sprawdzić Sigmę? Szansa że przypadkowo AF padł akurat w tym czasie co aktualizacje instalowałeś jest mała, ale jest...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, zakładałem na D 800 i na D 4 i nie działa, ale w obydwu korpusach zrobiłem aktualizację, tak że nie mam narazie gdzie sprawdzić na innym korpusi który nie był aktualizowany
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  4. #4

    Domyślnie

    A jakiegoś znajomka z Nikonem do testów nie masz? I którą 85 masz? Art czy tą starszą EX DG?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam EX DG działała bez zarzutu do czasu tej cholernej aktualizacji
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  6. #6

    Domyślnie

    W R-cach Fic zdaje się na Nikonie jedzie. Przejdź się do niego, powiedz jak jest, może sprawdzi. Będziesz wiedział na czym stoisz. A jak nie, to wal na PW.

    A i jeszcze coś. Nie wyłączyłeś przypadkowo przełącznikiem AF na Sigmie? Bo i to się już zdarzało...
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 16-03-2018 o 23:58
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Cóż, wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że Nikon zabrał się w końcu za konkurencję.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Cóż, wcale bym się nie zdziwił, gdyby okazało się, że Nikon zabrał się w końcu za konkurencję.
    No niestety, to też możliwe. I dlatego pytałem, czy przypadkiem Kolega Arta nie ma. Jeśli to N coś w sofcie namieszał, to jest szansa, że S aktualizację wrzuci... A tak to...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie noo ... jest AF włączone, sprwdzę jutro u Staszka ale by mnie zesłabło totalnie jak by wywalili obsługę innych obiektywów, napisałem już do Nikona ale weekend to w poniedziałek może odpowiedzą.
    Mam inne takie stare Nikkory małoklatkowe próbowałem i w wszystkich AF działa no masakra by była...
    Zachwyt nad czarno białymi zdjęciami, to ściema niespełnionych jurorów fotografików


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ROBOTEK Zobacz posta
    napisałem już do Nikona ale weekend to w poniedziałek może odpowiedzą.
    Mogę napisać Ci już teraz. Odpiszą coś w stylu: "Obiektywy firm trzecich nie są wspierane przez firmę Nikon i nie możemy zagwarantować ich działania." Tylko tak ze 2x więcej tekstu będzie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 70-300 Apo DG - nie działa AF
    By magdula87 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2018, 11:59
  2. d7100 po aktualizacji
    By kszysiek2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 21:16
  3. Sigma EF-530 DG Super a CLS - czy to działa?
    By nason in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 20:50
  4. sigma 70-300 apo ogniskowa działą tylko od 200-300:/
    By leonek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 20:52
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-02-2007, 14:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •